А+ Збільшити шрифт

А- Зменшити шрифт

ДЛЯ БЕЗПЕКИ ДОРОЖНЬОГО РУХУ

опубліковано: 17 березня 2024 оновлено: 09 грудня 2024

Дані, що надходять із медустанов і від дорожньо-патрульної служби,  свідчать про кричущу ситуацію з безпекою дорожнього руху.

Підтвердженням цього є зростання кількості скоєних дорожньо-транспортних пригод на теренах нашої громади.  Так, протягом 2023 року сталося 192 ДТП,  тоді як у  2022 році  їх зафіксовано 136. Сумна статистика:  2022 року відбулося 78 зіткнень транспортних засобів, а 2023 – 108; наїздів на перешкоду відповідно 33 і 42, наїздів на пішохода – 4 і 14, наїздів на тварин – 2 і 4, перевертання – 9 і 11 і т.п. Характерно, що 2022 року найбільше ДТП відбувалось у середу з 8 до 10 години ранку, а 2023 року їх зафіксовано в цей же час доби 28. А 2023 року «лідерами» стали п’ятниця (12-14 години) і неділя (16-18 години) – по 34 ДТП. Для порівняння: в попередньому році кількість ДТП в ці ж проміжки часу становили в п’ятницю 16, у неділю – 22 ДТП. Майже вдвічі зросла аварійність у нічний  і передранковий час доби (від 0 до 6 години) понеділка: із 13 до 24.

Якщо не вжити необхідних термінових заходів, аварії на дорогах стануть головною причиною смертності у світі, випередивши серцево-судинні захворювання.

За статистикою, щогодини на дорогах світу гине 9 дітей. У тридцятьох випадках зі ста їхня загибель пов'язана з їхньою власною поведінкою на дорозі. Прикро визнавати, але Україна посідає п’яте місце в Європі за рівнем смертності від ДТП. Найпоширенішим видом ДТП є наїзд на пішохода. На цей вид припадає 50% усіх ДТП.

Часто діти і дорослі потрапляють у ДТП через те, що під час переходу вулиці розмовляють по телефону, або читають, або слухають у навушниках музику і не контролюють ситуацію на дорозі.

Автотранспорт вулицями рухається з різною швидкістю. Ситуація може змінюватися блискавично, і тому під час переходу вулиці необхідно весь час уважно за нею спостерігати.

Перехід вулиці – це  лише 10-20 секунд, і тому варто на цей час припинити розмови й уважно спостерігати за дорогою.

Переходити проїжджу частину потрібно після того, як з’ясовано відстань до транспортного засобу, що наближається, його швидкість, коли є впевненість у відсутності небезпеки.

Правила, які важливо знати

- Зупиніться, перш ніж зробити крок на проїжджу частину, впевніться, що це буде безпечно.

- Переходьте дорогу тільки у визначених місцях.

- Під час переходу вулиці подивіться ліворуч, праворуч.

- Не перебігайте через дорогу.

- Не виходьте на проїжджу частину дороги через перешкоду.

 

Анатолій ГОЦЮК, заступник директора

Кагарлицького міжшкільного навчально-виробничого комбінату

 

НА ЗНІМКУДТП 4 лютого 2024 року поблизу села Переселення, що на Кагарличчині: постраждалі опинилися в лікарні.