А+ Збільшити шрифт

А- Зменшити шрифт

Дотримання правильної роботи димоходів та вентиляційних каналів - запорука Вашої безпеки‼

опубліковано: 14 листопада 2023 оновлено: 17 липня 2024

Згідно зі статистикою,  99% аварій і нещасних випадків, пов’язаних з газом, – це результат помилок людини, за які доводиться дорого розплачуватися.

Найчастішою причиною нещасних випадків при користуванні природним газом в побуті є втручання в роботу димових і вентиляційних каналів або їх несвоєчасна перевірка.

Від правильної роботи димоходів та вентиляційних каналів (ДВК) залежить життя та здоров'я споживачів. Регулярна перевірка ДВК забезпечує додаткову газову безпеку в будинку. З особливою пильністю перевіряються користувачі газових приладів з відводом продуктів згоряння в димохід. 

 Вентиляційні канали обслуговуються одночасно з димовими. 

Як часто варто перевіряти ДВК?

димоходи опалювальних печей, ємкісних газових водонагрівачів і опалювальних котлів, які працюють сезонно, - не рідше ніж один раз на рік (перед початком опалювального періоду), які працюють цілий рік, - два рази на рік (навесні і восени);

 димоходи опалювально-варильних печей - не рідше ніж два рази на рік: перед початком і після закінчення опалювального сезону; 

 димоходи від газових проточних і ємкісних газових водонагрівачів для гарячого водопостачання, ресторанних газових плит (залежно від матеріалу) - не рідше ніж один раз на 6 місяців (цегляні, цегляні і азбестоцементні, цегляні і керамічні димоходи) і не рідше ніж один раз на рік (металеві - з товщиною стінки не менше 3 мм, азбестоцементні, керамічні та із жаростійкого бетону).

ВАЖЛИВО! Не використовуйте газові колонки та опалювальні котли за відсутності тяги в димоході, а також під час різкої зміни кліматичних умов, наприклад, сильного поривчастого вітру, туману, дощу, снігу.  

Якщо ви відчули запах газу в приміщенні, на вулиці або виявили витік газу - терміново повідомте до аварійної служби  104!