3 березня 2021 року, середа, 09:55
 
Головне меню
Пошук по сайту
 
 
Увага – первинній ланці медицини
17 лютого 2021 року 07:58

Заклад первинної медичної допомоги Комунальне некомерційне підприємство Кагарлицької міської ради «Центр первинної медико-санітарної допомоги» створений у 2018 році на першому етапі медичної реформи. В цей період із загального масиву медичних послуг виділений первинний рівень, який є базовим, на якому, при своєчасному зверненні та правильній організації, можуть бути вирішені до 80% проблем зі здоров’ям. Відтепер медичні послуги фінансує Національна служба здоров’я України (НСЗУ) і  платять закладу лише за пацієнтів, що обрали собі лікаря і задекларовані. При такій системі фінансування необхідно ретельно зважувати і вирішувати можливість утримання тих підрозділів, де немає лікаря як основи медичної практики. Це більшість підрозділів, що перейшли до закладу від попередньої системи: амбулаторії без лікаря, фельдшерські пункти, відділення невідкладної допомоги.

 Сьогодні в структурі підприємства є 7 амбулаторій: Кагарлицька міська і 6 сільських,  а також 14 фельдшерських пунктів, відділення невідкладної допомоги. Така структура досягнута завдяки співпраці з місцевим самоврядуванням. Норматив кількості задекларованих пацієнтів, який дозволяє утримувати  фельдшерський пункт із медичним працівником, – це 750 осіб.  Села з такою і більшою кількістю населення – це ті села, де сьогодні є амбулаторії: Бурти, Стави, Черняхів, Мирівка, Шубівка, Переселення, а також Слобода – село, де могла би бути амбулаторія за наявності лікаря. На жаль, лише в амбулаторіях с. Черняхів і с. Бурти є лікарі. В інших амбулаторіях лікарів немає вже багато років зі зрозумілих причин: низька заробітна плата, умови праці, далекі від сучасних, тощо. За всі роки до реформування ці проблеми вирішені не були, тож поки що жителі цих сіл обирали собі лікарів у Кагарлицькій міській амбулаторії. Зрозуміло, що це не дуже зручно для жителів сіл. Як варіант, зараз упроваджений прийом лікарів Кагарлицької амбулаторії в селах Мирівка та Шубівка за графіком. Умова – має бути забезпечений прийом не менше 16-20 пацієнтів. Якщо ж громада села зацікавлена в роботі амбулаторії і лікаря в селі, – треба  сучасне житло для медика,  ремонт амбулаторії, зручний автомобіль. Актуальною є проблема забезпечення доступності амбулаторії для малорухомих груп населення та інвалідів. Це не лише пандуси, а цілий комплекс вимог, яким має відповідати кожна амбулаторія і яким сьогодні жодна не відповідає. Проблема стоїть дуже гостро, оскільки це є умовою укладання угоди з  НСЗУ до кінця 2021 року. На все це кошти може знайти лише громада, не для лікаря, звичайно, а для зручності своїх мешканців та наближення медичної допомоги безпосередньо до місця проживання.

Позитивним із початку реформування є те, що вперше  амбулаторії, навіть без лікарів, були оснащені обладнанням відповідно до табеля, укомплектовані комп’ютерами, підключені до Інтернету (умова, що дає можливість лікарського прийому). Незабаром упроваджуємо укомплектування телемедичними комплексами. Впроваджено прийоми вузькопрофільних спеціалістів та діагностичні процедури за  електронними направленнями, що робить ці моменти впорядкованими, плановими. Діє програма «Доступні ліки», вона вже є популярною і дає можливість багатьом економити значні кошти на ліках, що є найбільш необхідними. На черзі електронні рецепти для більшості ліків, електронні лікарняні. 

Села, де чисельність населення менше 750 осіб, мають фельдшерські пункти. Люди звикли, що в селі є медпрацівник, розраховують на його допомогу. Здебільшого в цих селах живуть люди старшого віку, які, безумовно, потребують уваги медиків, іноді негайно. При всьому розумінні такої ситуації, ЦПМСД не має достатньо коштів, для  самостійно утримання фельдшерських пунктів і медиків на цих пунктах.

Це стосується також і відділення невідкладної допомоги, яке збережене і обслуговує виклики, що є непрофільними для екстреної медичної допомоги. Кошти на таке відділення і таку діяльність договір із НСЗУ не передбачає. Очевидно, що зростання мобільності населення, розвиток Інтернет-комунікацій зменшуватимуть потребу в фельдшерських пунктах, відділеннях невідкладної допомоги, поступово вони припинятимуть діяльність. Але сьогодні люди ще не готові відмовитись від цього.

Дуже важливо, що ця ситуація зрозуміла для очільників і депутатів новоствореної Кагарлицької громади, які виділили кошти на суму 5,147 млн грн саме для дофінансування зарплат медикам фельдшерських пунктів, відділення невідкладної допомоги, забезпечення їх господарськими товарами, зв’язком, медикаментами невідкладної допомоги, пальним, забезпечення ремонту автомобілів тощо. Очевидно: є і розуміння, що проблеми  медичної первинки – це не лише проблеми медиків, а стосуються кожного, адже медпрацівники надаватимуть допомогу безперечно, а от створити умови для доступності, зручності і сучасності, високої якості такої допомоги можливо лише при розумінні і співпраці з місцевими громадами.

Олена ЗАЙЦЕВА

 
архів Анонси подій

У зв’язку з аварійно-ремонтними роботами на водопровідній мережі  з 1 березня у ваших будинках  буде відсутнє водопостачання.

     Просимо вибачення за тимчасові незручності.

Адміністрація КП «Кагарликводоканал»

25 січня 2021 року 10:55

Чергова п'ята сесія міської ради VІІІ скликання розпочне роботу 11 березня 2021 року о 10 годині у великій сесійній залі адміністративного приміщення (пл. Незалежності, 1, м. Кагарлик).

Засідання виконавчого комітету Кагарлицької міської ради відбудеться  4 березня 2021 року о 10 годині у великій сесійній залі адміністративного приміщення (пл. Незалежності, 1, м. Кагарлик)

Комунальне підприємство Кагарлицької міської ради «Житлово-експлуатаційна організація» має намір змінити тариф на вивезення твердих побутових та негабаритних відходів для мешканців багатоквартирних, приватних будинків житлового фонду, підприємств та установ міста Кагарлика:

09201, Київська обл., м.Кагарлик, вул. Героїв Небесної Сотні, 1 

телефон приймальні

04573-6-09-81

адреса електронної пошти   kagarlyk_rada@ukr.net

"ПРЯМИЙ ЗВ'ЯЗОК" жителів громади з міським головою Олександром Олексійовичем ПАНЮТОЮ відбудеться  17 березня 2021 року.

Телефонуйте з 14.00 до 15.00 за номером

6-09-81.

Для підтримки малого та середнього агробізнесу Товариство з додатковою відповідальністю «Узинський цукровий комбінат»,  розташоване на території Узинської ОТГ, у 2021 році буде здійснювати приймання цукрового буряку на давальницьких умовах:

РОЗПОДІЛ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ ГРОМАДИ ЗА
ЗЕМЛЕВПОРЯДНИКАМИ МІСЬКОЇ РАДИ: 

До відома кагарличан! "Укрпошта" відкрила нове відділення в нашому місті! Поштовий індекс - 09200. Адреса - м.Кагарлик, вул. Стадіонна, 1а (ТЦ "Городок"). Відділення працює з 8.00 до 19.00 у будні, а в суботу з 8.00 до 15.00. Вихідний - неділя. 

Публікуємо зміни в банківських реквізитах Кагарлицької міської ради:

«Київобленерго» повідомляє про  аварійно-профілактичні відключення електрики: 

04.03.2021   з 08:00 до 19:00 буде перервано електропостачання  по вулицях: Франка, Бердника, Ватутіна.

05.03.2021   з 08:00 до 18:00 буде перервано електропостачання  по вулицях: Франка, Папаніна.

Із 01.01.2021 року змінено банківські рахунки для проведення платежів за оренду земельних ділянок та за використання земельних ділянок на праві постійного користування.

За довідками звертатися до Кагарлицької міської ради за тел. 61306 (бухгалтерія) та 60811 (земельний відділ):

У зв'язку з погіршенням епідемічної ситуації прийом та обслуговування громадян у міській раді тимчасово не проводяться.

З метою зміцнення податкової культури Управління державної реєстрації надсилає для ознайомлення цей лист:

У ФІЛІЇ "КОНЧА-ЗАСПІВСЬКЕ ДОРОЖНЬО-ЕКСПЛУАТАЦІЙНЕ УПРАВЛІННЯ" ДП "КИЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ ДОРОЖНЄ УПРАВЛІННЯ" ВАТ "ДАК "АВТОМОБІЛЬНІ ДОРОГИ УКРАЇНИ" наявні вакансії таких посад:

     Головний приз - гранти (стипендія) на сплату року навчання в українському ВНЗ. Участь повністю безкоштовна:

Повідомляємо про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля планованої діяльності, зазначеної у пункті 1 цього оголошення, з метою виявлення, збирання та врахування зауважень і пропозицій громадськості до планованої діяльності:

Заклад розташований  у  заповідній зоні м. Києва, Пуща-Водиця, з 1986 року надає безоплатну амбулаторно-консультативну допомогу дітям та дорослим з усіх областей України, постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС, а також дітям учасників АТО:

На ринку освітніх послуг з 1992 року працює заклад вищої освіти «Університет економіки та права «КРОК», який відповідно до рейтингу вишів «ТОП-Україна» у 2015, 2016, 2017, 2018, 2019 визнано кращим в Україні серед закладів вищої освіти недержавної форми власності.

До уваги бажаючих отримати другу вищу освіту за дистанційною формою зі спеціальностей:

«Об’єднання дружин і матерів бійців учасників АТО» пропонує співпрацю щодо реалізації спільного з благодійним фондом «Український Жіночий фонд» проєкту «Родина героя: своїх не лишаємо!»

Закликаємо всіх небайдужих об’єднати зусилля заради всебічної допомоги нашим медикам. 

Кошти можна надіслати на розрахункові рахунки:

UA663226690000026007300998971

Банк – АТ «Ощадбанк»

ТВБВ 10026/0614

Одержувач – КНП КРР «Кагарлицька ЦРЛ»

Код ЄДРПОУ 01994416

Код банку 322669

***

КНП «ЦПМСД Кагарлицької районної ради»

ЄДРПОУ 38085929

РР – UA 123808050000000026003609967

в АТ «Райффайзен банк Аваль», м. Київ,

МФО 380805

На прохання відвідувачів сайту публікуємо перелік аптек, що діють на території м. Кагарлик:

Центр розташований за адресою: 

м. Київ, вул. Генерала Алмазова, 11

 (Документ-сервіс «Готово!»)

Звернутися в Центр можна за телефоном:
0 800 33 68 19

Розрахунковий рахунок Фонду в Приватбанку:

UA523218420000026004000101439

У місті введено режим карантину та надзвичайної ситуації через небезпеку поширення коронавірусу. Просимо вас без особливих потреб не виходити на вулицю, не відвідувати місця скупчення людей, дотримуватися дистанції між людьми від 1,5 метра.

У зоні ризику на ураження вірусом перебувають особи похилого віку та ті, які мають хронічні захворювання.

Збережіть життя своїм близьким, подбайте про те, щоб ці категорії людей залишалися вдома і були забезпечені всім необхідним.

Зупинити небезпечний вірус зможемо, лише суворо дотримуючись карантинних заходів.

Із 17 березня здійснюється патрулювання на вулицях міста поліцією, з метою недопущення перебування населення району без особливої потреби в громадських місцях. За невиконання карантинних заходів загрожує кримінальна відповідальність та накладається штраф.

Начальник сектору

Салій Євген Григорович, майор внутрішньої служби

Контактні дані:

поштова адреса: вул. Незалежності, 12 А, м. Кагарлик, 09201

електронна скринька: kv25_probation@gov.ua 

Мешканцям приватного житлового сектору забороняється використовувати для утилізації сміття контейнери біля багатоквартирних житлових будинків: для цього діє відповідний Графік вивезення побутових відходів, що забезпечується КП «Міськрембудсервіс».  Адміністрація КЖЕП пропонує укладати індивідуальні угоди  також із нашим підприємством.

Із питань утримання багатоквартирних будинків у випадку аварійних ситуацій у вихідні та святкові дні, а також у вечірні години звертайтеся  до відповідального працівника КЖЕП  за телефоном   096-441-05-66.

Адміністрація КЖЕП

14 січня 2021 року 12:12

Публікуємо оголошення конкурсу на заміщення вакантних посад:

У разі необхідності отримання публічної інформації, що перебуває в розпорядженні Кагарлицької місцевої прокуратури, громадяни можуть надсилати свої запити на електронну адресу kagarlyk@kobl.gp.gov.ua, поштовим зв’язком, за телефоном (04573)5-13-43 або подати особисто на прийомі в Кагарлицькій місцевій прокуратурі.

На землях в адміністративних межах м. Кагарлик, які розташовані за межами населеного пункту, прокладений підземний магістральний газопровід високого тиску, який є державною власністю України та перебуває у господарському віданні ПАТ «УКРТРАНСГАЗ»:

 

У місті Кагарлику Бюро правової допомоги знаходиться по вулиці Кооперативна, 19.

архів Опитування
Шановний відвідувачу, Ви завітали на наш сайт, перебуваючи:
в м. КАГАРЛИКУ
3551 (81.37 %)
на теренах Кагарлицької територіальної громади
293 (6.71 %)
за межами Кагарличчини в Україні
309 (7.08 %)
за кордоном
211 (4.84 %)
Офіційні сайти