А+ Збільшити шрифт

А- Зменшити шрифт

ВОЛОНТЕРИ КАГАРЛИЧЧИНИ. Волонтерська діяльність Сущанського сільського будинку культури

опубліковано: 16 грудня 2024 оновлено: 09 травня 2025

"Не шукай причини, а шукай можливості", – це спрацювало з першого дня. Звіт про волонтерський рух хотілося б розпочати з подяки всім, хто допоміг і навіть тим, хто не вірив у нас. Це нас, навпаки, згуртувало, надало сили, натхнення і віри в розпочатій справі.

Наш заклад із перших днів повномасштабного вторгнення став таким собі центром допомоги – не тільки нашим односельчанам, а тим особам, що були внутрішньо переміщеними, та тим, які опинились у складних життєвих обставинах. А ще розуміли, що недаремно при кожній можливості хотілося щось відремонтувати, удосконалити і навіть урятувати те, що є.

А як усе почалося? А почалося все з людей. Дружних, добрих, щедрих, згуртованих. І навіть не знаючи один одного, люди збиралися, несли, хто що міг. Першого дня, почувши вибухи, ми долучилися до прибирання підвального приміщення під адмінбудівлею. Закінчивши прибирання, ми повністю облаштували його під укриття (занесли питну воду, свічки, деякі продукти харчування та облаштували місця для відпочинку).

Також ми долучилися до збору та нарізання вживаної тканини на смужки, які потім відправляли до Кагарлицького МЦКД. Надалі, коли збагнули скільки зареєструвалося в селі ВПО (допомагали з їхнім розселенням, надавали благодійну допомогу та підтримку), та зрозумівши їхні потреби і кількість дітей, відкрили козацьку школу "Козацькому роду нема переводу". А ще забезпечили робочими місцями, тих, хто працював онлайн.

Створили ініціативну групу з активних жіночок. Зібрали кошти на тепловізор. Жителі села активно відгукуються на різні прохання. Приносять до Будинку культури овочі, консервацію, сухофрукти, теплі речі. В'язані речі розпускають на нитки, з яких в'яжуть шкарпетки воїнам. Збирають металеві баночки, які використовували для виготовлення окопних свічок. Також збирали скляні баночки, які відправляли волонтерській організації "Суп для ЗСУ" в сусіднє село Розаліївка.

За сприяння місцевого фермера, який надав велику професійну сушарку, ми нарізали та сушили яблука. Після цього закупили zip-пакети і формували різновид смаколиків для перекусу (цукати з цитрусових, вишень, слив, абрикос, груш, черешень), горіх волоський, арахіс, насіння гарбуза та соняха, родзинки, які відправляли при формуванні посилок.

Усе частіше почали надходити запити не тільки на окопні свічки, а й на маскувальні сітки. Тому з 16 грудня 2023 року було прийнято рішення відкрити збір на придбання матеріалів для плетіння маскувальних сіток. Жителі села миттєво відреагували, і за два дні було зібрано не тільки необхідні 3500, а 4900 гривень.

Саме цей день став початком роботи волонтерського хабу "Сущанські бджілки-трудівниці", який активно працює і до сьогоднішнього дня.

Наші досягнення: виготовлено 238 маскувальних сіток площею приблизно 7500 м², які відправлено на Краматорський, Покровський, Донецький, Авдіївський, Запорізький та Херсонський напрямки. Сітки відправляли не тільки воїнам-односельчанам, а й усім, хто звертався за допомогою. Хочу зауважити, що постійного спонсора в нашого хабу немає, всі кошти на матеріали збирають самі учасниками, які виготовляють сітки, та активна частина жителів села.

Хочу назвати імена тих людей, які продовжують працювати на підтримку наших ЗСУ:

Алла Леонідівна Вавака, Тетяна Іванівна Глушко, Ольга Анатоліївна Пономаренко, Галина Олексіївна Сахно, Наталя Степанівна Ширій, Наталія Станіславівна Фроленкова, Наталія Михайлівна Коваленко, Тетяна Степанівна Ситник, Ірина Володимирівна Молодід, Наталія Григорівна Кушнір, Антоніна Петрівна Молодід, Світлана Петрівна Довгопол.

Звісно, дякуємо і тим, хто з нами був на початку:

Людмила Петрівна Трохименко, Лідія Вікторівна Шевченко, Наталія Анатоліївна Лашевська, Людмила Петрівна Артюх, Віта Вікторівна Луп'як, Світлана Василівна Онищенко, Ольга Олександрівна Мудрик, Валентина Іванівна Шевченко, Ольга Іванівна Козакевич, Галина Петрівна Черняхівська, Наталія Вадимівна Трохименко, Оксана Віталіївна Шаповал, Ірина Степанівна Омельченко, Оксана Валеріївна Мощак-Глушко.

Приємно, що до цього списку я можу додати активну молодь:

Аміна Коваленко, Каріна Коваленко, Марія  Молодід, Дмитро Молодід, Тетяна Соколова,  Надія Соколова, Валерія Арсененко, Тетяна Трохименко, Катерина Глушко, Ірина Арсененко, Маргарита Хворостяна, Аня Осадча,  Мар’яна Козакевич.

Та наймолодші помічники: Каріна Тищук, Артем Тищук, Соломія, Злата Довгопол, Діана, Еліна Кушнір, Владислав Масловський, Ейла Хусейн, Марія Молодід, Дмитро Молодід, деяким із них ще тільки 5-6 років.

Але процес плетіння не відбувався б без людей, які нарізають спандбонд:

Глушко Володимир та Ольга: родина воїна-земляка, який загинув; Родина Мудриків - Василь та Галина і мама Марія Омельянівна, якій, до речі, 100 років; Родина Коваленків - Віктор та Ольга; Родина Герляндів – Анатолій та Олег; Родина Петренків – Марія, Петро, Валентина, Людмила; Родина Козакевичів – Анатолій, Ольга та донька Мар’яна; Родина Коваленків – Олександр та Надія; Родина Омельченків – Таїсія, Ірина та мама Галина; Катерина Гнинюк; Катерина Іванівна Литвин; Людмила Литвин; Віра Удовенко; Надія Панасенко; Надія Андріївна Костяєва; Людмила Ріпа.

Окрім виготовлення маскувальних сіток, жителі громади беруть активну участь у ще багатьох процесах, зокрема в приготуванні лимонно-імбирної суміші для чаю (понад 200 літрів), значну частину інгредієнтів для якої закупила родина Мартиненків – Володимир та Марія. 100 літрів меду для цієї суміші надав Анатолій Коваленко. Ще у виготовлені суміші брали участь Глущенко Іван Никонорович та Лідія Петрівна Турук, родини Артюхів, Козакевичів, Коваленків. Понад 30 літрів меду надав Павло Колісніченко. Ще мед надавали Федір Молодід, В’ячеслав Бадзюк, Леонід Омельченко.

Також фасували в zip-пакети сухофрукти. Дякуємо Володимиру Шейку за надання сушарки для фруктів.

А найголовнішим фінансовим спонсором у нашій справі є активна група «Бджілок-трудівниць». Окремо хотілось би відзначити жителів громади, які постійно донатять на придбання продукції для плетіння сіток: Андрій Гулий, Станіслав Трохименко, Надія Мудра, Галина Удовенко, Наталія Головкіна, Варвара Ситник.

Також хочемо відзначити місцевий актив:

- фермер Володимир Мартиненко (5 рулонів спандбонду та 2 основи для сіток),

- фермер Володимир Шейко (2 рулони спандбонду і 2 сітки),

- Валентина Захарова (1 рулон спандбонду),

- жителька села Валентина Шевченко (1 рулон спандбонду).

Постійно допомагають у відправці і доставці Мартиненко Володимир, Онищенко Михайло Арсененко Олена, Кушнір Сергій, вони ж оплачують і відправку та отримання.

Також дякуємо за в'язані шкарпетки Тетяні Глушко, Валентині Карпенко, Катерині Гнинюк, Галині Удовенко, а жительці поважного віку, Лідії Трохимівні Глушко, дякуємо за в'язані вироби зі шматочків тканини для сидіння.

Ще на початку нашої волонтерської діяльності ми займалися виготовленням окопних свічок. Постійно проводимо збір баночок і відправляємо їх до Мирівського ліцею, де їх наповнюють парафіном. 90 кілограмів парафіну передали Віталій та Ольга Мудрик.

Ще ми збирали скляні банки ємкістю 0,5 літрів команді «Суп на ЗСУ», для приготування каш та тушкованок. Найбільшу кількість банок, а це 50 штук, передала Парасковія Павлівна Шафаренко.

Волонтерська діяльність триває!

Сущанський сільський будинок культури