25 квітня 2019 року, четвер, 15:42
 
Головне меню
Пошук по сайту
 
 
Страхувальникам

 

Внесено зміни до Порядку сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування

Кабінет Міністрів України постановою від 01.07.2016 №397 вніс зміни до Порядку сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій.

Зокрема, розширено коло суб’єктів збору на обов’язкове державне пенсійне страхування при купівлі іноземної валюти фізичними особами в готівковій формі

Постанову Уряду прийнято з метою приведення Порядку у відповідність до норм законодавства, зокрема:

·            розширено коло суб’єктів збору (зокрема, банки замінено на уповноважені банки, інші фінансові установи та національний оператор поштового зв’язку) на обов’язкове державне пенсійне страхування при купівлі іноземної валюти фізичними особами в готівковій формі.

·            змінено назву органу, який проводить державну реєстрацію автомобілів в Україні (з підрозділів Державтоінспекції МВС на територіальні органи з надання сервісних послуг МВС).  

 

***

 Порівнюючи інформацію із звітності платників за лютий 2016 р. до лютого 2015 р., спостерігається збільшення кількості підприємств, що нараховують заробітну плату менше мінімальної із 90 до 94(+4 підприємства), відсоток застрахованих осіб, що отримують заробітну плату  на рівні, або  менше мінімального навпаки зменшився з показника 6,51% до 5,3%(- 1,21%), або на 111 осіб (середньообласний  показник - 4,22%).      

       За категоріями страхувальників, що наявні у  списках підприємств-мінімізаторів, можна виокремити  бюджетні установи, а це 41% від загальної кількості підприємств-мінімізаторів, які проводять нарахування заробітної плати згідно затверджених кошторисів і  штатного розкладу, яким передбачено заробітні плати на 0,5 та 0,25 ставки. Також при опрацюванні списків підприємств-мінімізаторів треба відмітити, що за результатами проведення роз’яснювальної роботи на комісіях з легалізації, майже всі підприємства проводять доплату єдиного соціального внеску до  мінімального розміру,залишається лише 1-2 платників, що не здійснюють цю доплату. Також у списках підприємств-мінімізаторів наявні підприємства в яких відсутні факти нарахування заробітної плати  у розмірах менше мінімального, але у зв’язку із розбивкою лікарняних та відпускних по відповідних періодах, вони таки потрапляють до переліку,    програмно не відфільтровуються працюючі інваліди, за яких згідно законодавства доплата не здійснюється.                       

       Порівнюючи звіти лютого 2016 р. з попереднім періодом (січнем 2016), кількість страхувальників, що нараховують своїм працівникам заробітну плату у розмірі менше мінімального збільшилась на 7 підприємств, але  відсоток застрахованих осіб, що отримують заробітну плату  на рівні, або  менше мінімального зменшився до показника  5,3% із 6,24% (-74 особи).       

        Зменшення кількості  працівників, зарплата яких не перевищує мінімального розміру, свідчить про відповідальне ставлення роботодавців до питання соціального захисту працюючих.  

 

Внески сплачені – стаж зараховано!

 

При зверненні громадян до Пенсійного фонду з питань оформлення пенсій часто виникають питання щодо обчислення страхового стажу. Інколи виявляються факти незарахування деяких періодів до страхового стажу. На сьогодні вже не використовується поняття  - безперервний стаж, чинним є лише визначення – страховий стаж.

Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" передбачено, що страховий стаж - це період, протягом якого фізична особа підлягала загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, за який щомісяця сплачувалися до Пенсійного фонду страхові внески в сумі не менше мінімального страхового внеску. Тобто, якщо працівнику нарахована заробітна плата не менше законодавчо встановленого мінімального рівня, з неї сплачено страхові внески до Пенсійного фонду України, то такий місяць повністю зараховується до страхового стажу та заробітна плата за цей місяць враховується для розрахунку пенсії. Але при цьому не слід забувати, що в разі сплати внесків з мінімальної заробітної плати розраховувати можна буде надалі виключно на мінімальну пенсію.

 Якщо ж сума нарахованої заробітної плати, з якої сплачено страхові внески, менше мінімального рівня, страховий стаж становить неповний місяць і розраховується пропорційно нарахованої заробітної плати. Розмір мінімальної заробітної плати з 01.01.2016 р. становить 1378,00 грн., отже і розмір мінімального страхового внеску 1378,00 грн.*22%= 303,16 грн., якщо така (або більша, з більшої суми заробітної плати) сума внеску за місяць підприємством сплачена за кожного працюючого в повному обсязі, то до страхового стажу працівникам також  зараховано повний місяць.

 На жаль, на сьогодні є підприємства, працівникам яких страховий стаж не зараховано за періоди несплати страхових внесків. До переліку таких належать: ПАТ «Кагарлицький цукровий завод»- працівникам не зараховано страховий стаж з травня 2013 р., ТОВ «Теплюкс» -   з липня 2011 р., ПП «Нафтогазінвест» - з листопада 2013 р., ПП «Нафтогазтрейд» - з вересня 2013 р. ТОВ «Русава-К» - з травня 2015 р., ПСП «Переселенське» - з листопада 2014 р. Працівникам вищевказаних підприємств слід мати на увазі цю інформацію і враховувати дані обставини на майбутнє. Навіть запис в трудовій книжці про період працевлаштування та  факти нарахування заробітної плати, яка відображена у звітах  нічого не варті, якщо підприємство має заборгованість по сплаті внесків.  Тож, шановні роботодавці, не обкрадайте  своїх працівників та  ставтеся відповідально до сплати податків, зокрема  страхових внесків до Пенсійного фонду.   

 

    Начальник ВППС та КПР                                                                  Н.В.Геращенко

 

Застосовування до платників єдиного внеску фінансової та адміністративної відповідальності вразі несвоєчасного нарахування єдиного внеску до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом,на місяць, за який нараховується заробітна плата

 

З 01 січня 2015 року набрав чинності Закон України від 28 грудня 2014 року № 77-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» яким внесено зміни до Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464), зокрема, частини п’яту та шосту статті 8 Закону № 2464 доповнено абзацом, відповідно до якого, у разі якщо база нарахування єдиного внеску (крім винагороди за цивільно-правовими договорами) не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та ставки єдиного внеску, встановленої до відповідної категорії платника.

Умовою застосування зазначеної норми є перебування найманого працівника у трудових відносинах повний календарний місяць.

Вимоги щодо нарахування єдиного внеску не менше мінімального розміру не стосуються:

Винагород за договорами цивільно-правового характеру;

Заробітної плати з джерела не за основним місцем роботи;

Заробітної плати працівника інваліда, який працює на підприємстві, установі або в організації, де застосовується ставка 8,41 відс.;

Заробітної плати працівників підприємств та організацій всеукраїнських громадських організацій інвалідів, зокрема УТОГ та УТОС, в яких кількість інвалідів становить не менш як 50 відсотків загальної чисельності працюючих, і за умови, що фонд оплати праці таких інвалідів становить не менш як 25 відсотків та суми витрат на оплату праці встановлюється у розмірі 5,3 відс. визначеної пунктом 1 частини першої статті 7 Закону № 2464 бази нарахування єдиного внеску;

Заробітної плати працівників підприємств та організацій громадських організацій інвалідів, в яких кількість інвалідів становить не менш як 50 відсотків загальної чисельності працюючих, і за умови, що фонд оплати праці таких інвалідів становить не менш як 25 відсотків та суми витрат на оплату праці встановлюється у розмірі 5,5 відс. визначеної пунктом 1 частини першої статті 7 Закону № 2464 бази єдиного внеску для працюючих інвалідів;

До працівників, яким надано відпустки без збереження заробітної плати на період проведення антитерористичної операції у відповідному населеному пункті з урахуванням часу необхідного для повернення до місця роботи, але не більш як сім календарних днів після прийняття рішення про припинення антитерористичної операції (п. 18 ч. 1 ст.25 Закону № 504).

Виходячи з зазначеного, застосування норм частин п’ятої та шостої статті 8 Закону № 2464 є обов’язковим, для усіх платників єдиного внеску крім виключень, зазначених вище.

У разі, якщо своєчасно не було нараховано єдиний внесок до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата, виникає необхідність зробити донарахування своєчасно не нарахованого єдиного внеску та відобразити такі донарахування у додатку 4 Звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до фіскальних органів до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну від 14.04.2015 № 435 (далі - Порядок). Донарахування до мінімальної заробітної плати у додатку 4 передбачено рядками 6.1.1, 6.1.2, 6.1.3 та 6.1.8. При цьому обов’язково зазначається зміст помилки. Вказується період, в якому виявлено помилку, та вид виплати, на яку своєчасно не нараховано єдиний внесок. За наявності декількох помилок описується кожна з них.

Відповідно до пункту 3 частини одинадцятої статті 25 Закону № 2464 за донарахування фіскальним органом або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків зазначеної суми за кожний повний або неповний звітний період, за який донараховано таку суму, але не більш як 50 відсотків суми донарахованого єдиного внеску. Підставою для прийняття такого рішення є акт (документальної або камеральної перевірки) фіскального органу (крім коригувань по тимчасовій втраті працездатності).

Водночас, відповідно до статті 26 Закону № 2464 та статті 165 прим.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення посадові особи підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, фізичні особи – підприємці, особи, які провадять незалежну професійну діяльність несуть відповідальність за порушення порядку нарахування єдиного внеску.

Такі порушення тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, фізичну особу – підприємця або осіб, які провадять незалежну діяльність, від тридцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ті самі дії, вчинені особою, які протягом року було піддано адміністративному стягненню за таке правопорушення, - тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, фізичну особу – підприємця або осіб, які провадять незалежну діяльність, від сорока до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів громадян.

Враховуючи зазначене, страхувальник, який своєчасно не нарахував єдиний внесок до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата і зробив донарахування за попередній період несе фінансову та адміністративну відповідальність.

Відображення в звітності з ЄСВ осіб, які призвані на військову службу за призовом під час мобілізації

 

Порядком формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 №435, для осіб, які призвані на військову службу за призовом під час мобілізації, додано нові коди категорій застрахованих осіб.

Осіб, які працюють на підприємствах, в установах, організаціях, яких призвали на військові збори та/або мобілізували з 1 березня 2014 року відповідно до Закону України від 27 березня 2014 року №1169-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення проведення мобілізації» зазначають з кодом застрахованої особи 48. Для них в реквізиті 17 Додатку 4 відображають розмір виплат, що компенсуються з бюджету в межах середнього заробітку працівника, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.

Найманих працівників, яким на період проведення антитерористичної операції у відповідному населеному пункті з урахуванням часу, необхідного для повернення до місяця роботи, але не більше як сім календарних днів після прийняття рішення про припинення антитерористичної операції, надано відпустку без збереження заробітної плати відповідно до пункту 18 частини першої статті 25 Закону України «Про відпустки» зазначають з кодом застрахованої особи 49. Реквізити 18-21 Додатку 4 для зазначених осіб не заповнюються.

Крім того, для вищезазначених осіб передбачено код категорії 47, який зазначають у випадку, коли платник нараховує та утримує єдиний внесок на суму середньої заробітної плати мобілізованого працівника.

Наприклад, особу призвали на мобілізацію 18 травня 2015 року. Бухгалтер нарахував їй за 17 днів заробітну плату та середню заробітну плату, як мобілізованому. В даному випадку в таблиці 6 на застрахованому особу необхідно відобразити два рядки:

1.В першому зазначаємо заробітну плату за 17 днів, суму нарахованого та утриманого єдиного внеску, кількість календарних днів (31). При цьому код категорії ЗО буде «1».

2. В другому зазначаємо лише суму середньої заробітної плати без утримань та нарахувань. При цьому код категорії ЗО - «48».

Щодо відображення у звітності з ЄСВ даних на осіб, які отримують заробітну плату менше мінімальної

Надаємо роз’яснення щодо заповнення таблиці 6 Додатку 4 Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 №435, у випадку, коли працівник отримує заробітну плату менше мінімальної.

Наприклад, застрахована особа перебувала у трудових відносинах повний календарний місяць (травень 2015) і йому нарахували заробітну плату 700 грн., тобто менше мінімального розміру. При цьому він працював на умовах повного робочого часу. Підприємство має 67 клас ризику – розмір ЄСВ 49,7%.

В даному випадку сума, на яку платник нараховує єдиний внесок становить 1218 грн. В таблиці 6 дані відображаємо двома рядками:

1.В першому зазначаємо фактично нараховану заробітну плату, суму утримання та нарахування із заробітку по факту:

- утримання ЄСВ: 700*3,6%=25,20 грн.;

- нарахування ЄСВ: 700*49,7%=347,90 грн.

  1. В другому рядку зазначаємо код типу нарахувань «13» - сума різниці між розміром мінімальної заробітної плати та фактично нарахованою заробітною платою за звітний місяць, яку зазначаємо в реквізиті 19, та суму нарахувань ЄСВ із отриманої різниці:

- нарахування ЄСВ: 518(=1218-700)*49,7%=257,45 грн.

 

Сплата збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій

КМУ Постановою від 27.05.2015 р. №331 затвердив зміни до порядку сплати збору до ПФУ за деякими операціями, передбаченими Законом №400, привівши його таким чином у відповідність до поточної редакції цього Закону.

Порядком передбачено, що:

Платниками збору на обов’язкове державне пенсійне страхування при операціях з купівлі іноземної валютиє фізичні особи (крім фізичних осіб, що здійснюють операції з купівлі іноземної валюти для погашення кредитів) сплачують збір на обов’язкове державне пенсійне страхування під час здійснення операцій з купівлі іноземної валюти у готівковій формі.

Під час здійснення операцій з купівлі фізичною особою іноземної валюти банк (фінансова установа) нараховує (утримує) та перераховує збір на обов’язкове державне пенсійне страхування в установленому законом розмірі за рахунок коштів такої особи.

У квитанції про здійснення валютно-обмінної операції зазначається сума сплаченого збору на обов’язкове державне пенсійне страхування під час купівлі фізичною особою іноземної валюти у готівковій формі.

Банки подають до 20 числа місяця, що настає за звітним періодом, до органів Пенсійного фонду України за місцезнаходженням банку звіт про нарахування (утримання) та сплату збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з операцій з купівлі іноземної валюти у готівковій формі згідно з додатком 1.

Платниками збору на обов’язкове державне пенсійне страхування під час клеймування державним пробірним клеймом ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів казенними підприємствами пробірного контролює фізичні особи та суб’єкти господарювання, які подають ювелірні та побутові вироби з дорогоцінних металів на клеймування державним пробірним клеймом до казенних підприємств пробірного контролю.

Збір на обов’язкове державне пенсійне страхування під час клеймування ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів сплачується в установленому законом розмірі від вартості основного дорогоцінного металу (золото, срібло, платина, паладій) у перерахунку на масу чистого металу, що міститься в сплаві, з якого виготовлено ювелірний чи побутовий виріб, визначеної за офіційним курсом Національного банку на банківські метали на час подання платником збору ювелірних та побутових виробів на клеймування до казенного підприємства пробірного контролю.

Суми зазначеного збору перераховуються на бюджетні рахунки для зарахування надходжень до державного бюджету, відкриті в головних управліннях Казначейства за місцезнаходженням казенного підприємства пробірного контролю, яке здійснює клеймування.”.

Казенні підприємства пробірного контролю подають до 20 числа місяця, що настає за звітним, до органів Пенсійного фонду України за місцезнаходженням цих підприємств звіт про нарахування (утримання) та сплату збору на обов’язкове державне пенсійне страхування під час здійснення клеймування виробів державним пробірним клеймом згідно з додатком 3.

 

Новий Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування

Наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 №435 затверджено новий Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Порядком внесено зміни до таблиці 6 додатка 4. Зокрема, додано нові реквізити: сума різниці між розміром мінімальної заробітної плати та фактично нарахованою заробітною платою за звітний місяць, ознака наявності робочого часу. Реквізит «сума єдиного внеску за звітний місяць» розбита на «суму утриманого єдиного внеску» та «суму нарахованого єдиного внеску».

Ознака «неповного робочого часу» відповідно до статті 56 Кодексу законів про працю встановлюється угодою сторін як при прийнятті на роботу, так і в період роботи. Дана ознака проставляється у разі, якщо особа працює:

  • неповний робочий день (тобто зменшення тривалості щоденної роботи на зумовлену кількість годин);

  • неповний робочий тиждень (при якому зберігається нормальна тривалість робочого дня, але зменшується кількість робочих днів за тиждень);
  • поєднання неповного робочого дня і неповного робочого тижня (наприклад, тривалість робочого дня 5 годин при 4 робочих днях на тиждень).

Відповідно до роз’яснень, наданих органами ДФС, звітність відповідно до Порядку №435 подаватиметься платниками єдиного внеску починаючи з 01.06.2015 (звіти за травень 2015).

За зарплату в конвертах – штраф

 Згідно з новим законодавством, підприємців (як юридичних, так і фізичних осіб), що використовують найману працю, тепер штрафуватимуть за фактичне допущення людей до роботи без оформлення трудового договору або за виплату заробітної плати без сплати ЄСВ. Штраф у розмірі тридцятиразової мінімальної зарплати (на сьогодні це 36540 грн.) стягуватимуть за кожного працівника, стосовно якого вчинено порушення.

Також передбачено штрафи за затримання зарплати або інших виплат більш як на один місяць у триразовому розмірі мінімальної заробітної плати (зараз - 3654 грн.). А недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці каратимуть штрафом у десятиразовому розмірі мінімальної зарплати (12180 грн.). За порушення інших вимог трудового законодавства передбачено відповідальність у розмірі мінімальної зарплати (тобто 1218 грн.).  

 

 

Начальник ВНПП ОЗО та КПР  

УПФУ у Кагарлицькому районі                                         Наталія Геращенко

 

Процедура припинення діяльності для фізичних осіб – підприємців стала легшою, але не треба ігнорувати звірення з Пенсійним фондом України

08 липня 2014 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення процедури державної реєстрації припинення підприємницької діяльності за заявницьким принципом» від 13.05.2014 № 1258-VII. Державний реєстратор, після отримання реєстраційної картки на проведення державної реєстрацій припинення підприємницької діяльності фізичною особою за її рішенням, у разі відсутності підстав для залишення такої реєстраційної картки без розгляду, зобов’язаний не пізніше наступного робочого дня з дати надходження цього документа внести до Єдиного державного реєстру запис про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичною особою-підприємцем.

Процедура державної реєстрації припинення підприємницької діяльності не передбачає проведення перевірок та надання довідок контролюючими органами про відсутність заборгованості у таких платників.

 

 У зв’язку з цим, насамперед хотілось би застерегти фізичних осіб-підприємців від необачливих кроків, які можливо припустити, якщо не задумуючись використовувати надані згаданим Законом можливості. Слід пам’ятати, що при призначенні (перерахунку) пенсії, а також при нарахуванні деяких інших видів соціальних допомог, територіальні органи Пенсійного фонду та інші фонди, використовують дані, які містяться в системі персоніфікованого обліку відомостей на персональних облікових картках застрахованих осіб. Інформація, яка міститься в системі персоніфікованого обліку поповнюється за рахунок встановлених форм звітних документів, які подаються страхувальниками (роботодавцями).  Фізичні  особи–підприємці  особисто  для  себе,  відповідно  до  Закону України «Про  збір  та  облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 №2464-VI,  є страхувальниками. Неподання фізичною особою-підприємцем звітних документів до системи персоніфікованого обліку за  період провадження ним підприємницької діяльності унеможливлює, в подальшому, при призначенні (перерахунку) пенсії врахувати інформацію щодо провадження ним підприємницької діяльності  в повному об’ємі.

 

 З огляду на вищевикладене,   управління Пенсійного фонду України у Кагарлицькому районі наполегливо радить фізичним особам-підприємцям  при знятті з обліку проводити звірку з  органами Пенсійного фонду України (за місцем реєстрації) на предмет наявності та правильності всіх персональних даних Вашої облікової картки за весь період провадження підприємницької діяльності.

 

Пам’ятайте, після зняття з обліку Ви втрачаєте статус платника, а отже всі зміни, які пов’язані з помилками в персональній обліковій картці, в подальшому, необхідно буде проводити лише за рішенням суду, що завдасть Вам зайвого клопоту та хвилювань! Подбайте про себе і про своє майбутнє заздалегідь.

 

Відображення сум, донарахованих ПФУ за період до 01.01.2011р.

Згідно п.4.9 Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міндоходів від 09.09.2013 №454 у разі, якщо страхувальнику необхідно зазначити у звітності по ЄСВ суму заробітної плати, нараховану у попередніх звітних періодах, відповідно до яких проводиться нарахування, на яку при перевірці органом Пенсійного фонду донараховано суму внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за період до 1 січня 2011 року, то в таблиці 6 Додатка 4 така сума зазначається з типом коду нарахування «8».

У випадку, коли потрібно відобразити суму заробітної плати (доходу), нараховану в попередніх звітних періодах на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких проводиться нарахування або які підтверджують нарахування заробітної плати, на яку при перевірці органом Пенсійного фонду зменшено зайво нараховану суму внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за період до 1 січня 2011 року – застосовується код типу нарахувань «9».

У рядках поля 3 додатка до таблиці 1 Додатка 4 вищезазначені суми не відображаються.

 

До уваги страхувальників! Відображення у звітності зміни прізвища застрахованої особи

Прізвище застрахованої особи відображається, зокрема, у таблицях 5, 6, 7 та 8 додатка 4 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 09.09.2013 №454.

У разі зміни прізвища застрахованої особи страхувальнику необхідно в таблиці 5 «Відомості про трудові відносини» додатка 4 зазначеного порядку вказати наступні рядки:

1.в першому рядку у графі 10 «Прізвище, ім’я, по батькові ЗО» зазначається старе прізвище застрахованої особи, у графі 11 «Період трудових відносин, відносин за договором цивільно-правового характеру та відпусток» - дата закінчення;

2.в другому рядку у графі 10 зазначають нове прізвище застрахованої особи та у графі 11 – дата початку.

Дати закінчення та початку проставляються відповідно до внутрішнього наказу (розпорядження) підприємства про зміну прізвища працівника.

 

 

 Роз’яснення щодо відображення єдиного внеску за минулі періоди в звітності щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування

При заповненні таблиці 6 Додатка 4 до звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, у реквізиті 10 «Тип нарахувань» зазначається відповідний код типу нарахувань або поле може залишатися пустим, якщо у звіті відображаються суми заробітку (доходу, грошового забезпечення), відпуску, допомогу по тимчасовій непрацездатності та інше за звітний період.

Розглянемо випадки, коли код типу нарахування зазначається – 1.

Згідно з частиною другою статті 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (із змінами) для осіб, які працюють у сільському господарстві, зайняті на сезонних роботах, виконують роботи (надають послуги) за цивільно-правовими договорами, творчих працівників (архітекторів, художників, артистів, музикантів, композиторів, критиків, мистецтвознавців, письменників, кінематографістів), та інших осіб, які отримують заробітну плату (дохід) за виконану роботу (надані послуги), строк виконання яких перевищує календарний місяць, єдиний внесок нараховується на суму, що визначається шляхом ділення заробітної плати (доходу), виплаченої за результатами роботи, на кількість місяців, за які вона нарахована.

Враховуючи зазначене, суми заробітної плати (доходу) за виконану роботу (надані послуги) повинно бути рознесено відповідно по місяцях. У реквізиті 15 обов’язково має бути відображено місяць, за який проведено нарахування.

Зазначений порядок нарахування єдиного внеску поширюється також на осіб, яким після звільнення з роботи нараховано заробітну плату (дохід) за відпрацьований час.

Суми грошової компенсації у разі невикористання щорічних (основної та додаткових) відпусток є платою за невідпрацьований час, отже особам, які звільнені, зазначені вище компенсації та суми єдиного внеску не нараховуються та не відображаються в звіті.

Також порядок нарахування єдиного внеску поширюється на осіб, яким згідно з рішенням суду нараховано середню заробітну плату за вимушений прогул. Єдиний внесок нараховується на суму, що визначається шляхом ділення заробітної плати (доходу) на кількість місяців, за які їх нараховано.

У інших випадках код типу нарахувань 1 не зазначається.

 
архів Анонси подій

Чергова LІІ сесія міської ради VII скликання  розпочне свою роботу 25 квітня 2019 року о 14.00 у залі засідань адмінбудинку міської ради з порядком денним:

09201, Київська обл., м.Кагарлик, вул. Героїв Небесної Сотні, 1 

телефон приймальні

04573-6-09-81

адреса електронної пошти   kagarlyk_rada@ukr.net

Учасники шоу “Голос країни” гурт “Шпилясті кобзарі” відправилися в тур містами Київщини на підтримку Стрітівського коледжу кобзарського мистецтва:

У разі необхідності отримання публічної інформації, що перебуває в розпорядженні Кагарлицької місцевої прокуратури, громадяни можуть надсилати свої запити на електронну адресу kagarlyk@kobl.gp.gov.ua, поштовим зв’язком, за телефоном (04573)5-13-43 або подати особисто на прийомі в Кагарлицькій місцевій прокуратурі.

У зв’язку з наявною інформацією про набуття права власності учасниками ООС (АТО)  на земельні ділянки в районі АЗС «Укрнафта» по вул. Столична для ведення особистого селянського господарства, рекомендуємо орендарям земельних ділянок, які використовують ділянки для ведення городництва, утриматись від подальшого обробітку ділянок до проведення винесення межових знаків у натуру (на місцевість).

Для уточнення необхідної інформації щодо подальшого використання орендованих земельних ділянок орендарям із договорами оренди до 01.04.2019 року з’явитися в міську раду (каб. № 5,земельний відділ) конт. тел. 60811.  

Міністерство екології та природних ресурсів України, Департамент екологічної безпеки та дозвільно-ліцензійної діяльності Управління з питань оцінки впливу на довкілля та дозвільно-ліцензійної діяльності повідомляють про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля планованої діяльності ТОВ «КЕС-1» із метою виявлення, збирання та врахування зауважень і пропозицій громадськості:

Веб-студія Oranges та інформаційний портал Kredit House запрошують усю талановиту молодь до участі в конкурсі:

 Запрошуємо абітурієнтів та студентів Кагарлика взяти участь у соціальній програмі Scholarship:
   

Шановні жителі вулиць Саксаганського, Європейської, Ставкової, Ватутіна, Полтавської!

 Виконавчий комітет Кагарлицької міської ради повідомляє, що

з 01.12.2018 року  продовжено автобусний маршрут для жителів масиву Новобудов по вулицях Франка – Ватутіна – Саксаганського – Полтавській:

 Час відправлення

Місце відправлення

09.25

10.45

12.15

15.45

17.15

 

Вулиця  Франка

(від магазину)

МІСЬКВИКОНКОМ

Із питань утримання багатоквартирних будинків у випадку аварійних ситуацій у вихідні та святкові дні, а також у вечірні години звертайтеся  до відповідального працівника КЖЕП  за телефоном   096-441-05-66.

Адміністрація КЖЕП

Виконавчий комітет Кагарлицької міської ради повідомляє,  що в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно взято на облік безхазяйне нерухоме майно по вул. Тюленіна, 30, м.Кагарлик, Київської обл., в складі: будівля насосної станції, водонапірна башня - №1, свердловина - №2.: 

Державна реабілітаційна установа «Всеукраїнський центр комплексної  реабілітації для осіб з інвалідністю»: 

07352, урочище «Туровча лісова» - 2,

с. Лютіж, Вишгородський р-н, Київська обл.

Телефони: (04596) 4-00-10, 4-00-11

068-354-01-35, 095-531-93-86

e-mail: vcpri@ukr.net

http://www.vcpri.com.ua

До уваги студентів із м.Кагарлика, що навчаються у вищих навчальних закладах України очної та заочної форми навчання.

Запрошуємо вас взяти участь у конкурсі, переможець якого отримає грант (стипендію) на сплату одного року навчання в українському вищому навчальному закладі.
Участь у конкурсі безкоштовна:

У черговий раз звертаючись до населення, правоохоронці попереджають про небезпеку та наводять найхарактерніші приклади дій сучасних шахраїв:

   Збройними Силами України розшукуються військовослужбовці військової служби за контрактом: 

На землях в адміністративних межах м. Кагарлик, які знаходяться за межами населеного пункту, прокладений підземний магістральний газопровід високого тиску, який є державною власністю України та перебуває у господарському віданні ПАТ «УКРТРАНСГАЗ»:

 

У місті Кагарлику Бюро правової допомоги знаходиться по вулиці Кооперативна, 19.

Мешканцям приватного житлового сектору забороняється використовувати для утилізації сміття контейнери біля багатоквартирних житлових будинків: для цього діє відповідний Графік вивезення побутових відходів, що забезпечується КП «Міськрембудсервіс». 

архів Опитування
Шановний відвідувачу, Ви завітали на наш сайт, перебуваючи:
в м. КАГАРЛИКУ
3266 (81.3 %)
в Кагарлицькому районі
272 (6.77 %)
за межами Кагарличчини в Україні
283 (7.05 %)
за кордоном
196 (4.88 %)
Офіційні сайти