25 квітня 2019 року, четвер, 15:24
 
Головне меню
Пошук по сайту
 
 
Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко: «Справжня реформа відбудеться тоді, коли нарешті запрацює трирівнева пенсійна система»

Що чекає на пенсіонерів у 2017 році? У різних інформаційних джерелах можна почитати, побачити чи почути абсолютно різні припущення, експертні й не зовсім прогнози та думки. Відповіді на багато хвилюючих запитань дає віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко.

 

Які нині необхідні умови, щоб людина набула право оформити й отримувати трудову пенсію в повному обсязі?

- Їх лише дві: досягти пенсійного віку – чоловікам 60, жінкам цього року – 58 років (поступово збільшується до 60), і мати страхового стажу (не важливо, здобутого до чи після 2000-го року) відповідно 35 і 30 років. Якщо ж стаж менший, це не позбавляє людину  права отримувати пенсію, але обсяг її буде меншим у відсотках до кількості років, яких не вистачає.

 

Основний елемент пенсійної реформи – урядовий законопроект № 4608. Які його основні позиції?

- Серед основних -  введення накопичувальної пенсійної системи, недержавного пенсійного страхування, звільнення Пенсійного фонду від не властивих йому  функцій ( зокрема з виплати тих категорій пенсій, які не мають страхової основи і є швидше соціальними виплатами), а також нарахування пенсій за одним законом, а не за понад 20, як було до останнього часу. Виняток – пенсії військовим.

Принципова позиція уряду полягає в тому, що в межах самої солідарної системи пенсійного забезпечення неможливо істотно поліпшити умови життя українців, тобто і нинішніх і майбутніх пенсіонерів. Недарма в чинному законодавстві передбачено запровадження трирівневої пенсійної системи: солідарної, накопичувальної й недержавної. Тобто в ідеалі пенсія кожного українця має складатися з трьох частин: 60 % - солідарна, 30% - накопичувальна і 10% - недержавне пенсійне страхування. А проблема низьких пенсій полягає в тому, що фактично працює лише солідарна система. І українці отримують тільки 60% того, що могли б, аби вже нині якісно працювали усі три рівні. Деякі політики нерішуче кажуть: «Ще не час, почекаймо, доки настануть сприятливі умови в економіці». А я вважаю, що ми вже запізнилися з рішенням про ведення другого й третього рівнів  щонайменше на 15 років, і це означає, що й покоління людей, які нині працюють і яким понад 35 років, вже також приречені на мізерні пенсії лише за солідарною системою.

 

Коли саме, на Вашу думку,  запрацює трирівнева система?

- Коли  згаданий законопроект ухвалить Верховна Рада. Сподіваюся, скоро. Зауважу також, що на рівні Нацради реформ Президента цей проект закону розглянуто, обговорено й підтримано. Після голосування у ВР нам знадобиться близько півроку, щоб налагодити цей механізм, тобто вирішити технічні питання. Тож маємо непогані передумови, щоб запровадження системи почалося орієнтовно на початку 2018 року. Адже 2017-й, переконаний, стане роком реального зростання української економіки, збільшення заробітних плат та їх легалізації.

 

А як Ви ставитеся до закликів деяких політиків до того, що мовляв, слід скасувати солідарну систему й залишити тільки накопичувальну?

- Це інша крайність. Переконаний, що будь-яка крайність – це непродуктивно й неприйнятно. Адже нині 13 мільйонів пенсіонерів, яким слід не лише платити пенсії, щоб їм було за що жити, а й думати про те, як допомогти і  поліпшити умови життя. Тому лише зміна параметрів солідарної системи величезну  діру в бюджеті ПФУ ніяк не перекриє. Адже на фінансовий стан цього бюджету найбільше впливають два основні чинники : малі заробітні плати українців, з яких  сплачуються внески, і  те, що багато наших співгромадян або взагалі працюють у тіні, не сплачуючи внесків, або сплачують їх не з реальної суми доходів, більшу частину яких отримують у конвертах. Тому вважаю рішення уряду щодо збільшення мінімальної заробітної плати до 3200 гривень на місяць вчасним і дуже потрібним. Це має дати вагомий додатковий ресурс бюджету ПФУ. І щоб повністю розв’язати пенсійну проблему, маємо запровадити накопичувальну пенсійну систему, яка легалізує зайнятість. І людина знатиме, що вона вкладає частину зароблених коштів не у якийсь віртуальний державний пенсійний фонд, а відкладатиме та накопичуватиме кошти особисто для себе, вкладаючи їх у конкретні (за власним вибором) банківські установи, що перебувають під жорстким і пильним державним контролем.

 

Чи збільшуватимуть пенсійний вік для українців найближчим часом?

- Збільшення чи зменшення пенсійного віку на рік-два-три чи навіть п’ять глобально на пенсійну систему країни жодного впливу не матиме. Це доводить, наприклад, досвід Польщі, де нещодавно пенсійний вік істотно знизили, проте  відчутно ні на економіці держави, ні на розмірі самих пенсій поляків це не відобразилося. Я критикував пропозиції щодо збільшення пенсійного віку українців у 2011 році, доводив, що здобутків не буде, а людям стане значно важче. І з того часу моя позиція не змінилася: я його категоричний супротивник, адже в цьому немає сенсу. Насамперед варто сконцентруватися на питанні підвищення рівня й тривалості життя наших співвітчизників, запровадивши необхідні медичні й соціальні реформи. А вже потім, коли побачимо що життя людей стає тривалішим і якіснішим, матимемо передумови повертатися до обговорення питання можливого підняття пенсійного віку.

 

Чи насправді підняття пенсійного віку для українців було ультимативною вимогою МВФ?

- МВФ в цьому  питанні нічого від нас не вимагає і не ставив жодних ультиматумів. Ми разом розробляємо стратегію  і заходи, які допоможуть реформувати Україну. Нинішній вихід українців на пенсію, на мою думку,  -  збалансований і вивірений саме під наші реалії термін, на якому слід зупинитися. Те ж саме можу сказати і про страховий стаж – 30 років для жінок і 35 років для чоловіків нині оптимальні,  і їх не підвищуватимуть із тих самих причин.

 

Анонсоване урядом на 2017 рік осучаснення пенсій: коли саме і як?

- Крім малих  розмірів пенсій, українців обурює ще й певна несправедливість під час нарахування. При приблизно однакових посадах, однаковому страховому стажу, але з  різницею у роках виходу на пенсію (5-7 років) маємо дуже різний розмір нарахованої пенсії. Тому раніше у законодавстві України був передбачений механізм осучаснення пенсійних виплат. Але фактично у 2012-2013 роках цей процес було повністю зупинено. Отже, осучаснення пенсій не відбувається у нас уже майже 5 років. Відновлення механізму осучаснення пенсій нині серед найголовніших пріоритетів уряду, і ми зобов’язані його реалізувати в 2017  році. Але зрозуміло, що для цього необхідно відшукати додаткові фінансові ресурси – приблизно 30-40 мільярдів гривень. Сподіваємося, що вся робота уряду щодо детінізації бізнесу, зменшення податкового навантаження, а також підвищення мінімальної зарплати дадуть цей необхідний ресурс, щоб саме цього року отримати змогу провести таке осучаснення. Про розмір такого осучаснення на кожну людину зараз сказати важко, адже механізми будуть різними для різних категорій пенсіонерів.

 

Законопроект №4608 передбачає єдиний  принцип нарахування пенсії, крім військових. Чи це означає, що пенсій за так званим списком №1 та №2 також більше не буде?

- Я прихильник нарахування пенсій за єдиним принципом. І передусім за переведення чиновників (міністрів, депутатів, прокурорів тощо) на таке нарахування. Що й було зробленоз 1 липня 2015 року, коли їм перестали нараховувати спецпенсії. Проте пенсій, які призначають за особливий характер роботи, пов'язаний з важкими або небезпечними умовами праці, ця реформа не стосуватиметься, і ніхто їх не скасовуватиме.

 

А як щодо пенсій науковців, викладачів та інших?

- На сьогодні уряд не вносив жодних пропозицій щодо їх скасування.

 

Якщо не вистачає майбутньому пенсіонеру страхового стажу?

- Для того, щоб стажу для отримання пенсії було достатньо, українці мають не лише шукати високооплачувану роботу, а й спонукати роботодавців обов’язково оформляти з ними трудові відносини офіційно. Бо не держава й не пенсійна система винні в тому, що в людей немає стажу. І роботодавець, і той, хто бере конверт свідомо робить вибір на користь тіньової зайнятості і цим вже сьогодні спричиняє до дефіциту бюджету Пенсійного фонду й до низьких виплат нинішнім пенсіонерам. Дуже сподіваюся, що уряду цього року вдасться значно зменшити тіньовий ринок праці та легалізувати зайнятість населення. Також можна укласти договір на добровільне страхування за при недостатній кількості страхового  стажу.

 

Як українська влада виплачує пенсії літнім людям, які перебувають на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей?

- Попри місце проживання, ці люди залишаються громадянами України, і ми це розуміємо. Але також не варто забувати, що на згаданих територіях тимчасово діє окупаційний режим, там немає жодного відділення Національного банку та Пенсійного фонду нашої держави, отже Україна не має жодної змоги здійснити соціальні платежі на окупованих територіях. Інкасаторські ж машини також були неодноразово пограбовані. Тому єдиним виходом отримувати українську пенсію – це переміситися на території, підконтрольні українській владі на постійне проживання.

 
архів Анонси подій

Чергова LІІ сесія міської ради VII скликання  розпочне свою роботу 25 квітня 2019 року о 14.00 у залі засідань адмінбудинку міської ради з порядком денним:

09201, Київська обл., м.Кагарлик, вул. Героїв Небесної Сотні, 1 

телефон приймальні

04573-6-09-81

адреса електронної пошти   kagarlyk_rada@ukr.net

Учасники шоу “Голос країни” гурт “Шпилясті кобзарі” відправилися в тур містами Київщини на підтримку Стрітівського коледжу кобзарського мистецтва:

У разі необхідності отримання публічної інформації, що перебуває в розпорядженні Кагарлицької місцевої прокуратури, громадяни можуть надсилати свої запити на електронну адресу kagarlyk@kobl.gp.gov.ua, поштовим зв’язком, за телефоном (04573)5-13-43 або подати особисто на прийомі в Кагарлицькій місцевій прокуратурі.

У зв’язку з наявною інформацією про набуття права власності учасниками ООС (АТО)  на земельні ділянки в районі АЗС «Укрнафта» по вул. Столична для ведення особистого селянського господарства, рекомендуємо орендарям земельних ділянок, які використовують ділянки для ведення городництва, утриматись від подальшого обробітку ділянок до проведення винесення межових знаків у натуру (на місцевість).

Для уточнення необхідної інформації щодо подальшого використання орендованих земельних ділянок орендарям із договорами оренди до 01.04.2019 року з’явитися в міську раду (каб. № 5,земельний відділ) конт. тел. 60811.  

Міністерство екології та природних ресурсів України, Департамент екологічної безпеки та дозвільно-ліцензійної діяльності Управління з питань оцінки впливу на довкілля та дозвільно-ліцензійної діяльності повідомляють про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля планованої діяльності ТОВ «КЕС-1» із метою виявлення, збирання та врахування зауважень і пропозицій громадськості:

Веб-студія Oranges та інформаційний портал Kredit House запрошують усю талановиту молодь до участі в конкурсі:

 Запрошуємо абітурієнтів та студентів Кагарлика взяти участь у соціальній програмі Scholarship:
   

Шановні жителі вулиць Саксаганського, Європейської, Ставкової, Ватутіна, Полтавської!

 Виконавчий комітет Кагарлицької міської ради повідомляє, що

з 01.12.2018 року  продовжено автобусний маршрут для жителів масиву Новобудов по вулицях Франка – Ватутіна – Саксаганського – Полтавській:

 Час відправлення

Місце відправлення

09.25

10.45

12.15

15.45

17.15

 

Вулиця  Франка

(від магазину)

МІСЬКВИКОНКОМ

Із питань утримання багатоквартирних будинків у випадку аварійних ситуацій у вихідні та святкові дні, а також у вечірні години звертайтеся  до відповідального працівника КЖЕП  за телефоном   096-441-05-66.

Адміністрація КЖЕП

Виконавчий комітет Кагарлицької міської ради повідомляє,  що в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно взято на облік безхазяйне нерухоме майно по вул. Тюленіна, 30, м.Кагарлик, Київської обл., в складі: будівля насосної станції, водонапірна башня - №1, свердловина - №2.: 

Державна реабілітаційна установа «Всеукраїнський центр комплексної  реабілітації для осіб з інвалідністю»: 

07352, урочище «Туровча лісова» - 2,

с. Лютіж, Вишгородський р-н, Київська обл.

Телефони: (04596) 4-00-10, 4-00-11

068-354-01-35, 095-531-93-86

e-mail: vcpri@ukr.net

http://www.vcpri.com.ua

До уваги студентів із м.Кагарлика, що навчаються у вищих навчальних закладах України очної та заочної форми навчання.

Запрошуємо вас взяти участь у конкурсі, переможець якого отримає грант (стипендію) на сплату одного року навчання в українському вищому навчальному закладі.
Участь у конкурсі безкоштовна:

У черговий раз звертаючись до населення, правоохоронці попереджають про небезпеку та наводять найхарактерніші приклади дій сучасних шахраїв:

   Збройними Силами України розшукуються військовослужбовці військової служби за контрактом: 

На землях в адміністративних межах м. Кагарлик, які знаходяться за межами населеного пункту, прокладений підземний магістральний газопровід високого тиску, який є державною власністю України та перебуває у господарському віданні ПАТ «УКРТРАНСГАЗ»:

 

У місті Кагарлику Бюро правової допомоги знаходиться по вулиці Кооперативна, 19.

Мешканцям приватного житлового сектору забороняється використовувати для утилізації сміття контейнери біля багатоквартирних житлових будинків: для цього діє відповідний Графік вивезення побутових відходів, що забезпечується КП «Міськрембудсервіс». 

архів Опитування
Шановний відвідувачу, Ви завітали на наш сайт, перебуваючи:
в м. КАГАРЛИКУ
3266 (81.3 %)
в Кагарлицькому районі
272 (6.77 %)
за межами Кагарличчини в Україні
283 (7.05 %)
за кордоном
196 (4.88 %)
Офіційні сайти