1 червня 2020 року, понеділок, 19:44
 
Головне меню
Пошук по сайту
 
 
У КНИГОЗБІРНЯХ МІСТА
24 лиспопада 2019 року 09:33
  • Працівники міської бібліотеки для дорослих підготували і провели на базі ЗОШ №1 літературну годину

Публікуємо чергову добірку матеріалів, які надійшли з міських бібліотек про масові заходи, організовані для учнівської молоді

 

Голодомор: роздуми над трагедією

Голодомор 1932 – 1933 років – це спланована конфіскація урожаю зернових та інших продуктів харчування в українських селян представниками радянської влади, що призвела до смерті селян від голоду в мільйонних масштабах, при цьому в тодішній радянській країні були  значні запаси зерна в резервах та ще й експортувались за кордон. Попри те, що злочинні дії представників сталінської влади, що спричинили смерть людей голодом, кваліфікувалися згідно з нормами тогочасного радянського кримінального законодавства як убивство, причини цього жорстокого злочину ніколи в СРСР не розслідувалися й ніхто з причетних не поніс покарання. Впродовж десятиліть масове вбивство людей штучним голодом не лише замовчувалося радянською владою, про нього взагалі заборонялося   згадувати.   

Про жахливу сторінку нашої історії  йшла мова на уроці історичної  пам’яті, проведеному бібліотекарями Кагарлицької міської бібліотеки  для  дорослих спільно з  районним  історико-краєзнавчим музеєм.  Про історію Голодомору учням 9-го класу ЗОШ №3 розповідала  старший  науковий співробітник музею Валентина Віценко. Свою розповідь Валентина Василівна закінчила пропозицією хвилиною мовчання пом’янути безвинно загиблих.  На уроці були прочитані вірші місцевих поетів про голод в Україні та проведено перегляд літератури з книжкової  виставки «Хресна  дорога болю». Особлива увага приділена книжці «Сльоза пекучої пам’яті», в якій  надруковані вірші та спогади місцевих поетів Павла Малєєва, Бориса Дегтярьова, Віри Янголь та  Василя Трубая. Міська бібліотека для дорослих подарувала класу книгу «Кагарличчина пам’ятає». А вчителька Наталія Гаркавенко висловила подяку за книгу та проведений захід.

 

                                                           Олена ШЕВЧЕНКО

 

Чорні крила Голодомору

Усі нині сущі в Україні покоління багато навчалися історії, але не знали її. А вона – бездонна, невичерпна криниця духу, мудрості, перемоги і страждань. Але з неї належить вичерпати багато солоної від горя і сліз води. Багатовікова історія українського народу – це насамперед літопис життя народу-великомученика, на долю якого випало багато лиха. Найбільших втрат зазнала Україна саме у ХХ столітті. Жахливим злочином проти народу став штучний голод 1932-1933 років, який за механізмом творення і страхітливими наслідками слід занести до книги трагічних дат в історії людства. Він живе у пам’яті очевидців, жагучим болем відгукується у їхніх серцях.

Міська бібліотека для дітей провела годину пам’яті «Чорні крила Голодомору 1932-1933рр.», присвячену Дню пам’яті жертв Голодомору. Бібліотекар Ковтун Тетяна Григорівна за допомогою книг донесла до користувачів 5 класів шкіл міста інформацію про те, що Україна в 1932-1933 роках перенесла страшну трагедію – Голодомор, який забрав життя мільйонів в наших земляків. Також ознайомила користувачів із матеріалами книжкової виставки «Плаче душа моя від болю». Пам’ятна виставка допоможе їм краще пізнати ті трагічні події в житті народу.

Валентина КОСЯК, бібліотекар

 

День гідності та свободи

Україна – це територія гідності й свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції - наш Майдан 2004 року, який був святом свободи, і Революція 2013 року - Революція гідності. Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою єдність, гідність, своє прагнення до свободи. Саме 21 листопада 2013 року розпочався Євромайдан, який переріс у Революцію гідності. Після Майдану і досі на території нашої держави немає спокою, продовжуються військові дії на сході України, в ході яких втрачено солдат і мирних жителів. Саме сьогодні, в цей час, ми маємо, як ніколи, проявити свою любов до рідної України. Їй, як ніколи, потрібно бути зараз єдиною та згуртованою.

На виконання Указу Президента України «Про День гідності та свободи» міська бібліотека для дітей провела годину-повідомлення «День гідності та свободи» з користувачами 5-6 класів міських шкіл та НВК. Під час заходу присутні повернулися в ті трагічні 2013-2014 рр., дізналися про реальні події, які відбулися на Майдані. Також оглянули книжкову виставку «Земля радіє, плачуть небеса, Героїв Україна пам’ятає», організовану працівниками книгозбірні.

АллаЛАЗОРЕНКО, бібліотекар

 

МАЙСТЕР ГУМОРУ – ОСТАП ВИШНЯ

 

Сучасники називали його «королем українського тиражу». І не даремно. Адже твори цього сміхотворця дійсно виходили великими накладами. Прийшовши в літературу завдяки своєму природному іскрометному гумору, він блискавично здобув визнання читаючого люду, а особливо – сільського.

Народився Павло Михайлович Губенко 13 листопада 1889 року на хуторі Чечва – тепер село Грунь на Полтавщині. Павло був другою дитиною (після нього прийшло у цей  світ в отчій родині  ще 15). Як син колишнього солдата мав право навчатися в Київській військово-фельдшерській школі, яку успішно й закінчив…

У 1918 році публікує свій перший твір «Демократичні реформи Денікіна», і – пішло… Свої праці іменував «усмішками». Підписував псевдонімом Остап Вишня. Були вони – міські, сільські і т. д. Та «недремне око» тодішньої влади завбачило у творчості письменника крамолу. Присудили, нібито члена націоналістичної організації, до розстрілу, згодом замінили на 10 років концтабору… Тож зарікся писати взагалі. Але влада вимагала…

Отже, життя Остапа Вишні, за твердженням дослідників його творчості, минало під знаком несподіванок, підводних рифів, парадоксів, арештів, що постійно тяжіли над ним.

 Після реабілітації  письменник створює цикл знаменитих «Мисливських усмішок», інших популярних творів… Для мільйонів читачів був просто Вишнею, «Усмішкою», «Сонечком у віконці». Коли у вересні 1956 року тіло гумориста везли до Байкового кладовища, від філармонії линула народна пісня «Козака несуть і коня ведуть». Співав Державний народний хор…

До 130-річного ювілею Короля українського гумору працівники міської бібліотеки для дорослих підготували і провели на базі ЗОШ №1 літературну годину «Найнародніший неперевершений сміхотворець». Книжкову виставку майстерно оформила Ніна Осмалена.

 

                                                                        НЕЛЯ МАЛЄЄВА, завідуюча бібліотекою

 

Всесвітній день дитини

Щороку 20 листопада відзначається Всесвітній день дитини– прекрасне свято радості та надії. Свята духовно збагачують дитину, розширюють її знання про навколишній світ допомагають відновлювати старі й добрі традиції, об’єднують і спонукають до творчості. Саме в дітях ми хочемо бачити здійснення своїх мрій і сповідань. Прагнемо, щоб вони росли здоровими та щасливими. Цей день–не тільки веселе свято для самих дітей, це нагадування суспільству про необхідність захищати права дітей, щоб вони росли щасливими, вчилися, займалися улюбленою справою і в майбутньому стали гідними громадянами своєї держави.

У нашій бібліотеці постійно проводиться низка заходів, спрямованих на виховання у підростаючого покоління правової обізнаності, культури мислення, навичок здорового способу життя. А ще бібліотечні фахівці допомагають дітям в ефективному пошуку різноманітної корисної інформації.

20 листопада в Кагарлицькій міській бібліотеці для дітей проведено виховну годину «Наше сьогодення і майбутнє». Приємно, що під час заходу діти отримали позитивні емоції та гарний настрій. Із великим задоволенням відгадували загадки, співали пісні, читали вірші.

У Всесвітній день ми вітаємо всіх наших дітей! Вітаємо всіх, хто своєю працею і своєю наполегливістю зміцнює благополуччя підростаючого покоління, сприяє розвитку здорових стосунків і взаєморозуміння в цьому юному середовищі! І нехай цей день залишить тільки приємні спогади!

Тетяна КОВТУН,  бібліотекар

 
архів Анонси подій

09201, Київська обл., м.Кагарлик, вул. Героїв Небесної Сотні, 1 

телефон приймальні

04573-6-09-81

адреса електронної пошти   kagarlyk_rada@ukr.net

Білоцерківський національний аграрний університет запрошує вас на навчання:

Закликаємо всіх небайдужих об’єднати зусилля заради всебічної допомоги нашим медикам. 

Кошти можна надіслати на розрахункові рахунки:

UA663226690000026007300998971

Банк – АТ «Ощадбанк»

ТВБВ 10026/0614

Одержувач – КНП КРР «Кагарлицька ЦРЛ»

Код ЄДРПОУ 01994416

Код банку 322669

***

КНП «ЦПМСД Кагарлицької районної ради»

ЄДРПОУ 38085929

РР – UA 123808050000000026003609967

в АТ «Райффайзен банк Аваль», м. Київ,

МФО 380805

Виконавчий комітет Кагарлицької міської ради повідомляє про початок процедури громадського обговорення містобудівної документації «Детальний план земельної ділянки по вулиці Свято-Троїцька, 8»:

Кагарлицька міська рада проводить конкурс на визначення суб’єкта оціночної діяльності у сфері оцінки земель:

Кагарлицька міська рада проводить конкурс на визначення суб’єкта оціночної діяльності у сфері оцінки земель:

Кагарлицький РП ПрАТ «Київобленерго» повідомляє про  аварійно-профілактичні відключення електрики: 

07.06.2020  з 8:00 до 20:00 по вулиці Титова

Український інформаційно-видавничий центр «Галактика» спільно зі Спілкою освітян України проводить підготовку до Національного проєкту «Родинна Слава»:

На прохання відвідувачів сайту публікуємо перелік аптек, що діють на території м. Кагарлик:

Центр розташований за адресою: 

м. Київ, вул. Генерала Алмазова, 11

 (Документ-сервіс «Готово!»)

Звернутися в Центр можна за телефоном:
0 800 33 68 19

Розрахунковий рахунок Фонду в Приватбанку:

UA523218420000026004000101439

Запрошуємо студентів міста Кагарлик взяти участь у конкурсі від компанії StudyUp Club.

Переможець отримує стипендію (грошовий грант) на сплату навчання в 2020 році:

Всі деталі за посиланням:

https://echizh.com.ua/grant/

У місті введено режим карантину та надзвичайної ситуації через небезпеку поширення коронавірусу. Просимо вас без особливих потреб не виходити на вулицю, не відвідувати місця скупчення людей, дотримуватися дистанції між людьми від 1,5 метра.

У зоні ризику на ураження вірусом перебувають особи похилого віку та ті, які мають хронічні захворювання.

Збережіть життя своїм близьким, подбайте про те, щоб ці категорії людей залишалися вдома і були забезпечені всім необхідним.

Зупинити небезпечний вірус зможемо, лише суворо дотримуючись карантинних заходів.

Із 17 березня здійснюється патрулювання на вулицях міста поліцією, з метою недопущення перебування населення району без особливої потреби в громадських місцях. За невиконання карантинних заходів загрожує кримінальна відповідальність та накладається штраф.

Начальник сектору

Салій Євген Григорович, майор внутрішньої служби

Контактні дані:

поштова адреса: вул. Незалежності, 12 А, м. Кагарлик, 09201

тел.: 095-856-27-38

електронна скринька: kv25_probation@gov.ua 

Кагарлицька ДПІ Обухівського управління ГУ ДПС у Київській області запрошує Вас задекларувати доходи, отримані у 2019 році:

У 2019-2020 рр. в Управлінні поліції охорони Київщини проходить конкурс на вакантні посади. Якщо ваш девіз – «Служити та захищати», ЗАПРОШУЄМО ДО ЛАВ ПОЛІЦІЇ ОХОРОНИ:

Із 1 січня 2020 року суб’єктам декларування при заповненні декларації необхідно буде зазначити відомості про свій унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (УНЗР) та вказати відповідні номери членів сім’ї:

Мешканцям приватного житлового сектору забороняється використовувати для утилізації сміття контейнери біля багатоквартирних житлових будинків: для цього діє відповідний Графік вивезення побутових відходів, що забезпечується КП «Міськрембудсервіс».  Адміністрація КЖЕП пропонує укладати індивідуальні угоди  також із нашим підприємством.

Із питань утримання багатоквартирних будинків у випадку аварійних ситуацій у вихідні та святкові дні, а також у вечірні години звертайтеся  до відповідального працівника КЖЕП  за телефоном   096-441-05-66.

Адміністрація КЖЕП

У разі необхідності отримання публічної інформації, що перебуває в розпорядженні Кагарлицької місцевої прокуратури, громадяни можуть надсилати свої запити на електронну адресу kagarlyk@kobl.gp.gov.ua, поштовим зв’язком, за телефоном (04573)5-13-43 або подати особисто на прийомі в Кагарлицькій місцевій прокуратурі.

На землях в адміністративних межах м. Кагарлик, які розташовані за межами населеного пункту, прокладений підземний магістральний газопровід високого тиску, який є державною власністю України та перебуває у господарському віданні ПАТ «УКРТРАНСГАЗ»:

 

У місті Кагарлику Бюро правової допомоги знаходиться по вулиці Кооперативна, 19.

архів Опитування
Шановний відвідувачу, Ви завітали на наш сайт, перебуваючи:
в м. КАГАРЛИКУ
3450 (81.37 %)
в Кагарлицькому районі
283 (6.67 %)
за межами Кагарличчини в Україні
301 (7.1 %)
за кордоном
206 (4.86 %)
Офіційні сайти