З 01 січня 2016 року набрав чинності Закон України від 24 грудня 2015 року № 909-VIIІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році», яким, зокрема, внесено зміни Закону України від 08 липня 2010 року №2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».
Відповідно до внесених змін єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування для платників, зазначених у статті 4 Закону № 2464, встановлюється у розмірі 22 відсотка визначеної статтею 7 Закону № 2464 бази нарахування єдиного внеску (частина п’ята статті 8 Закону № 2464).
На сьогодні готуються зміни до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 23.04.2015 за № 460/26905.
До затвердження нового Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та нової форми Звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування необхідно заповнювати та подавати, за звітні періоди 2016 року, Звіт за діючою формою, наведеною в додатку 4 до Порядку № 435.
Для перехідних відпускних та лікарняних 20015-2016 рр. – єдиний внесок необхідно обчислювати за ставками, які діють у місяці нарахування доходу.
Зниження ставки нарахувань на заробітну плату є одним із стимулів підвищення рівня оплати праці. Необхідно зважати на те, що від зниження відсотку нарахувань зменшаться і суми надходжень від сплати єдиного соціального внеску, що спрямовуються на виплату пенсій.
Для своєчасного фінансування пенсійних виплат, згідно затверджених графіків, необхідно збалансувати джерела надходжень і видатків, що є можливим виключно за умови підвищення рівня заробітних плат. Звертаючись до роботодавців з пропозицією піти назустріч прийнятому урядом рішенню і підвищити заробітні плати працюючим, нагадуємо про те, що від рівня заробітної плати залежить розмір нарахованої пенсії у майбутньому.
Начальник ВППС та КПР
УПФУ у Кагарлицькому районі Геращенко Наталія Василівна