30 вересня 2020 року, середа, 20:31
 
Головне меню
Пошук по сайту
 
 
«Чекаю, як рідну донечку...»
8 лютого 2020 року 00:34
  • Ніла Семенівна спілкується зі своєю підопічною Ларисою Ларіонівною Линник. 
Фото Валентина ВЛАДІМІРОВА.

У «Віснику Кагарличчини» за 6 грудня 2019 року № 49 була надрукована подяка ветерана праці Клавдії Коляди соціальній службі нашого міста. «У мене в житті склалося так, - пише вона, - що мені потрібна допомога соціальної служби. Я дякую керівникам цієї організації, які виділили мені Нілу Семенівну Багрій – людину добру, співчутливу. Я її чекаю, як рідну донечку...»

Соціальний працівник. Немов непомітна ця професія і не вимагає диплома. За диплом тут - велике і добре серце. І ласкаві руки. І невтомність. І вічне бажання полегшити, забезпечити всім необхідним життєві будні одиноким людям. Адже скільки існує людство, стільки й існують одинокі люди. Інваліди. Немічні. Всі ті, котрі волею долі на старість обділені душевним теплом, увагою, елементарною турботою... Тобто, мова йде про звичайні прості речі. Принести продукти з базару чи магазину... Сходити в аптеку за ліками... Викликати швидку допомогу... А то й побесідувати доброзичливо й задушевно... Все це - покликаний робити він, соціальний працівник. І зрозуміло, що цим займаються люди особливі, наділені щедро високими душевними якостями. І саме такою є Ніла Семенівна Багрій. Про неї завжди добре відгукувалися її підопічні. Ось лише один із прикладів. Ветерану війни і праці Ніні Юхимівні Бойко, яка в силу життєвих обставин теж змушена була жити самотньо, вона із власної ініціативи організувала роботу по наведенню порядку на присадибній території. Згодом, коли я зустрівся із Нілою Семенівною, вона розповіла про цей випадок.

- Так, це правда. Залучила до цієї роботи і чоловіка свого - Василя Васильовича. Треба, кажу йому, допомогти ветерану війни навести порядок у дворі. Адже осінь, у дворі повно листя, грядка не копана. А моя підопічна немічна, хвилюється. А хвилюватись їй протипоказано. Отож приїхали ми своїм легковиком з причепом і все зробили.

- Ніло Семенівно, а скількох людей ви взяли під опіку зараз? - запитав я.

- Дванадцять. І за кожного у мене душа болить.

І вона називає прізвища, знаходить теплі слова для Лариси Ларіонівни Линник із вулиці Став’янка, Марії Мефодіївни Кармазин із вулиці Городецької, Лідії Павлівни Балацької - із Каштанової, Надії Павлівни Гарбузенко - теж із Каштанової... А далі Ніла Семенівна щиро повідала про особливості своєї роботи. Мова йшла не лише про обов’язки соціального працівника - прописні, офіційні, а й про інші елементарні речі, які також важливі для самотніх людей.

- Кожного, - каже, - прошу, щоб замикали двері, як мене немає, хто постукає, погляньте у вікно, перепитайте, хто й що, аби не потрапити на злодія чи якусь недобру людину, яка може вам принести зло...

Ніла Семенівна добре знає кожного із своїх підопчних, їхні звички, хвороби, потреби. Часто і не вкладається в робочий день - доводиться доточувати час, щоб соціальні послуги були проведені вчасно і якісно. Пригадує, як одній із підопічних, яка хворіла на цукровий діабет, довелося обійти всі аптеки в місті, щоб купити для неї потрібні ліки.

- І скільки вам доводиться пішки пройти за робочий день? - запитую. - Отак від вулиці до вулиці, від магазину до магазину та до ринку, від аптеки до аптеки?

- Не рахувала, - усміхається моя співрозмовниця. - Та кілометрів не один десяток набереться.

У нашому місті більше сотні людей, які потребують сторонньої допомоги. Їм полегшують життя дванадцять соціальних працівників. Побажаймо, щоб були легкими кілометри їхніх благодійних доріг! А як прийшла у соціальну службу героїня нашої розповіді? Слід сказати, що зовсім не випадково. До цього вона працювала в одному з міських магазинів. А продавець - він і психолог. Маса людей потрапляє на очі, і кожному треба забезпечити належне обслуговування. І з цим відмінно справлялася Ніла Семенівна. От одного разу їй і запропонували нову роботу. А рекомендував її туди наприкінці вісімдесятих років голова районної ветеранської організації М.В.Орленко. Отож уже тридцять років вона несе свою нелегку, але таку потрібну й благородну ношу турбот про тих, хто потрапив у розряд слабких і одиноких. Тридцять років - відрізок часу солідний, немало вже змінилося прізвищ і адрес, на їхнє місце прийшли нові, але не змінилася Ніла Семенівна, уважність, турботливість та природжене благородство її набули нових, ще вищих вимірів.

- Ніло Семенівно, - знову запитую я, - зрозуміло, що ваші обов’язки мають свою складність, вони потребують особливо виважених підходів до кожного підопічного аби допомогти пережити життєві труднощі, невлаштованість, полегшити перебіг хвороб і таке інше... Але ж, як кажуть, кожному не вгодиш...

- Та ні, я ставлю за мету кожному вгодити. І цього добиваюсь, хоч і часом нелегко. Я завжди уявляю себе на місці одинокої престарілої людини, яка силу і здоров’я уже віддала суспільству. І не жаль тоді своєї душевної теплоти і зайвої години часу витрачати на те, щоб людина відчувала себе комфортно наперекір старості, одинокості, хворобам. І найкраща нагорода мені за це - вдячний погляд, добре слово... Мене, наприклад, щороку вітають мої підопічні із днем народження, отож цінують.

А далі Ніла Семенівна наголосила на тому, що не тільки соціальній службі, а й іншим службам потрібно бути уважнішими до одиноких і престарілих.

- Мені болить те, що коли дзвоню по телефону і викликаю невідкладну меддопомогу, то чую насамперед запитання: «А скільки років хворому?» А скільки не було б років, кожна людина хоче жити. Будьмо добрішими один до одного!

Слухав я ці схвильовані одкровення Ніли Семенівни, і мені пригадалися гарні слова Віктора Гюго: «У внутрішньому світі людини доброта – це сонце».

Олексій ШУЛЬГА

 
архів Анонси подій

09201, Київська обл., м.Кагарлик, вул. Героїв Небесної Сотні, 1 

телефон приймальні

04573-6-09-81

адреса електронної пошти   kagarlyk_rada@ukr.net

"ПРЯМИЙ ЗВ'ЯЗОК" жителів Кагарлика з міським головою Олександром Олексійовичем ПАНЮТОЮ відбудеться  7 жовтня 2020 року.

Телефонуйте з 14.00 до 15.00 за номером

6-09-81.

Виконавчий комітет Кагарлицької міської ради повідомляє про початок процедури громадського обговорення містобудівної документації «Детальний план території будівництва індивідуальних житлових будинків за адресою вул. Архітекторів, м. Кагарлик, Київської області»:

Увага! Із 13 вересня 2020 року в Київській області розпочинається осіння кампанія з пероральної імунізації диких мясоїдних тварин:

     Головний приз - гранти (стипендія) на сплату року навчання в українському ВНЗ. Участь повністю безкоштовна:

Повідомляємо про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля планованої діяльності, зазначеної у пункті 1 цього оголошення, з метою виявлення, збирання та врахування зауважень і пропозицій громадськості до планованої діяльності:

Заклад розташований  у  заповідній зоні м. Києва, Пуща-Водиця, з 1986 року надає безоплатну амбулаторно-консультативну допомогу дітям та дорослим з усіх областей України, постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС, а також дітям учасників АТО:

На ринку освітніх послуг з 1992 року працює заклад вищої освіти «Університет економіки та права «КРОК», який відповідно до рейтингу вишів «ТОП-Україна» у 2015, 2016, 2017, 2018, 2019 визнано кращим в Україні серед закладів вищої освіти недержавної форми власності.

До уваги бажаючих отримати другу вищу освіту за дистанційною формою зі спеціальностей:

«Об’єднання дружин і матерів бійців учасників АТО» пропонує співпрацю щодо реалізації спільного з благодійним фондом «Український Жіночий фонд» проєкту «Родина героя: своїх не лишаємо!»

Закликаємо всіх небайдужих об’єднати зусилля заради всебічної допомоги нашим медикам. 

Кошти можна надіслати на розрахункові рахунки:

UA663226690000026007300998971

Банк – АТ «Ощадбанк»

ТВБВ 10026/0614

Одержувач – КНП КРР «Кагарлицька ЦРЛ»

Код ЄДРПОУ 01994416

Код банку 322669

***

КНП «ЦПМСД Кагарлицької районної ради»

ЄДРПОУ 38085929

РР – UA 123808050000000026003609967

в АТ «Райффайзен банк Аваль», м. Київ,

МФО 380805

На прохання відвідувачів сайту публікуємо перелік аптек, що діють на території м. Кагарлик:

Центр розташований за адресою: 

м. Київ, вул. Генерала Алмазова, 11

 (Документ-сервіс «Готово!»)

Звернутися в Центр можна за телефоном:
0 800 33 68 19

Розрахунковий рахунок Фонду в Приватбанку:

UA523218420000026004000101439

У місті введено режим карантину та надзвичайної ситуації через небезпеку поширення коронавірусу. Просимо вас без особливих потреб не виходити на вулицю, не відвідувати місця скупчення людей, дотримуватися дистанції між людьми від 1,5 метра.

У зоні ризику на ураження вірусом перебувають особи похилого віку та ті, які мають хронічні захворювання.

Збережіть життя своїм близьким, подбайте про те, щоб ці категорії людей залишалися вдома і були забезпечені всім необхідним.

Зупинити небезпечний вірус зможемо, лише суворо дотримуючись карантинних заходів.

Із 17 березня здійснюється патрулювання на вулицях міста поліцією, з метою недопущення перебування населення району без особливої потреби в громадських місцях. За невиконання карантинних заходів загрожує кримінальна відповідальність та накладається штраф.

Начальник сектору

Салій Євген Григорович, майор внутрішньої служби

Контактні дані:

поштова адреса: вул. Незалежності, 12 А, м. Кагарлик, 09201

тел.: 095-856-27-38

електронна скринька: kv25_probation@gov.ua 

Мешканцям приватного житлового сектору забороняється використовувати для утилізації сміття контейнери біля багатоквартирних житлових будинків: для цього діє відповідний Графік вивезення побутових відходів, що забезпечується КП «Міськрембудсервіс».  Адміністрація КЖЕП пропонує укладати індивідуальні угоди  також із нашим підприємством.

Із питань утримання багатоквартирних будинків у випадку аварійних ситуацій у вихідні та святкові дні, а також у вечірні години звертайтеся  до відповідального працівника КЖЕП  за телефоном   096-441-05-66.

Адміністрація КЖЕП

У разі необхідності отримання публічної інформації, що перебуває в розпорядженні Кагарлицької місцевої прокуратури, громадяни можуть надсилати свої запити на електронну адресу kagarlyk@kobl.gp.gov.ua, поштовим зв’язком, за телефоном (04573)5-13-43 або подати особисто на прийомі в Кагарлицькій місцевій прокуратурі.

На землях в адміністративних межах м. Кагарлик, які розташовані за межами населеного пункту, прокладений підземний магістральний газопровід високого тиску, який є державною власністю України та перебуває у господарському віданні ПАТ «УКРТРАНСГАЗ»:

 

У місті Кагарлику Бюро правової допомоги знаходиться по вулиці Кооперативна, 19.

архів Опитування
Шановний відвідувачу, Ви завітали на наш сайт, перебуваючи:
в м. КАГАРЛИКУ
3498 (81.41 %)
в Кагарлицькому районі
287 (6.68 %)
за межами Кагарличчини в Україні
304 (7.07 %)
за кордоном
208 (4.84 %)
Офіційні сайти