19 червня 2021 року, субота, 07:25
 
Головне меню
Пошук по сайту
 
 
У селі Слобода Кагарлицької громади відкрили меморіальну дошку Василю Березовому
5 червня 2021 року 22:11

У селі Слобода на Кагарличчині відкрили меморіальну дошку Василю Березовому. Він залишив по собі поетичну спадщину, живописні полотна та літературні есе.

Онук митця із Кагарличчини Влас Березовий сказав, що, поглянувши на дошку, люди дізнаються: село Слобода є Батьківщиною світлої і творчої людини, яка залишила по собі творчу спадщину.

Свого дідуся Влас пам’ятає життєлюбом, який ділився з ним своїми роздумами про те, як влаштований світ. «Його думи влаштували мій світогляд. І не тільки мій. Як бачимо, Василь Миколайович запалив вогник у душах усіх, хто тут присутній, який горить і гріє», - сказав онук митця.

Ще Влас зазначив про те, виготовленням та встановленням пам’ятної дошки більшою мірою займалася дружина Василя Миколайовича і Муза – Тамара Яківна. Вона любила його і шанувала за життя та по смерті. На жаль, душа пані Тамари линула в інші світи і захід відбувається без неї.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять про Василя Миколайовича і Тамару Яківну.

Олександр Ільєнко, директор Слобідської школи, у своєму виступі зазначив, що познайомився з Василем Березовим на святкуванні 125-річного ювілею освіти і школи в селі у 1987 році.

Тоді йому дуже запам’яталися слова митця: «Нестача вдяганки – перший супутник школяра. Другим супутником, що невідступно переслідував нас у дитинстві, був голод. Лягав з нами спати, ходив до школи, сміявся над нашою терплячістю. Постійно діти були в пошуках, придумували «як би його наповнювати шлунок, що працює «на холосту». Тоді називалося просто: «їсти хочеться». Третій супутник школяра – нестача книжок, зошитів, чорнила, олівців, ручок. Тепер коли ви уявили школяра, перейдемо до самої школи. Одна-дві книжки на весь клас… Стояла школа на широкій площі неогороджена, і ми сходились, як мурахи, і тільки дуб і липа, які, до речі, і досі ростуть, - живі свідки, як би могли… могли б підтвердити сказане». Але ці обставини не завадили Василю втамувати спрагу до знань.

“Василь Миколайович був частим гостем нашої школи, - акцентував Олександр Ільєнко. – Відвідував свята, приїжджав на ювілейні зустрічі випускників, обдаровував школу своїми картинами. Ось вже 5 років у сільській бібліотеці, музеї відбуваються тематичні зустрічі для учнів нашої школи та жителів села, присвячені творчості земляка Василя Березового. Учні проявляють цікавість до постаті митця і пишуть наукові роботи”.

Староста Слободи Cвітлана Бакал сказала, що «ця меморіальна дошка – не просто частинка граніту, а повернення історичної пам’яті про людину та вшанування непересічної особистості». Пані Світлана зазначила, що у 2015 році у Слободі на честь Василя Березового було названо вулицю, неподалік якої він народився та жив із батьками.

На думку старости, краєвиди Слободи надихали художника на написання його картин, а повоєнне дитинство та важка робота сільських жінок того часу визначили основну тему творчості Василя Березового – долю української жінки-селянки на тлі історичних потрясінь повоєнного часу.

Пані Світлана зізналася: «Коли я особисто ознайомлювалася з його біографією та творчістю, то саме слова про образ жінки найбільше вразили мене своєю чуттєвістю та глибиною: «Відчуваю величезний моральний борг перед нашою жінкою. Часом боюся, що може забракнути сил і часу, і я не встигну вимолитися від імені цілого суспільства за непрощенний гріх перед нашою берегинею». Ці слова говорять самі за себе, тому і картини художника такі правдиві, як ці слова.

Світлана Бакал подякувала внуку Василя Березового, Власу, та його друзям за те, що бережуть пам’ять про їхнього земляка, знайомлять прийдешні покоління із творчістю митця.

Почесне право відкрити пам’ятну дошку надали онуку митця Власу Березовому та Павлу Баламаджі – художнику, майстру мозаїки та другу Василя Миколайовича, який брав участь у створенні меморіальної дошки.

Двоюрідна сестра Василя Березового – Галина Бойко – сказала, що їхній брат завжди був добрий, веселий і ласкавий. І що у Різдвяну ніч він завжди приходив на їхню вулицю, де жило його 5 сестер, яких він дуже любив. «Він завжди казав про нас: «Це Козубівські ластівки», - згадує Галина Іванівна. – Було як заспіває пісню «Ніч яка місячна» із моїм нині покійним чоловіком, то по тілу мурахи бігали. Він – гордість не тільки усієї рідні, а всього села, що наш Василь Березовий на такій пошані».

Двоюрідний брат Василя Миколайовича – Іван Березовий – зазначив і таке, що його брат Василь у свої вже немолоді 70 років брав участь у подіях на Майдані – носив каву та чай, робив посильну роботу, усіляко допомагав хлопцям. І те, що його учні, які нині живуть у Канаді, Америці та інших країнах, досі пишуть листи рідні зі словами вдячності.

Друг Василя Березового та художник Степан Мірошник сказав, що завдяки Василю Миколайовичу у свій час пішов до школи, вміючи читати та грати в шахи. «Василь Миколайович вів мене усе життя: училище, армія. Він мені писав листи… Творча людина Василь Миколайович не тільки в образотворчому мистецтві, а й в літературі як публіцист, гарно співав. Завдяки Василю Миколайовичу, який закінчив цю школу, багато зроблено музейної справи. Завдяки йому наша церква має статус пам’ятки архітектури», - зазначив Степан Максимович.

Василь Березовий був щирою та глибокою людиною. Його серце завжди плинуло до українського пракоріння, шанувало український спів. Вокальний ансамбль «Горлиця» сільського Будинку культури виконав українські народні пісні.

Усі присутні оглянули картини митця у стінах школи, переглянули фільм про земляка та послухали тріо бандуристок із Київської школи мистецтв №6.

 

Наталія КРАВЕЦЬ, журналіст

 
архів Анонси подій

Кагарлицька міська рада

09201, Київська обл., м.Кагарлик, 

пл. Незалежності, 1   

тел. приймальні 04573-6-12-10

ел. пошта kagarlyk_rada@ukr.net

 

ЦНАП (відділ - Центр надання адміністративних послуг)

09201, Київська обл., м.Кагарлик, 

вул. Героїв Небесної Сотні, 1   

тел. приймальні 04573-6-09-81

ел. пошта cnap.kagarlyk@ukr.net

 

    Графік прийому громадян у ЦНАПі

Понеділок: з 08:30 до 15:30 без перерви на обід;

Вівторок: з 08:30 до 15:30 без перерви на обід;

Середа: з 08:30 до 15:30 без перерви на обід;

Четвер: з 08:30 до 20:00 без перерви на обід;

П’ятниця: з 08:30 до 15:30 без перерви на обід;

Субота, неділя – вихідний день.

У зв’язку з аварійною ситуацією, що виникла на центральній водогінній мережі по вул. 97 Стрілецької дивізії, тимчасово водопостачання здійснюватиметься з перебоями. При появі в кранах води бажано зробити необхідний запас.

Просимо вибачення за тимчасові незручності.

Адміністрація КП КМР «Кагарликводоканал»

Публікуємо план заходів Кагарлицької міської ради на тиждень - із 14 по 20 червня 2021 року:

Публікуємо ГРАФІК виїзних прийомів заступників  Кагарлицького міського голови на червень 2021 року:

Публікуємо графік особистого прийому громадян міським головою. секретарем міської ради та заступниками міського голови:

Пропонуємо оформити в АТ «Ощадбанк» отримання пенсійних та інших виплат за допомогою платіжної картки:

Кагарлицька міська рада інформує: 21.04.2021 прийнято постанову Кабінету Міністрів  України №397«Деякі питання сприяння економічній самостійності малозабезпечених сімей» (далі – Постанова №397), яка набирає чинності з 01.01.2022 року:

ПрАТ "ДТЕК КИЇВСЬКІ РЕГІОНАЛЬНІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ" на своєму вебпорталі повідомляє про  аварійно-профілактичні відключення електрики:

Реєстрація та перереєстрація транспортних засобів, заміна посвідчення водія та видача міжнародних водійських посвідчень, замовлення довідки про несудимість – усі ці державні послуги жителі Кагарличчини можуть отримати в мобільному сервісному центрі МВС України, який базується на території  «Міськрембудсервісу» в Кагарлику за адресою: вулиця Каштанова, 93. Після вимушеної перерви внаслідок карантинних обмежень сервісний центр відновлює роботу.

 Працює мобільний центр щосереди з 10 до 16 години.

На виконання доручення Міністерства цифрової трансформації України від 12.04.2021 №1/06-3-4064, з метою підтримки інформаційної кампанії, спрямованої на популяризацію електронних довірчих послуг, публікуємо посилання на:

  • Інформаційний відеоматеріал «Про е-підпис» - https://cutt.ly/xcS5OzU.
  • Інформаційні матеріали про пріоритетні переваги електронних послуг –https://cutt.ly/jcDiyp1.
  • Посилання на сайт центрального засвідчувального органу – https://www.czo.gov.ua

Для підтримки малого та середнього агробізнесу Товариство з додатковою відповідальністю «Узинський цукровий комбінат»,  розташоване на території Узинської ОТГ, у 2021 році буде здійснювати приймання цукрового буряку на давальницьких умовах:

РОЗПОДІЛ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ ГРОМАДИ ЗА
ЗЕМЛЕВПОРЯДНИКАМИ МІСЬКОЇ РАДИ: 

Публікуємо зміни в банківських реквізитах Кагарлицької міської ради:

Із 01.01.2021 року змінено банківські рахунки для проведення платежів за оренду земельних ділянок та за використання земельних ділянок на праві постійного користування.

За довідками звертатися до Кагарлицької міської ради за тел. 61306 (бухгалтерія) та 60811 (земельний відділ):

З метою зміцнення податкової культури Управління державної реєстрації надсилає для ознайомлення цей лист:

У ФІЛІЇ "КОНЧА-ЗАСПІВСЬКЕ ДОРОЖНЬО-ЕКСПЛУАТАЦІЙНЕ УПРАВЛІННЯ" ДП "КИЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ ДОРОЖНЄ УПРАВЛІННЯ" ВАТ "ДАК "АВТОМОБІЛЬНІ ДОРОГИ УКРАЇНИ" наявні вакансії таких посад:

Повідомляємо про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля планованої діяльності, зазначеної у пункті 1 цього оголошення, з метою виявлення, збирання та врахування зауважень і пропозицій громадськості до планованої діяльності:

Заклад розташований  у  заповідній зоні м. Києва, Пуща-Водиця, з 1986 року надає безоплатну амбулаторно-консультативну допомогу дітям та дорослим з усіх областей України, постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС, а також дітям учасників АТО:

На ринку освітніх послуг з 1992 року працює заклад вищої освіти «Університет економіки та права «КРОК», який відповідно до рейтингу вишів «ТОП-Україна» у 2015, 2016, 2017, 2018, 2019 визнано кращим в Україні серед закладів вищої освіти недержавної форми власності.

До уваги бажаючих отримати другу вищу освіту за дистанційною формою зі спеціальностей:

«Об’єднання дружин і матерів бійців учасників АТО» пропонує співпрацю щодо реалізації спільного з благодійним фондом «Український Жіночий фонд» проєкту «Родина героя: своїх не лишаємо!»

На прохання відвідувачів сайту публікуємо перелік аптек, що діють на території м. Кагарлик:

Центр розташований за адресою: 

м. Київ, вул. Генерала Алмазова, 11

 (Документ-сервіс «Готово!»)

Звернутися в Центр можна за телефоном:
0 800 33 68 19

Розрахунковий рахунок Фонду в Приватбанку:

UA523218420000026004000101439

Начальник сектору

Погребенна Наталія Миколаївна

Контактні дані:

поштова адреса: вул. Незалежності, 12 А, м. Кагарлик, 09201

електронна скринька: kv25_probation@gov.ua 

Мешканцям приватного житлового сектору забороняється використовувати для утилізації сміття контейнери біля багатоквартирних житлових будинків: для цього діє відповідний Графік вивезення побутових відходів, що забезпечується КП «Міськрембудсервіс».  Адміністрація КЖЕП пропонує укладати індивідуальні угоди  також із нашим підприємством.

Із питань утримання багатоквартирних будинків у випадку аварійних ситуацій у вихідні та святкові дні, а також у вечірні години звертайтеся  до відповідального працівника КЖЕП  за телефоном   096-441-05-66.

Адміністрація КЖЕП

У разі необхідності отримання публічної інформації, що перебуває в розпорядженні Кагарлицької місцевої прокуратури, громадяни можуть надсилати свої запити на електронну адресу kagarlyk@kobl.gp.gov.ua, поштовим зв’язком, за телефоном (04573)5-13-43 або подати особисто на прийомі в Кагарлицькій місцевій прокуратурі.

20 квітня 2021 року 12:12

Публікуємо оголошення конкурсів на заміщення вакантних посад:

На землях в адміністративних межах м. Кагарлик, які розташовані за межами населеного пункту, прокладений підземний магістральний газопровід високого тиску, який є державною власністю України та перебуває у господарському віданні ПАТ «УКРТРАНСГАЗ»:

 

У місті Кагарлику Бюро правової допомоги знаходиться по вулиці Кооперативна, 19.

архів Опитування
Шановний відвідувачу, Ви завітали на наш сайт, перебуваючи:
в м. КАГАРЛИКУ
3579 (81.32 %)
на теренах Кагарлицької територіальної громади
298 (6.77 %)
за межами Кагарличчини в Україні
310 (7.04 %)
за кордоном
214 (4.86 %)
Офіційні сайти та місцеві ЗМІ