А+ Збільшити шрифт

А- Зменшити шрифт

НА ШЛЯХУ ДО МЕНТАЛЬНОГО ЗДОРОВ’Я

опубліковано: 17 січня 2024 оновлено: 18 липня 2024

Майже два роки війни суттєво вплинули на долю та життя українців. Не менш сильно вплинули вони і на здоров’я. І якщо фізичний стан нам ще вдається так-сяк підтримувати за допомогою лікарів, то з нервовою системою не все так просто. Тут уже й часу треба більше, і людину, яка вислухає, зрозуміє, підкаже, порадить, а як треба, то й поплаче разом із тобою. Бо віднайти ресурс для того, щоб у стані постійного стресу продовжувати жити далі, – це клопітка робота.

Саме тому на зустріч до Публічної бібліотеки відділу культури було запрошено координаторку ГО «Центр підтримки Атлант», який нещодавно розпочав свою діяльність у Кагарлику, Оксану Дрозденко. Метою зустрічі було познайомитися з працівниками Центру, дізнатися про їхню діяльність та отримати поради, які будуть корисні в роботі бібліотекарів. Адже щодня до нас приходить багато відвідувачів, серед яких і внутрішньо переміщені особи, і військові, і члени їхніх родин. А будь-яка робота з людьми потребує відповідних психологічних навичок. Окрім бібліотекарів, на зустріч завітали працівники відділу культури, сектору соціального забезпечення населення відділу ЦНАП Кагарлицької міської ради та працівники Кагарлицького історико-краєзнавчого музею.

Координаторка Центру розповіла про те, що «Атлант» було створено з метою надання моральної та психологічної підтримки військовим та їхнім родинам, тимчасово переміщеним людям. Він працює як із групами осіб (наразі це діти до 12 років, підлітки та група дружин військових), так і в індивідуальному порядку з окремими громадянами. До команди Центру долучилися практичний психолог та соціальний педагог, яка вестиме психологічний супровід дітей, реабілітолог, що допоможе перезавантажити вегетативну нервову систему; військові можуть безкоштовно отримати професійні послуги з масажу. Волонтер-консультант Людмила Онука наголосила на тому, що дуже важливим є відновлювати свій внутрішній ресурс у цей нелегкий час. Для цього ж варто об’єднуватися навколо спільних інтересів, і Центр у цьому допоможе.

До працівників Центру можна звернутися з будь-якими запитами: просто поговорити, коли важко емоційно,  коли відбулися якісь травматичні події, панічні атаки, тривога, переживання втрати близької людини. Тут вас точно почують, адже працівники мають власний досвід у цих життєвих ситуаціях. І ми на собі відчули під час зустрічі, що такі бесіди дають свої результати і допомагають розібратись у своїх почуттях, спробувати зрозуміти позицію та поведінку інших.

Ми залишилися задоволені таким знайомством і неодмінно плануємо продовжити співпрацю. Адже це лише початок на шляху до ментального здоров’я, а він у нас попереду ще дуже довгий. І пройти його разом буде значно легше.

Лілія ЛИТВИН, директорка Публічної бібліотеки