20 лиспопада 2019 року, середа, 14:41
 
Головне меню
Пошук по сайту
 
 
Ладижин радий інвесторам. А Кагарлик?..
1 лиспопада 2019 року 00:09

У зв’язку з планами ТОВ «ЯСЕНСВІТ» збудувати в Кагарлику на місці викуплених руїн приміщень колишньої Міжрайбази підприємство з переробки курятини, за рішенням LІХ сесії Кагарлицької міської ради VII скликання, що відбулася 17 жовтня, було організовано поїздку представників міської влади на чолі з першим заступником міського голови Олегом Пурієм і громадськості за участю мешканців мікрорайону Кагарлик-2 на підприємство з аналогічним виробництвом, налагодженим фірмою-конкурентом у м. Ладижині на Вінничині. 

31 жовтня делегацію кагарличан гостинно зустрів директор підприємства «Зернопродукт МХП», що входить у структуру агроіндустріального холдингу МХП («Миронівський хлібопродукт») Володимир Онука. У нас його добре знають: саме на Кагарличчині він починав 1991 року свою успішну кар’єру землегосподарника, а нині підприємство, очолюване Онукою, має 19 філіалів у трьох областях України.  І скрізь – на Київщині, Житомирщині, Вінничині – підприємство інвестує солідні кошти в розвиток соціальної й виробничої інфраструктури (медицина, освіта, культура, спорт, дороги, швидкісний Інтернет тощо). Відвідана кагарлицькою делегацією Краснопільська ОТГ, створена два роки тому  з десяти сіл, стала успішною не через декларовану згори підтримку, навіть не через здобуті завдяки енергійності її голови Катерини Романенко солідні іноземні гранти, а саме внаслідок систематичній, безвідмовній і значній інвестиційній підтримці МХП.

У супроводі свого іменитого земляка кагарличани побували на філії «Переробний комплекс» ТОВ «Вінницька птахофабрика», що також входить до МХП. До слова, це підприємство є третім на планеті за потужністю, оснащене сучасним обладнанням із використанням новітніх технологій: учасники делегації з Кагарлика в цьому наочно переконалися. Ніяких нестерпних запахів, що ними дехто лякає кагарличан як наслідком переробки курятини, ні на території підприємства, ні навіть на грандіозних очисних спорудах не було чути, а найбільш переконливим доказом була кришталево чиста вода на кінцевому етапі очистки. Крім того, кагарличанам продемонстрували виробництво за новітніми технологіями на основі використання біогазу з відходів (курячого помету) філії «Птахокомплекс» електроенергії за зеленим тарифом. Переробляється ВСЕ, і подібну картину рік тому делегація з Кагарлика бачила в м. Дніпрі на ТОВ «Агро-ОВЕН» (див. http://www.kagarlyk-mrada.gov.ua/news/p2455). Таке підприємство, щоправда, набагато менш потужне, ніж у Ладижині, і без процесу вирощування птиці – лише її переробки – планує збудувати на околиці Кагарлика ТОВ «ЯСЕНСВІТ».

Після цих двох поїздок – торішньої в Дніпро і цьогорічної в Ладижин – стає очевидним: екологічно безпечні технології переробки курятини сьогодні Є. Завдання ж нашої влади і громадськості проконтролювати, щоб вони повною мірою були використані ТОВ «ЯСЕНСВІТ» при проектуванні, і сказати своє переконливе слово під час громадських  слухань, які обов’язково будуть проведені, коли проект буде готовий.

Не розумію тих, хто не бачивши проекту, не знаючи предмету розмови, у соцмережах лякає людей десь віднайденими відеороликами з ріками кольорових нечистот. Можна, звісно, зарубати на пні спробу налагодити сучасне виробництво в Кагарлику, і нехай та Міжрайбаза тихенько заростає собі лозою та бур’янами!.. Багато років тому в колишньому клубі цукрозаводу нові власники збиралися  відкрити небачений тоді в Кагарлику супермаркет. «Активісти» не дали!.. І що там тепер? Руїни (до речі, небезпечні!) та смітник для всієї округи. А інвестора годі й шукати. Чи не за кордон часом утік? Між іншим, «активісти» змушують і МХП розвивати свої потужності не на вітчизняних теренах, а в Нідерландах, Словенії – там, у Європі, курятина, виявляється, не пахне!

…Ладижин, який, за словами одного з учасників поїздки, мешканця мікрорайону Кагарлик-2, що бував там, років десять тому нагадував «велике задрипане село» (даруйте за цитату), а сьогодні – це  охайне, процвітаюче місто, в добробут якого МХП (і не тільки) вкладає мільйони. Бо Ладижин радий інвесторам.

А Кагарлик?..

Микола СЕМЕНЮК

 
архів Анонси подій

"ПРЯМИЙ ЗВ'ЯЗОК" жителів Кагарлика з міським головою Олександром Олексійовичем ПАНЮТОЮ відбудеться  20 листопада 2019 року.

Телефонуйте з 14.00 до 15.00 за номером 6-09-81.

09201, Київська обл., м.Кагарлик, вул. Героїв Небесної Сотні, 1 

телефон приймальні

04573-6-09-81

адреса електронної пошти   kagarlyk_rada@ukr.net

Чергова LХІ сесія міської ради VII скликання розпочне свою роботу 21 листопада  2019 року о 14.00 у залі засідань адмінбудинку міської ради з порядком денним:

У зв’язку з наявністю вакантної посади керівника закладу дошкільної освіти «Ромашка» Кагарлицької міської ради Київської області, який розташований  за адресою: м. Кагарлик, вул. Паркова, 16-а,  виконавчий комітет Кагарлицької міської ради оголошує з 30.10.2019 конкурс на заміщення вакантної посади керівника:

Мешканцям приватного житлового сектору забороняється використовувати для утилізації сміття контейнери біля багатоквартирних житлових будинків: для цього діє відповідний Графік вивезення побутових відходів, що забезпечується КП «Міськрембудсервіс».  Адміністрація КЖЕП пропонує укладати індивідуальні угоди  також із нашим підприємством.

Управління Державної казначейської служби України  у Кагарлицькому районі Київської області  повідомляє, що 05.08.2019 набрала постанова Правління Національного банку України від 28.12.2018 №162 «Про затвердження  міжнародного номера банківського рахунку (IBAN)  в Україні»:

Із питань утримання багатоквартирних будинків у випадку аварійних ситуацій у вихідні та святкові дні, а також у вечірні години звертайтеся  до відповідального працівника КЖЕП  за телефоном   096-441-05-66.

Адміністрація КЖЕП

У разі необхідності отримання публічної інформації, що перебуває в розпорядженні Кагарлицької місцевої прокуратури, громадяни можуть надсилати свої запити на електронну адресу kagarlyk@kobl.gp.gov.ua, поштовим зв’язком, за телефоном (04573)5-13-43 або подати особисто на прийомі в Кагарлицькій місцевій прокуратурі.

Державна реабілітаційна установа «Всеукраїнський центр комплексної  реабілітації для осіб з інвалідністю»: 

07352, урочище «Туровча лісова» - 2,

с. Лютіж, Вишгородський р-н, Київська обл.

Телефони: (04596) 4-00-10, 4-00-11

068-354-01-35, 095-531-93-86

e-mail: vcpri@ukr.net

http://www.vcpri.com.ua

На землях в адміністративних межах м. Кагарлик, які розташовані за межами населеного пункту, прокладений підземний магістральний газопровід високого тиску, який є державною власністю України та перебуває у господарському віданні ПАТ «УКРТРАНСГАЗ»:

 

У місті Кагарлику Бюро правової допомоги знаходиться по вулиці Кооперативна, 19.

архів Опитування
Шановний відвідувачу, Ви завітали на наш сайт, перебуваючи:
в м. КАГАРЛИКУ
3348 (81.24 %)
в Кагарлицькому районі
279 (6.77 %)
за межами Кагарличчини в Україні
292 (7.09 %)
за кордоном
202 (4.9 %)
Офіційні сайти