27 лютого 2020 року, четвер, 04:47
 
Головне меню
Пошук по сайту
 
 
Прокуратура інформує

20 листопада 2012 року вступив в дію новий Кримінальний процесуальний кодекс України, яким  запроваджено обов’язкову видачу трупів лише з письмового дозволу прокурора і лише після проведення судово-медичної експертизи для встановлення причин смерті (ч. 4 ст. 238).Такі нововведення викликали занепокоєння пересічних громадян, які вважають, що видача тіла померлої людини відтепер завжди відбувається після обов’язкового розтину та за згодою прокуратури, а також спричинили непорозуміння в роботі медичних працівників, міліції та прокуратури (щодо необхідності направлення на судово-медичну експертизу трупів без явних ознак насильницької смерті).

Нагадаємо, що раніше, до набрання чинності новим КПК (тобто до 20 листопада 2012 року) особам похилого віку, а також тим, хто тривалий час хворів важкими хворобами і помер удома, судово-медичну експертизу не проводили. Огляд тіла здійснювався дільничним інспектором міліції за обов’язковою участю медика, за результатом якого складався медичний висновок (у разі якщо на тілі були відсутні сліди насильницької смерті). Довідку про смерть рідні отримували у лікаря або в лікарні, після чого відбувалося поховання.

Заспокоїмо громаду, адже сьогодні правила видачі тіла померлої людини принципово не змінилися: єдиною відмінністю є те, що згідно норм нового КПК дозвіл на видачу трупа надається лише прокурором, а не прокурором та слідчим, як це було раніше (оскільки прокурора нині визначено процесуальним керівником у справі). Порядок взаємодії органів внутрішніх справ, закладів охорони здоров’я та прокуратури при встановленні факту смерті людини запроваджено спільним наказом МВС України, Міністерства охорони здоров’я України, Генеральної прокуратури України від 28 листопада 2012 р. № 1095/955/119.

Слід зазначити, що у випадку, коли  труп виявлено за місцем проживання, у померлого відсутні ознаки насильницької смерті чи підозри на таку, покійному понад 60 років або він хворів, у зв’язку з чим перебував на диспансерному спостереженні – у всіх таких випадках судово-медична експертиза не проводиться.

Лікар, який констатував смерть такої особи, за телефоном екстреного виклику негайно повідомляє міліцію. Уповноважений працівник органу внутрішніх справ прибуває на місце, проводить зовнішній огляд трупа, за результатами якого робить висновок про можливість видачі лікарського свідоцтва про смерть без патологоанатомічного розтину.

Лікарське свідоцтво про смерть видається медичним закладом, що лікував померлого (на підставі спостережень за хворим і записів у медичній документації, які відображали історію хвороби) або (у виняткових випадках) самим лікарем, який констатував смерть, на підставі огляду трупа та даних медичної документації про наявність у померлого прижиттєвих хвороб, які в своєму перебігу могли призвести до смерті.

Перший примірник лікарського свідоцтва про смерть видається родичам померлого чи іншим особам, які зобов’язалися поховати померлого, другий – залишається у закладі охорони здоров’я, який лікував померлого. Видавати трупи без лікарського свідоцтва про смерть заборонено!

Працівники міліції за результатами зовнішнього огляду трупа та після з’ясування обставин смерті в разі відсутності ознак насильницької смерті чи підозри на таку складають висновок щодо ненасильницької смерті людини за місцем проживання, до якого додаються фотознімки трупа та місця його виявлення. Затверджені висновки зберігаються в підрозділах міськрайлінорганів внутрішніх справ.

Якщо під час попереднього огляду трупа лікар чи працівник міліції встановлює ознаки насильницької смерті або виникає відповідна підозра, негайно викликається слідчо-оперативна група. До прибуття працівників міліції на місце події працівникам закладів охорони здоров’я забороняється порушувати обстановку за місцезнаходженням трупа, переміщати його, ініціювати такі дії присутнім на місці події особам, у тому числі родичам померлих, видавати лікарське свідоцтво про смерть.

Прибувши на місце події, слідчо-оперативна група за участю судово-медичного експерта проводять зовнішній огляд трупа одночасно з оглядом місця події (ч. 2 ст. 238 КПК). Обов’язково при цьому застосовують фотозйомку та складають схему (план) оглянутого місця, а в разі необхідності – забезпечують відеофіксацію. Нагадаємо, що проводити огляд місця події дозволяється, як виняток, до початку кримінального провадження (ч. 3 ст. 214 КПК).

У разі підтвердження під час огляду ознак насильницької смерті слідчий, який брав участь в огляді, негайно доповідає керівникові слідчого підрозділу, який протягом 24 годин вносить відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, про що сповіщає прокурора, та вживає усіх передбачених КПК заходів для розслідування обставин смерті 

Після проведення огляду за постановою слідчого або прокурора труп направляється для проведення судово-медичної експертизи. Працівники бюро судово-медичної експертизи проводять розтин трупа впродовж доби з моменту його надходження. Протягом трьох діб слідчому або прокурору, який направив труп для проведення експертизи, видається завірена копія лікарського свідоцтва про смерть. На підставі цієї копії, відповідно до висновку, чи була смерть насильницькою, чи ні, слідчий або закриває провадження, або продовжує розслідування за фактом вбивства.

Таким чином, обов’язковій судово-медичній експертизі з подальшим дозволом прокурора на видачу тіла підлягають трупи людей лише в разі, якщо: 1) лікарем чи працівником міліції під час огляду виявлено ознаки насильницької смерті або підозри на таку (так званий “кримінальний” труп); 2) смерть настала поза місцем проживання померлого; 3) особу померлого не встановлено; 4) людина віком до 60 років померла за відсутності медичних показань (диспансерного спостереження).

Після написання відповідної заяви та пред’явлення оригіналу лікарського свідоцтва про смерть, працівниками прокуратури в найкоротший термін видається дозвіл на видачу трупа.  При цьому, грошові кошти за видачу довідок - не сплачуються. Окрім того, надання будь-яких інших послуг на платній основі органами прокуратури, діючим законодавством не передбачено та є кримінально або адміністративно караним діянням.

Як засвідчила практика застосування нового КПК від 20 листопада 2012 року, час, необхідний для оформлення дозволу на видачу трупа (при наявності необхідних документів, а саме паспорта померлої особи, паспорта особи, що звернулась за дозволом та завіреної копії лікарського свідоцтва) складає не більше 15-20 хвилин. У випадку свідомої затримки у видачі дозволу на видачу трупа, або надходженні будь-яких вимог щодо передачі грошових  коштів або іншої винагороди (подарунку, допомоги), громадянам слід негайно звертатись до керівника органу прокуратури або іншого правоохоронного органу.

 

 
архів Анонси подій

Чергова ХLV сесія міської ради VІІ скликання розпочне свою роботу 27 лютого  2020 року о 14.00  у залі засідань адмінбудинку міської ради з порядком денним:

У Кагарлицькій ЦРЛ є безкоштовні путівки на оздоровлення дітей будь-яких категорій. Батьки оплачуть дорогу, самі відвозять та забирають дітей:

Санаторій «Барвінок», м.Боярка. Три путівки з 11.03.2020 року. Вік дітей від 7 до 17 років.

Санаторій м. Косів. Три путівки з 01.03.2020 року. Вік дітей від 10 до 18 років.

За довідками звертатися до Петренко Тетяни Василівни (тел. 6-10-85).

09201, Київська обл., м.Кагарлик, вул. Героїв Небесної Сотні, 1 

телефон приймальні

04573-6-09-81

адреса електронної пошти   kagarlyk_rada@ukr.net

Начальник сектору

Салій Євген Григорович, майор внутрішньої служби

Контактні дані:

поштова адреса: вул. Незалежності, 12 А, м. Кагарлик, 09201

тел.: 095-856-27-38

електронна скринька: kv25_probation@gov.ua 

Кагарлицький РП ПрАТ «Київобленерго» повідомляє про  аварійно-профілактичні відключення електрики: 

02.03.2020  з 8:00 до 17:00 по вулиці Бащенка

Кагарлицька ДПІ Обухівського управління ГУ ДПС у Київській області запрошує Вас задекларувати доходи, отримані у 2019 році:

На прохання кагарличан публікуємо розклад руху міських маршруток:

У зв’язку з наявною інформацією про набуття права власності громадянами  на земельні ділянки в районі полів фільтрації колишнього цукрового заводу на масиві Новобудова для ведення особистого селянського господарства, рекомендуємо орендарям земельних ділянок, які використовують ділянки для ведення городництва, утриматись у 2020 році від подальшого обробітку ділянок до проведення винесення межових знаків у натуру (на місцевість).

Отримати детальну інформацію можна в міській раді, каб. №5 (земельний відділ), конт. тел. 60811. 

Управління Державної казначейської служби України у Кагарлицькому районі доводить до відома реквізити рахунків, відкриті згідно з Довідником для зарахування надходжень  бюджету, які   діють із 03 січня 2020 року:

У 2019-2020 рр. в Управлінні поліції охорони Київщини проходить конкурс на вакантні посади. Якщо ваш девіз – «Служити та захищати», ЗАПРОШУЄМО ДО ЛАВ ПОЛІЦІЇ ОХОРОНИ:

Із 1 січня 2020 року суб’єктам декларування при заповненні декларації необхідно буде зазначити відомості про свій унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (УНЗР) та вказати відповідні номери членів сім’ї:

Мешканцям приватного житлового сектору забороняється використовувати для утилізації сміття контейнери біля багатоквартирних житлових будинків: для цього діє відповідний Графік вивезення побутових відходів, що забезпечується КП «Міськрембудсервіс».  Адміністрація КЖЕП пропонує укладати індивідуальні угоди  також із нашим підприємством.

Із питань утримання багатоквартирних будинків у випадку аварійних ситуацій у вихідні та святкові дні, а також у вечірні години звертайтеся  до відповідального працівника КЖЕП  за телефоном   096-441-05-66.

Адміністрація КЖЕП

У разі необхідності отримання публічної інформації, що перебуває в розпорядженні Кагарлицької місцевої прокуратури, громадяни можуть надсилати свої запити на електронну адресу kagarlyk@kobl.gp.gov.ua, поштовим зв’язком, за телефоном (04573)5-13-43 або подати особисто на прийомі в Кагарлицькій місцевій прокуратурі.

На землях в адміністративних межах м. Кагарлик, які розташовані за межами населеного пункту, прокладений підземний магістральний газопровід високого тиску, який є державною власністю України та перебуває у господарському віданні ПАТ «УКРТРАНСГАЗ»:

 

У місті Кагарлику Бюро правової допомоги знаходиться по вулиці Кооперативна, 19.

архів Опитування
Шановний відвідувачу, Ви завітали на наш сайт, перебуваючи:
в м. КАГАРЛИКУ
3404 (81.36 %)
в Кагарлицькому районі
280 (6.69 %)
за межами Кагарличчини в Україні
297 (7.1 %)
за кордоном
203 (4.85 %)
Офіційні сайти