А+ Збільшити шрифт

А- Зменшити шрифт

Надія ПОРХУН: звіт про роботу старости Мирівського старостинського округу

опубліковано: 17 червня 2024 оновлено: 16 липня 2024

Керуючись Конституцією України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», Положенням про старосту та іншими нормативно-правовими актами, я, Порхун Надія Миколаївна, староста Мирівського старостинського округу Кагарлицької міської територіальної громади, звітую про свою роботу за 2023 рік.

У старостинський округ входять седа Мирівка і Бендюгівка. На території села Мирівки розташовано 805 домогосподарств, зареєстровано 910  жителів, із  них дітей 115, а в Бендюгівці 288 домогосподарств, зареєстровано 150 жителів, із них 17 дітей.

Також у селах  Мирівка та Бендюгівка проживає:

8  дітей- сиріт  та дітей , позбавлених батьківського піклування;

2 дітей особливими потребами;

9 багатодітних сімей, у яких виховується   36   дітей;

4 сім ї, які опинилися в складних життєвих обставинах;

8 дітей із сімей, які переселилися із зони бойових дій;

40 сімей учасників АТО та військовослужбовців;

15 учасників бойових дій;

 5 інвалідів війни;

 72 учасники війни.

У минулому році в моїй громаді на світ з’явилася одна дівчинка, а станом на сьогоднішній день у нас народилися хлопчик та дівчинка.

На території сіл Мирівки та Бендюгівки працює 3 соціальні працівники: два в Мирівці, які обслуговують 23 людей похилого віку, та один соціальний працівник у Бендюгівці, який обслуговує 10 осіб похилого віку. Соціальні працівники разом надають послуги  та підтримують 33 особи похилого віку.

 Ми фіксуємо  реєстрацію  та знімаємо з обліку постійного місця проживання осіб, видаємо витяги, довідки різного характеру, проводимо нотаріальні дії, ведеться військовий облік та здійснюється оповіщення, ведеться погосподарський облік, видаємо характеристики, оформляємо акти обстеження. Також ведуться картки первинного обліку, складаються списки юнаків для приписки до призовної дільниці, ведеться облік учасників бойових дій та військовослужбовців.

Ми завжди намагаємося підтримувати родини військовослужбовців,  і не тільки  їх, за необхідності ми не лише допомагаємо в оформлені документів на будь-які види допомог (субсидії, пільги ), а й за потреби самі передаємо документи до відповідних органів. Підтримуємо осіб, які, на жаль, не мають права на пенсію.

У старостинському окрузі розміщено дві адмінбудівлі.

В обох адмінбудівлях у цьому та минулому році було зроблено косметичний ремонт: пофарбовано підлогу, вікна, сам фасад. До адмінприміщення в Бендюгівку було підведено швидкісний інтернет. Будівля забезпечена електроопаленням, але минулого року  в приміщенні було встановлено ще й буржуйку. На території біля приміщення красується минулорічно встановлений дитячий майданчик із пісочницею та лавочками.

Адмінбудівля  в Мирівці на випадок екстрених ситуацій облаштована під пункт обігріву. Приміщення має газове опалення та на будь-який випадок є альтернативне джерело живлення – генератор. Також у будівлі було  облаштовано з нуля  сучасний санвузол та зроблено ремонт підсобного приміщення.

Ми беремо активну участь у допомозі ЗСУ. Неодноразово формували продуктові набори всім родинам моїх місцевих захисників, родинам поранених, родинам загиблих. До кого посилочка могла доїхати,  тим відсилали особисто. Я безмежно вдячна всім, хто не стоїть осторонь, а бере активну участь разом із нами в допомозі ЗСУ. Ми цього року спробували готувати смачні каші з  м’ясом, квасолю, капусту в автоклаві, і в нас вийшло. Готували смачні овочеві салати і різного виду смаколики. Це і є наш спільний внесок у ПЕРЕМОГУ, і в цьому напрямку працюватимемо й надалі.

На території  старостату, а саме в Мирівці, є Будинок культури, у якому було замінено повністю електопроводку, розетки, плафони у фоє, малому залі, бібліотеці та в музеї. Було куплено колонку та мікрофони. Пофарбовано фасад Будинку культури, сходи та центральну площу біля нього. Проведено ремонт підвісної стелі актового залу, замінено металеві фронтони , виконані роботи з ремонту покрівлі Будинку культури. Також було замінено 6 вікон на металопластикові та вхідні двері на металеві, виконані роботи з реконструкції відкосів. Також було зроблено косметичний ремонт коридору Будинку культури. Йде до завершення ремонт у музеї. За спонсорські кошти було придбано тенісний стіл.

Перлиною Будинку культури в минулому році стала дитяча  ігрова кімната, яка з’явилася в результаті  моєї участі  в конкурсі від благодійного фонду  «Рокада». За кошти з бюджету в цій кімнаті було замінено повністю елекропроводку, плафони, встановлено елекроконвектори. За кошти фермерів зроблено ремонт, замінено вхідні двері до кімнати. А благодійний фонд закупив та облаштував  ігрову кімнату всім необхідним на 200 тис. грн. Також родзинкою ігрової кімнати є інтерактивна дошка з проєктором. Тут наші діти із задоволенням дивляться  мультфільми та розвиваючі програми. В Будинку культури є інтернет. Опалення газове. 1 червня 2024 року ми відсвяткували День захисту дітей: усі маленькі учасники були задоволені. Діток із Бендюгівки, які виявили бажання бути  присутніми на святі, машинами привезли безпосередньо на свято, а після завершення відвезли назад. Також у Будинку культури відбувається чимала кількість майстер-класів для дітей, години творчості, тренінги, нещодавно ми взяли участь у конкурсі «Червона калина», також у нас відбулися благодійні концерти,  кошти з яких було передано  нашим захисникам.

На території округу розташований заклад дошкільної освіти – КЗДО КМР «Мирівський Теремок», який відвідує 30 вихованців. Забезпечують навчально -виховний процес 10 працівників. На території садочку було встановлено новий дитячий майданчик. У приміщенні дитсадка в нас розташоване укриття. Воно поділено на дві частин: в одній частині дітки з садка, а в іншій – школярі. Йдуть до завершення ремонтні роботи в укритті на половині дитячого садочку за сприяння Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ). В укритті саме на цьому боці було замінено тринадцять дверей на металопластикові, одні двері запасного виходу.

Зроблено ремонт безпосередньо приміщення, де перебуватимуть діти під час повітряної тривоги.   Встановлено нову витяжку в кімнатах, де перебувають  усі діти під час повітряної тривоги, також проводяться роботи з облаштування двох кімнат, де будуть розташовані санвузли. В одній із них уже з’явився бойлер для нагріву води, а також умивальники. Привезено меблі. Наразі виконуються  роботи з ремонту пожежних водойм та люків. Відбувається реконструкція літніх павільйонів. Для приготування їжі для дітей було закуплено нове кухонне приладдя. Від благодійного фонду «Рокада» отримали декілька разів благодійну допомогу: побутові речі, матраци, засоби гігієни. Замінено всю каналізацію та електропроводку. Опалення газове. В опалювальний період працює додатково ще три працівники. Приміщення також облаштоване швидкісним інтернетом. Заклад забезпечений альтернативним  джерелом живлення – генератором. Також працівники закладу беруть участь у наданні допомоги нашим захисникам. Неодноразово випікали та готували різні смаколики.

На території округу також є медамбулаторія, де працює сімейна медсестра та молодша медсестра, за графіком щовівторка до нас приїздить сімейний лікар. За необхідності в нас є денний стаціонар.  Величезний обсяг роботи виконано з благоустрою території медамбулаторії. Минулого року в будівлі також було замінено електропроводку на нову та встановлено нові лампи і розетки. Виконані роботи з реконструкції криниці. У приміщенні сільської медамбулаторії проведено водопостачання, є каналізація та встановлено санвузол.  Закуплено нову бензопилу та тример. У 2023 році в  трьох кімнатах було замінено вікна на  металопластикові та виконані роботи з реконструкції відкосів, а в цьому році  ми замінили ще три вікна в коридорі медамбулаторії, а всі інші вікна було пофарбовано. Опалюється приміщення твердопаливним  котлом. 

У Мирівці працює відділення «Нової Пошти» та «Укрпошти», нещодавно в ньому було зроблено косметичний ремонт, а в Бендюгівці працює пересувне відділення «Укрпошти», в населених пунктах  старостинського округу минулого року було встановлено камери відеоспостереження.

Також на території округу працює КЗ КМР «Мирівський ліцей», у якому навчається 159 учнів. Освітній процес забезпечує 32 працівники, із яких 20 педагоги. Опалюється приміщення газом від власної котельні. Є  альтеративне джерело живлення – генератор. У приміщенні ліцю було зроблено якісний ремонт за кошти мецената Олександра Онищенка. Виконані роботи з ремонту пожежної водойми. Завезено пісок на спортивний майданчик та щебеневу суміш, щоб шкільний автобус без додаткових зусиль зміг виїжджати з гаража. Нещодавно на високому організаційному рівні відбулося свято Останнього дзвінка.  Най ліцей бере активну участь в організації допомоги для ЗСУ. Неодноразово дирекція закладу, учителі, працівники та учні брали участь у зборі продуктів харчування, збирали кошти для потреб військовослужбовців, готували та пекли смаколики, передавали теплі речі та самостійно виробляли окопні свічки.

Візитівкою та окрасою нашого округу, я вважаю, є Свято-Преображенський храм. Ми активно співпрацюємо з настоятелем храму Василем Супом та вирішуємо поточні питання.

На території села Мирівки працює три продуктові магазини та нещодавно відкрився магазин госптоварів, один раз на тиждень по віддалених вулицях їздить  автолавка,  щочетверга у нас проводиться ярмарок.  У Бендюгівці працює один продуктовий магазин.

Розповсюдження будь-якої необхідної інформації про заходи, прийоми, зустрічі, зміни висвітлюються також через створені групи в соціальних мережах – у вайбері та фейсбуці.

У Бендюгівці в минулому році проведено вуличне освітлення повністю по вулиці Шевченка, Польовій та закінчили освітлювати вулицю Бащенка. У Мирівці по вулицях Берегова, Народна та Польова повністю закінчено проведення освітлення.

Величезний обсяг роботи в окрузі приділяється благоустрою населених пунктів. Одним із важливих напрямків є прибирання кладовищ. У минулому році завдяки нашому благодійнику Онищенку Олександру  була придбана та встановлена металева брама на  центральному кладовищі в селі Мирівці. За кошти з місцевого бюджету було закуплено матеріал та побудовано капличку на цьому кладовищі, встановлено новий металевий туалет. На кладовища було завезено землю для підсипання могил. На іншому кладовищі було викорчувано коріння кленів. Ведеться систематичний догляд території кладовищ: викошується трава, вирізається дикорослий чагарник, вивозиться сміття, деякі місця оброблено гербіцидами. До речі, значну підтримку у вирішенні питань із благоустрою надають нам працівники благоустрою від Центру зайнятості.  Було пофарбовано та вибілено будівлі, які на цей час не функціонують, але мають свою історію та розташовані  в центрі сіл. У Мирівці це приміщення старої церкви та колишньої адмінбудівлі, а в Бендюгівці – ФАП та клуб. Було зачищено  територію парку та скверика в Мирівці, такі ж роботи виконано і в Бендюгівці. На території парку було висаджено понад 50 сосонок. Навели порядки та пофарбували Братські могили, подбали про пам’ятники жертвам Голодомору, здійснили благоустрій дитячих майданчиків, до яких було завезено пісок. Також було наведено  порядок та доведено до ладу наше стихійне сміттєзвалише. Наголошую, що кожного місяця третьої середи в нас відбувається централізований вивіз побутового сміття. Разом із працівниками благоустрою ми навели лад біля приміщення колишньої сільгосптехніки. У селі Бендюгівка було відремонтовано дві кладки, щоб люди, які проживають у найвіддаленіших куточках села, якнайшвидше могли опинитися в центрі та не хвилюватися за своє здоров`я.

За спонсорські кошти було почищено та заглиблено криниці біля адмінбудівель у Мирівці та Бендюгівці, а за місцеві кошти було закуплено накриття на  2 криниці.

У селах мого округу було пофарбовано та вибілено містки,  бордюри вздовж центральних вулиць сіл, центральні площі.

Ми виконали роботи з прибирання узбіч доріг. Викосили території прибережних смуг . Розпочали роботи  із зачищення вулиць, а саме біля житлових будинків, де давно ніхто не проживає, а чагарники розрослися так, що легковий автомобіль не може проїхати.

Слід зазначити, що умови проживання в Мирівському старостинському окрузі за звітний рік дійсно змінилися на краще. Це наша з вами спільна праця.  І лише об’єднавшись, разом ми зможемо подолати все. І на завершення: я розумію і знаю, що в нас ще багато проблем і роботи попереду. Але я впевнена та переконана в тому, що тільки разом при спільній праці та взаєморозумінні ми завжди досягатимемо високих результатів.

Впевнена, ПЕРЕМОГА буде!

Дякую всім, хто допомагає та підтримує мене та жителів мого округу.

 Надія ПОРХУН, староста Мирівського старостинського округу