18 квітня 2021 року, неділя, 15:40
 
Головне меню
Пошук по сайту
 
 
Центр – проти насильства
8 квітня 2021 року 07:29

Кагарлицький міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді (МЦСССДМ) надає соціальні послуги громадянам, які потерпіли від домашнього насильства або стали його свідком. В умовах пандемії коронавірусної інфекції COVID-19 такі випадки, на жаль, почастішали. У своїй роботі спеціалісти Центру зіштовхуються з численними стереотипами, що негативно впливають на ефективне подолання та профілактику домашнього насильства. Роз'яснюємо основні стереотипи та міфи про домашнє насильство.

1. «Насильство всім’ї – це особиста справаі ніхто не повинен втручатися».

Факт шлюбу чи проживання під одним дахом не дозволяє застосовувати насильство і не скасовує відповідальності за це перед законом. Насильство всім’ї – це не родинна справа, а  порушення прав людини, злочин. Насильство в сім’ї в усіх його формах – фізичне, економічне, психологічне та сексуальне – так само карається, як і насильство проти інших осіб.

Міжнародне законодавство наголошує на тому, що насильство в сім’ї не є приватною чи сімейною справою, а натомість є проблемою, яка зачіпає суспільні інтереси, що в свою чергу вимагає ефективних дій з боку держави.

2. «Милі сваряться – тільки тішаться».

Мабуть, немає такої родини, в якій би не траплялися конфлікти, суперечки чи сварки, адже влюдей можуть бути різні погляди та уявлення. Проте домашнє насильство не стосується розбіжності впоглядах, не є сімейним конфліктом. Насильство в  сім’ї – це привласнення «влади», коли одна сторона диктує поведінку іншій, одна людина прагне контролювати іншу, використовуючи фізичну силу, економічні можливості, соціальний статус тощо. Насильство в сім’ї не обмежується одноразовим актом, воно характеризується циклічністю і поступовим посиленням. Кривдник свідомо використовує та повторює різні тактики впливу на жертву.

Домашнє насильство – це не тільки залишені синці, переломи чи опіки, це також приниження, ізолювання від інших, погрози, залякування, примус до певної поведінки, зґвалтування. Ляпаси  чи удари можуть перетворитися на регулярні побиття, а іноді й призвести до смерті, як жертви, так і кривдника. За деякими оцінками, 30-40 % тяжких насильницьких злочинів в Україні вчиняється саме в сім’ї.

3. «Скандали і побиття характерні для маргінальних, бідних сімей із низьким рівнем освіти».

Насильство в сім’ї не має ані соціальних, ані національних меж. Дослідження показують, що насильство трапляється в різних сім’ях незалежно від рівня доходу, соціально-економічного стану, освіти, професії, етнічного походження, в усіх соціальних групах. Домашніх агресорів можна знайти і в багатих будинках, і в хрущовках, і в сільських хатах. Проблема насильства в сім’ї в Україні пов’язана і з відсутністю достовірної і повної статистики з цього питання. Чинна відомча статистика доволі фрагментарна і не відображає загальної ситуації. Водночас дані свідчать, що значна частка (близько третини) жінок, які звертаються за допомогою через насильство, мають вищу освіту, заробіток (хоча б мінімальний) і навіть житло (чи є його співвласниками). Кривдники часто ведуть нормальний спосіб життя, за винятком тих моментів, коли не можуть контролювати спалахи агресії. Соціальний статус їх може бути досить високим: вони можуть займати керівні пости, вести активне громадське життя, бути успішними в бізнесі. І водночас використовувати різні маніпуляції для збереження контролю і влади над своїми жертвами.

4. «Сама винна» або «б’ють – значить заслужила».

У суспільстві існує чимало небезпечних стереотипів. Один із поширених патріархальних стереотипів, зокрема, звучить так: «жінка провокує чоловіка, починаючи його лаяти, пиляти, висловлювати зауваження, скаржитися на щось або вимагати чогось» та «якби жінка поводилася інакше, «слухалася» чоловіка, була б більш послужливою, то її не потрібно було б «виховувати» і «карати».

Таке тлумачення причин застосування насильства фактично є виправданням неправомірної поведінки, коли одна зі сторін прагне контролювати іншу і розпоряджатися нею як «своєю власністю». Важливо пам’ятати, що ніхто не має права знущатися, принижувати і бити інших. Як і ніхто не заслуговує на биття, кривду, приниження, незважаючи на те, що би не було зроблено чи сказано.

5. «Алкоголізм та наркотики – головна причина насильства».

Вживання алкоголю чи наркотиків дійсно знижує здатність контролювати поведінку, проте в жодному разі не може служити виправданням насильства і не є однозначною причиною вчинення насильства. Ступінь впливу алкоголю на застосування насильства значно перебільшений, до насильства вдаються й абсолютно тверезі люди. Досвід показує, що насильство не обов’язково припиняється в міру протверезіння. Особи, які зловживають алкоголем, не вчиняють, як правило, насильство стосовно перехожих чи керівництва, вони його переважно спрямовують на своїх близьких. Натомість, кривдники часто використовують зловживання алкоголем як спосіб зняти з себе відповідальність за насильство і покласти його на когось іншого. Слід зазначити, що і жертви часто списують причини насильства на алкогольне сп’яніння, не розуміючи справжні причини неправомірної поведінки.

Соціальні фахівці нашого Центру бажають усім сім'ям, родинам тільки благополуччя, гармонії та цивілізованого вирішення будь-яких проблем. Залишайтеся здоровими та щасливими!

Олена ДЯДЧЕНКО, юрисконсульт МЦСССДМ

 
архів Анонси подій

09201, Київська обл., м.Кагарлик, вул. Героїв Небесної Сотні, 1 

телефон приймальні

04573-6-09-81

адреса електронної пошти   kagarlyk_rada@ukr.net

Згідно з рішенням Виконавчого комітету Кагарлицької міської ради Київської області № 88-04 від 04.03.2021 р. «Про розроблення документа державного планування кварталу багатоквартирної житлової та громадської забудови в межах вулиць Білоцерківська і 97 Стрілецької дивізії в місті Кагарлик Київської області» триває розробка детального плану, яка на вимогу Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку» потребує виконання стратегічної екологічної оцінки (СЕО): 

Публікуємо повідомлення  для споживачів послуг із централізованого водопостачання та централізованого  водовідведення, що надаються КП КМР «Кагарликводоканал»:

"ПРЯМИЙ ЗВ'ЯЗОК" жителів громади з міським головою Олександром Олексійовичем ПАНЮТОЮ відбудеться  21 квітня 2021 року.

Телефонуйте з 14.00 до 15.00 за номером

6-09-81.

Днем початку роботи окружних прокуратур визначено 15 березня 2021 року. У зв’язку з дією карантину на всій території України проведення особистого прийому заявників, запитувачів інформації, депутатів усіх рівнів в органах прокуратури призупиняється. Водночас звернутися з письмовими зверненням або запитами на публічну інформацію до новоствореної Обухівської окружної прокуратури Ви можете:

Згідно з Наказом Головного управління ДПС у Київській області від 22.03.2021 року №382 «Про затвердження Порядку роботи центрів обслуговування платників ГУ ДПС у Київській області в період дії обмежувальних протиепідеміологічних заходів з метою запобігання поширенню COVID-19» Кагарлицька ДПІ ГУ ДПС у Київській області призупиняє роботу:

адміністративні послуги будуть надаватися виключно в онлайн-режимі;

- в окремих випадках та в разі крайньої необхідності послуги надаються за попереднім записом.

Телефони для запису: 04573-6-11-60, 04573-5-10-46

Сподіваємося на ваше розуміння!!!

Для підтримки малого та середнього агробізнесу Товариство з додатковою відповідальністю «Узинський цукровий комбінат»,  розташоване на території Узинської ОТГ, у 2021 році буде здійснювати приймання цукрового буряку на давальницьких умовах:

РОЗПОДІЛ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ ГРОМАДИ ЗА
ЗЕМЛЕВПОРЯДНИКАМИ МІСЬКОЇ РАДИ: 

До відома кагарличан! "Укрпошта" відкрила нове відділення в нашому місті! Поштовий індекс - 09200. Адреса - м.Кагарлик, вул. Стадіонна, 1а (ТЦ "Городок"). Відділення працює з 8.00 до 19.00 у будні, а в суботу з 8.00 до 15.00. Вихідний - неділя. 

Публікуємо зміни в банківських реквізитах Кагарлицької міської ради:

Із 01.01.2021 року змінено банківські рахунки для проведення платежів за оренду земельних ділянок та за використання земельних ділянок на праві постійного користування.

За довідками звертатися до Кагарлицької міської ради за тел. 61306 (бухгалтерія) та 60811 (земельний відділ):

У зв'язку з погіршенням епідемічної ситуації прийом та обслуговування громадян у міській раді тимчасово не проводяться.

З метою зміцнення податкової культури Управління державної реєстрації надсилає для ознайомлення цей лист:

У ФІЛІЇ "КОНЧА-ЗАСПІВСЬКЕ ДОРОЖНЬО-ЕКСПЛУАТАЦІЙНЕ УПРАВЛІННЯ" ДП "КИЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ ДОРОЖНЄ УПРАВЛІННЯ" ВАТ "ДАК "АВТОМОБІЛЬНІ ДОРОГИ УКРАЇНИ" наявні вакансії таких посад:

     Головний приз - гранти (стипендія) на сплату року навчання в українському ВНЗ. Участь повністю безкоштовна:

Повідомляємо про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля планованої діяльності, зазначеної у пункті 1 цього оголошення, з метою виявлення, збирання та врахування зауважень і пропозицій громадськості до планованої діяльності:

Заклад розташований  у  заповідній зоні м. Києва, Пуща-Водиця, з 1986 року надає безоплатну амбулаторно-консультативну допомогу дітям та дорослим з усіх областей України, постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС, а також дітям учасників АТО:

На ринку освітніх послуг з 1992 року працює заклад вищої освіти «Університет економіки та права «КРОК», який відповідно до рейтингу вишів «ТОП-Україна» у 2015, 2016, 2017, 2018, 2019 визнано кращим в Україні серед закладів вищої освіти недержавної форми власності.

До уваги бажаючих отримати другу вищу освіту за дистанційною формою зі спеціальностей:

«Об’єднання дружин і матерів бійців учасників АТО» пропонує співпрацю щодо реалізації спільного з благодійним фондом «Український Жіночий фонд» проєкту «Родина героя: своїх не лишаємо!»

Закликаємо всіх небайдужих об’єднати зусилля заради всебічної допомоги нашим медикам. 

Кошти можна надіслати на розрахункові рахунки:

UA663226690000026007300998971

Банк – АТ «Ощадбанк»

ТВБВ 10026/0614

Одержувач – КНП КРР «Кагарлицька ЦРЛ»

Код ЄДРПОУ 01994416

Код банку 322669

***

КНП «ЦПМСД Кагарлицької районної ради»

ЄДРПОУ 38085929

РР – UA 123808050000000026003609967

в АТ «Райффайзен банк Аваль», м. Київ,

МФО 380805

На прохання відвідувачів сайту публікуємо перелік аптек, що діють на території м. Кагарлик:

Центр розташований за адресою: 

м. Київ, вул. Генерала Алмазова, 11

 (Документ-сервіс «Готово!»)

Звернутися в Центр можна за телефоном:
0 800 33 68 19

Розрахунковий рахунок Фонду в Приватбанку:

UA523218420000026004000101439

У місті введено режим карантину та надзвичайної ситуації через небезпеку поширення коронавірусу. Просимо вас без особливих потреб не виходити на вулицю, не відвідувати місця скупчення людей, дотримуватися дистанції між людьми від 1,5 метра.

У зоні ризику на ураження вірусом перебувають особи похилого віку та ті, які мають хронічні захворювання.

Збережіть життя своїм близьким, подбайте про те, щоб ці категорії людей залишалися вдома і були забезпечені всім необхідним.

Зупинити небезпечний вірус зможемо, лише суворо дотримуючись карантинних заходів.

Із 17 березня здійснюється патрулювання на вулицях міста поліцією, з метою недопущення перебування населення району без особливої потреби в громадських місцях. За невиконання карантинних заходів загрожує кримінальна відповідальність та накладається штраф.

Начальник сектору

Погребенна Наталія Миколаївна

Контактні дані:

поштова адреса: вул. Незалежності, 12 А, м. Кагарлик, 09201

електронна скринька: kv25_probation@gov.ua 

Мешканцям приватного житлового сектору забороняється використовувати для утилізації сміття контейнери біля багатоквартирних житлових будинків: для цього діє відповідний Графік вивезення побутових відходів, що забезпечується КП «Міськрембудсервіс».  Адміністрація КЖЕП пропонує укладати індивідуальні угоди  також із нашим підприємством.

Із питань утримання багатоквартирних будинків у випадку аварійних ситуацій у вихідні та святкові дні, а також у вечірні години звертайтеся  до відповідального працівника КЖЕП  за телефоном   096-441-05-66.

Адміністрація КЖЕП

У разі необхідності отримання публічної інформації, що перебуває в розпорядженні Кагарлицької місцевої прокуратури, громадяни можуть надсилати свої запити на електронну адресу kagarlyk@kobl.gp.gov.ua, поштовим зв’язком, за телефоном (04573)5-13-43 або подати особисто на прийомі в Кагарлицькій місцевій прокуратурі.

На землях в адміністративних межах м. Кагарлик, які розташовані за межами населеного пункту, прокладений підземний магістральний газопровід високого тиску, який є державною власністю України та перебуває у господарському віданні ПАТ «УКРТРАНСГАЗ»:

 

У місті Кагарлику Бюро правової допомоги знаходиться по вулиці Кооперативна, 19.

архів Опитування
Шановний відвідувачу, Ви завітали на наш сайт, перебуваючи:
в м. КАГАРЛИКУ
3562 (81.34 %)
на теренах Кагарлицької територіальної громади
296 (6.76 %)
за межами Кагарличчини в Україні
309 (7.06 %)
за кордоном
212 (4.84 %)
Офіційні сайти