25 квітня 2019 року, четвер, 14:45
 
Головне меню
Пошук по сайту
 
 
Актуальні запитання про пенсійну реформу

 

Актуальні запитання про пенсійну реформу.

 

Урядова пенсійна реформа з наступного року встановлює вимогу виходу на пенсію в 60 років – наявність страхового стажу 25 років (з 2028 р- 35 років). Чи означає це, що жодний з українців віком 60 років не зможе війти на пенсію, адже страховий страж почав обліковуватись порівняно недавно?

Такі залякування не мають під собою жодних підстав. Дійсно, персоніфіковані пенсійні рахунки були запроваджені в 2000 році. З 2004 року з набранням чинності Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» і почав враховуватись страховий стаж, тобто кількість років, які людина не просто працювала, а сплачувала внески до Пенсійного фонду.

Однак при оформленні пенсії роки трудового стажу до 2004 року враховуються як страховий стаж за наявності відповідних записів в трудовій книжці. Крім того, за період до 2004 року враховуються всі пільги по обчисленню стажу, які були чинними до 2004 року. Наприклад, якщо людина мала місце роботи, яке передбачало врахування одного року роботи як два, до страхового стажу  це враховується до 2004 року у пільговому обчисленні.

Жодних змін до існуючого порядку обчислення страхового стажу законопроектом про пенсійну реформу не вноситься.

В чому заслуга уряду в осучаснені пенсій?

Щорічне осучаснення пенсій передбачене чинним пенсійним законодавством.

Але уряд виконує вимогу закону вперше за останні п’ять років.

Останній раз таке “осучаснення” відбувалося в 2012-му році, але із застосуванням показника середньої заробітної плати по Україні за 2007 рік.

В результаті в залежності від року призначення пенсії можуть відрізнятися майже в 3 рази.

Уряд відновлює соціальну справедливість в обчисленні пенсій незалежно від року її призначення.

Чи вистачить у держави коштів на проведення осучаснення пенсій і на їх виплату у наступному році?

Додаткова потреба на проведення осучаснення пенсій з 1 жовтня поточного року складає  близько 11 млрд. грн. (11180,4 млн. грн.). Ще 808 млн. грн. необхідно, аби підняти мінімальні пенсії з жовтня, а не з 1 грудня, як передбачає бюджетний закон. Тобто, загалом на урядові ініціативи щодо перегляду пенсій у цьому році знадобиться близько 11,998 млрд. грн.

Звідки планується взяти ці кошти? За 4 місяці поточного року додаткові надходження від підвищення мінімальної заробітної плати склали 7,9 млрд. грн. З травня до вересня додаткові надходження від сплати ЄСВ складуть як мінімум ще 4 млрд. грн. Тобто на момент перегляду пенсій загальний обсяг додаткового фінансового ресурсу складатиме щонайменше 11,9 млрд. грн.

Додаткова потреба в коштах на виплату «осучаснених» пенсій з урахуванням підвищення мінімальних пенсій в наступному році складає 30,66 млрд. грн. Від реалізації ініціатив, передбачених  урядовим законопроектом про пенсійну реформу, планується додатково залучити до Пенсійного фонду 7 млрд. грн. Завдяки збільшенню заробітної плати, яка є наслідком збільшення мінімальної заробітної плати з 1 січня 2017 року, а також завдяки подальшій детінізації зарплат і  їх зростання в наступному році ПФ додатково отримає 23,66 млрд. грн.

Чи означатиме новий підхід у призначенні пенсій підняття пенсійного віку?

Уряд пропонує відновити соціальну справедливість при призначенні пенсій.

При призначені пенсій будуть діяти однакові для всіх умови - буде враховуватись страховий стаж.

Пенсія за віком у 60 років буде призначатися за наявності страхового стажу 25 років.

За відсутності зазначеної тривалості страхового стажу особа може допрацювати необхідну кількість років або придбати необхідну тривалість страхового стажу.

В той же час мінімальний стаж також гарантуватиме пенсію, але в більш пізньому віці.

Уряд не піднімає пенсійний вік, а дає можливість обирати, коли виходити на пенсію.

Чому попри зниження відсотку вартості одного року страхового стажу з 1,35 до 1,0 умови перегляду пенсій навпаки покращуються?

Кінцева сума перерахованої пенсії залежить від двох показників – вартості страхового стажу і  показника середньої заробітної плати. Зменшуючи коефіцієнт, уряд одночасно пропонує підвищити розмір середньої заробітної плати, який використовується при обчисленні пенсій. Уряд пропонує з 1 жовтня 2017 року перерахувати раніше призначені пенсії із використанням показника середньої заробітної плати на рівні 3 764,40 грн.Він буде однаковим для пенсіонерів, яким нараховується пенсія в цьому році і тим, кому вона перераховується (тобто для тих, хто вже перебуває на заслуженому відпочинку). За нині діючими умовами в залежності від року призначення пенсії розмір середньої заробітної плати, що застосовується при її обчисленні, коливається від 1 197,91 грн. до 3 764,40 грн., тобто відрізняється втричі!

Крім того,  попри те, що  законодавство закріпило застосування показника вартості року страхового стажу при перерахунку пенсій 1,35%  ще в жовтні 2008 року, жодного разу цей показник для всіх пенсіонерів в повній мірі не застосовувався. Отже, нинішня зміна (тобто зменшення цього показника) жодним чином не погіршує, а навпаки, у більшості випадків покращує умови перегляду пенсій для тих, хто зараз перебуває на заслуженому відпочинку.

Чому уряд пропонує скасувати особливі умови виходу на пенсію?

Спеціальні пенсії для окремих категорій працівників запроваджувалися як своєрідна компенсація за невеликі зарплати

Свого часу така система запроваджувалася, як своєрідна компенсація за низький рівень заробітної плати  у відповідних категорій працівників. Однак з моменту запровадження спеціальних пенсій умови оплати праці таких працівників значно покращилися. Тож, відповідно, логічним кроком є скасування і чинних привілеїв у призначенні пенсій. Зокрема, після підвищення заробітної плати суддям, державним службовцям цілком логічним виглядає питання ліквідації інших пільг і перехід до загальних страхових принципів. Тому уряд пропонує запровадити єдині підходи до призначення пенсій, коли враховується не професія, а лише рівень заробітної плати і страховий стаж.

Спеціальні пенсії, які вже призначені, будуть виплачуватися і надалі. Зміни стосуватимуться лише пенсіонерів, які виходитимуть на пенсію після набрання чинності відповідного закону.

Чому не можна підняти мінімальну пенсію до 3 тис грн.?

З 1 травня мінімальна пенсія підвищилась до 1312 гривень. Згідно з бюджетним законом з 1 грудня мінімальна пенсія має зрости до 1373 гривні.

З 1 жовтня уряд пропонує переглянути пенсії, які не змінювались останні п'ять років.

В результаті понад 5,6 млн. пенсіонерів отримають підвищення від 200 до 1000 грн. щомісяця.

Уряд також пропонує з 1 жовтня переглянути і мінімальні пенсії.

Таким чином, зростання виплат цьогоріч торкнеться майже 9 млн. з-поміж 11,9 млн. пенсіонерів.

Завдання уряду – трансформувати досягнення економіки в покращення доброту громадян.

Але уряд не потуратиме популістам – зростання соцстандартів має відповідати реальним можливостям бюджету і Пенсійного фонду.

Крім того практика останніх років показує, що при підвищенні прожиткового мінімуму зростають мінімальні пенсії. Тобто невиправдано піднімаючи розмір пенсій, ми стимулюватимемо зрівнялівку та тіньову зарплату – навіщо платити внески, краще отримувати зарплату в конверті, з якої нічого не платити.

Ключова позиція Уряду інша – хто більше платив внесків, повинен отримувати більшу пенсію.

Чому уряд пропонує провести осучаснення пенсій з жовтня, а не раніше?

Уряд виходить з реальних можливостей економіки і Пенсійного фонду.

У 2016 році уперше після кількох років падіння уряд забезпечив зростання економіки на 2,3%.

До жовтня ПФ зможе акумулювати необхідні для осучаснення пенсій гроші.

Для підвищення пенсій з 1 жовтня 2017 року потрібно додатково 11-12 млрд. грн.

У першому кварталі 2017 р надходження до Пенсійного фонду збільшилися на 37%.

Пенсійний фонд додатково отримав понад 7 млрд. грн.

Динаміка надходжень свідчить, що Пенсійний фонд зможе накопичити необхідну для осучаснення пенсій суму.

 

Чи планується проводити осучаснення пенсій для колишніх вчених, яким пенсія була нарахована за спеціальним законодавством?

Проект Закону України „Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення пенсій” передбачає визначення єдиних умов в обчисленні пенсій згідно із Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” незалежно від займаної посади та виконуваних робіт.

З цією метою, пенсії що були призначені (обчислені) відповідно до “спеціальних” законів, зокрема Закону України „Про наукову і науково-технічну діяльність”, будуть перераховані з 1 жовтня 2017 року згідно із Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

У тому випадку, якщо розмір пенсії, призначеної за Законом України „Про наукову і науково-технічну діяльність”, після розрахунку за нормами Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” буде більшим, проводиться автоматичне переведення пенсії за умовами, передбаченими Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

Якщо розмір пенсії після розрахунку за нормами Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” буде меншим, пенсія продовжує виплачуватися у раніше призначеному розмірі. 

 

Які пенсійні пільги передбачені для жінок?

За нині діючими правилами багатодітні жінки мають право вийти на пенсію на п’ять років раніше, тобто у 55 років. Це правило діятиме і надалі. Крім того, трирічне перебування у декретній відпустці зараховується до страхового стажу. Оскільки протягом цих трьох років внески до Пенсійного фонду за жінок, що перебувають у декретній відпустці, сплачує держава. Ця норма також збережеться після проведення пенсійної реформи.

 

В яких випадках Україна буде нараховувати пенсії тим, хто заробляв стаж на окупованих територіях?

За законом про окуповані території відповідальність за соціальний захист людей (в тому числі громадян України)  несе держава-окупант. Якщо людина переїжджає на територію, підконтрольну Україні, вона матиме право на пенсійне забезпечення згідно українському законодавству. Роки, які людина офіційно працювала на окупованій території,  при оформленні пенсії в Україні будуть зараховані до страхового стражу. Таке правило передбачене положеннями Угоди «Про гарантії прав громадян держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав у галузі пенсійного забезпечення».

 

За яких умов отримуватимуть пенсію в Україні заробітчани?

Пенсійна реформа передбачає рівні для всіх умови призначення пенсій. В тому числі це означає, що до всіх однаково буде застосовуватись правило: право на пенсію має той, хто сплачує внески до Пенсійного фонду. Що вищою є сума відрахувань,  то вищою буде і пенсія за віком.

Ті, хто працює за кордоном, не сплачують ЄСВ. Однак  законом передбачена можливість добровільного страхування. Тобто, працюючи за кордоном, можна самостійно сплачувати ЄСВ в Україні і таким чином забезпечити собі можливість отримати пенсію за віком.

Які стимули передбачені законопроектом для тих, хто працюватиме після досягнення пенсійного віку?

За наявності 35 років страхового стражу по досягненні 60-річного віку можна оформити пенсію.  Якщо такий пенсіонер продовжує працювати далі, йому нараховується додатковий стаж. Кожний рік такого понаднормового стажу враховується при перерахунку пенсії по загальній формулі, тобто з коефіцієнтом 1. Якщо по досягненні 60 років і за наявності 35 років страхового стажу людина добровільно відмовляється виходити на пенсію і працює далі, то за кожен рік в такому випадку вона отримуватиме додатково 6% пенсії. Якщо понаднормовий стаж після 60-річного віку складає понад п’ять років, то за кожен рік періоду роботи (скажімо, 6-8 років), людина отримає додатково до пенсії 9%.

 

Чи будуть перераховані пенсії військовим пенсіонерам?

Прийняття рішень щодо поліпшення пенсійного забезпечення та перерахунку пенсій повинно здійснюватися комплексно, виходячи з фінансових можливостей Державного бюджету України.

Мінсоцполітики разом із Міністерством внутрішніх справ та Міністерством оборони опрацьовуються напрями удосконалення пенсійного законодавства для військовослужбовців із одночасним вирішенням питання перерахунку їхніх пенсій.

Після схвалення Верховною Радою проекту Закону України „Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення пенсій” та оцінки фінансових можливостей, будуть підготовлені зміни до законодавства щодо проведення перерахунку військових пенсій.

 

Як буде проводитись осучаснення пенсій колишнім державним службовцям?

Проектом Закону України „Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення пенсій” передбачається ліквідація спеціальних пенсійних режимів.

Скасовуються спеціальні пенсії для:

·                    Державних службовців;

·                    Науковців;

·                    Осіб місцевого самоврядування;

·                    Прокурорів;

·                    Суддів;

·                    Депутатів;

·                    Журналістів.

При цьому пенсії, що були призначені раніше – продовжують виплачуватися.

Якщо при перерахунку пенсії з 1 жовтня згідно із Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”  пенсія буде більша, буде здійснено автоматичне переведення на загальні умови.

Чи будуть переглядатися пенсії для тих, хто вийшов на пенсію в 2017 році?

Одним із положень законопроекту «Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення пенсій» є осучаснення пенсій. Осучаснення робиться для того, щоб прирівняти пенсії, які призначались раніше, до рівня тих, які призначаються у 2017 році. Тому пенсії, які призначені у поточному році, не потребують такого осучаснення і продовжуватимуть платитися у встановлених розмірах.

Підвищення цій категорії можливе лише у зв’язку із підвищенням прожиткового мінімуму, яке також планується провести з 1 жовтня 2017 року.

 
архів Анонси подій

Чергова LІІ сесія міської ради VII скликання  розпочне свою роботу 25 квітня 2019 року о 14.00 у залі засідань адмінбудинку міської ради з порядком денним:

09201, Київська обл., м.Кагарлик, вул. Героїв Небесної Сотні, 1 

телефон приймальні

04573-6-09-81

адреса електронної пошти   kagarlyk_rada@ukr.net

Учасники шоу “Голос країни” гурт “Шпилясті кобзарі” відправилися в тур містами Київщини на підтримку Стрітівського коледжу кобзарського мистецтва:

У разі необхідності отримання публічної інформації, що перебуває в розпорядженні Кагарлицької місцевої прокуратури, громадяни можуть надсилати свої запити на електронну адресу kagarlyk@kobl.gp.gov.ua, поштовим зв’язком, за телефоном (04573)5-13-43 або подати особисто на прийомі в Кагарлицькій місцевій прокуратурі.

У зв’язку з наявною інформацією про набуття права власності учасниками ООС (АТО)  на земельні ділянки в районі АЗС «Укрнафта» по вул. Столична для ведення особистого селянського господарства, рекомендуємо орендарям земельних ділянок, які використовують ділянки для ведення городництва, утриматись від подальшого обробітку ділянок до проведення винесення межових знаків у натуру (на місцевість).

Для уточнення необхідної інформації щодо подальшого використання орендованих земельних ділянок орендарям із договорами оренди до 01.04.2019 року з’явитися в міську раду (каб. № 5,земельний відділ) конт. тел. 60811.  

Міністерство екології та природних ресурсів України, Департамент екологічної безпеки та дозвільно-ліцензійної діяльності Управління з питань оцінки впливу на довкілля та дозвільно-ліцензійної діяльності повідомляють про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля планованої діяльності ТОВ «КЕС-1» із метою виявлення, збирання та врахування зауважень і пропозицій громадськості:

Веб-студія Oranges та інформаційний портал Kredit House запрошують усю талановиту молодь до участі в конкурсі:

 Запрошуємо абітурієнтів та студентів Кагарлика взяти участь у соціальній програмі Scholarship:
   

Шановні жителі вулиць Саксаганського, Європейської, Ставкової, Ватутіна, Полтавської!

 Виконавчий комітет Кагарлицької міської ради повідомляє, що

з 01.12.2018 року  продовжено автобусний маршрут для жителів масиву Новобудов по вулицях Франка – Ватутіна – Саксаганського – Полтавській:

 Час відправлення

Місце відправлення

09.25

10.45

12.15

15.45

17.15

 

Вулиця  Франка

(від магазину)

МІСЬКВИКОНКОМ

Із питань утримання багатоквартирних будинків у випадку аварійних ситуацій у вихідні та святкові дні, а також у вечірні години звертайтеся  до відповідального працівника КЖЕП  за телефоном   096-441-05-66.

Адміністрація КЖЕП

Виконавчий комітет Кагарлицької міської ради повідомляє,  що в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно взято на облік безхазяйне нерухоме майно по вул. Тюленіна, 30, м.Кагарлик, Київської обл., в складі: будівля насосної станції, водонапірна башня - №1, свердловина - №2.: 

Державна реабілітаційна установа «Всеукраїнський центр комплексної  реабілітації для осіб з інвалідністю»: 

07352, урочище «Туровча лісова» - 2,

с. Лютіж, Вишгородський р-н, Київська обл.

Телефони: (04596) 4-00-10, 4-00-11

068-354-01-35, 095-531-93-86

e-mail: vcpri@ukr.net

http://www.vcpri.com.ua

До уваги студентів із м.Кагарлика, що навчаються у вищих навчальних закладах України очної та заочної форми навчання.

Запрошуємо вас взяти участь у конкурсі, переможець якого отримає грант (стипендію) на сплату одного року навчання в українському вищому навчальному закладі.
Участь у конкурсі безкоштовна:

У черговий раз звертаючись до населення, правоохоронці попереджають про небезпеку та наводять найхарактерніші приклади дій сучасних шахраїв:

   Збройними Силами України розшукуються військовослужбовці військової служби за контрактом: 

На землях в адміністративних межах м. Кагарлик, які знаходяться за межами населеного пункту, прокладений підземний магістральний газопровід високого тиску, який є державною власністю України та перебуває у господарському віданні ПАТ «УКРТРАНСГАЗ»:

 

У місті Кагарлику Бюро правової допомоги знаходиться по вулиці Кооперативна, 19.

Мешканцям приватного житлового сектору забороняється використовувати для утилізації сміття контейнери біля багатоквартирних житлових будинків: для цього діє відповідний Графік вивезення побутових відходів, що забезпечується КП «Міськрембудсервіс». 

архів Опитування
Шановний відвідувачу, Ви завітали на наш сайт, перебуваючи:
в м. КАГАРЛИКУ
3266 (81.3 %)
в Кагарлицькому районі
272 (6.77 %)
за межами Кагарличчини в Україні
283 (7.05 %)
за кордоном
196 (4.88 %)
Офіційні сайти