Піклуючись про ментальне здоров’я, ми плекаємо нашу стійкість
11.04.2024 року на базі КЗ КМР «Кагарлицький ліцей № 4» заступник директора з виховної роботи Наталія Рожанська провела ще один воркшоп з елементами тренінгу для вчителів основ здоров'я та природознавчих дисциплін на тему: «Ментальне здоров’я. Розвиток систем попередження та реагування на насильство в закладах освіти і підвищення стійкості». Стосунки між дітьми та дорослими в закладі освіти мають значний вплив на становлення особистості здобувачів освіти, їхню подальшу соціалізацію. Наслідки насильства можуть проявлятися протягом усього життя людини, відбиватися на її емоційному та когнітивному розвитку, фізичному і психічному здоров’ї. Насильство послаблює прихильність учнів до закладу освіти, викликає в них почуття страху та відсутності безпеки, що суперечить головним завданням навчання і виховання, позбавляє права здобувати освіту в безпечній та доброзичливій атмосфері.
Тема насильства є однією з головних тем сьогодення. Наталія Іванівна висвітлила багато важливих питань щодо причин прояви насильства, ознак проблем із психічним здоров’ям, булінгу, насильства в закладах освіти, про ментально здорову людину і чинники, які погіршують психічне здоров’я.
Під час тренінгу Наталія Іванівна провела ряд різних активностей: це і знайомство, практичні вправи, руханки, тести на визначення стресостійкості, навела багато прикладів та назвала основні поради щодо подолання та профілактики стресу.
Дякуємо Наталії Іванівні за приємну атмосферу, насичений та змістовний тренінг. Воркшоп з елементами тренінгу став продовженням циклу навчальних заходів від фасилітаторів створеної мобільної групи психосоціальної підтримки відділу освіти Кагарлицької громади.
Тетяна БОРОЗЕНЕЦЬ, психолог КУ КМР «Центр професійного розвитку педагогічних працівників»
![](/ua/osximage/pg/120424559355148_n_1m/pic.jpg)
![](/ua/osximage/pg/120424559355148_n_2m/pic.jpg)
![](/ua/osximage/pg/120424559355148_n_3m/pic.jpg)
![](/ua/osximage/pg/120424559355148_n_4m/pic.jpg)
![](/ua/osximage/pg/120424559355148_n_5m/pic.jpg)
![](/ua/osximage/pg/120424559355148_n_6m/pic.jpg)
![](/ua/osximage/pg/120424559355148_n_7m/pic.jpg)
![](/ua/osximage/pg/120424559355148_n_8m/pic.jpg)
![](/ua/osximage/pg/120424559355148_n_9m/pic.jpg)
![](/ua/osximage/pg/120424559355148_n_10m/pic.jpg)
![](/ua/osximage/pg/120424559355148_n_11m/pic.jpg)
![](/ua/osximage/pg/120424559355148_n_12m/pic.jpg)
![](/ua/osximage/pg/120424559355148_n_13m/pic.jpg)
![](/ua/osximage/pg/120424559355148_n_14m/pic.jpg)
![](/ua/osximage/pg/120424559355148_n_15m/pic.jpg)
![](/ua/osximage/pg/120424559355148_n_16m/pic.jpg)
![](/ua/osximage/pg/120424559355148_n_17m/pic.jpg)
![](/ua/osximage/pg/120424559355148_n_18m/pic.jpg)
![](/ua/osximage/pg/120424559355148_n_19m/pic.jpg)
![](/ua/osximage/pg/120424559355148_n_20m/pic.jpg)
![](/ua/osximage/pg/120424559355148_n_21m/pic.jpg)
![](/ua/osximage/pg/120424559355148_n_22m/pic.jpg)