21 липня 2019 року, неділя, 10:23
 
Головне меню
Пошук по сайту
 
 
«Краяни-ювіляри Кагарлицького краю -2019»
11 липня 2019 року 09:55
  • Гончар Ольга Мефодіївна
  • Дашевський Арон Ізраїлевич

Традиційно Кагарлицька міська бібліотека для дорослих продовжує  інформувати вас про видатних та знаних людей Кагарличчини, які прославляли і нині прославляють  рідний край своїми досягненнями в державній, науковій, літературній, культурно-мистецтецькій діяльності.   

Нині до вашої уваги в читальному залі бібліотеки розгорнуто інформаційно-тематичну полицю «Краяни-ювіляри Кагарлицького краю. 2019».  Із  документних матеріалів ви  дізнаєтесь  про ювілярів, які народилися в липні. 

 

Гончар Ольга Мефодіївна. Народилася 1944 року в м. Кагарлик Кагарлицького району на Київщині.

У 1966 році закінчила фізико-математичний фа­культет Чернігівського педагогічного інституту, набувши спеціальності вчителя фізики та загальнотехнічних дисциплін.

Розпочала свій трудовий шлях у Петрівській школі Таращанського району на Київщині. З 1969 по 1971 рік працювала вчителем фізики й математики Кагарлицької середньої школи №1, з 1972 року – методистом Кагарлицького райвно, з 1979 року працювала заступ­ником директора з навчально-виховної роботи Кагарлицької середньої школи №1. Багато уваги приділяла молодим спеціалістам, які працювали в школі №1.      Із 1992 року — заступник голови Кагарлицької райдержадміністрації.

О.М.Гончар — координатор роботи галузей охорони здоров'я, освіти, культури, молоді, спорту та інших галузей соціальної сфери в районі. Ініціатор створення Кагарлицького районного ліцею, займалася питанням оздоровлення потерпілих від аварії на ЧАЕС і організацією харчування дітей у школах, особисто проводила навчання з підвищення кваліфікації педагогічних кадрів. Організатор роботи зі створення матеріально-технічної бази шкіл, комп'ютеризації, з відродження пришкільних навчально-дослідних ділянок, географічних майданчиків. Під її керівництвом створено дитячий будинок «Сонечко», школу-інтернат для дітей-сиріт у с. Стрітівка, збережено матеріально-тех­нічну базу медичних закладів населених пунктів району. На базі районних закладів було проведено багато обласних семінарів, свят всеукраїнського значення, вихо­вано немало молодих талантів і створено десятки самобутніх колективів художньої самодіяльності.

Заслужений працівник освіти України (2000). Нагороджена Почесною грамотою Київської обласної держадміністрації (1999).

 

Дашевський Арон Ізраїлевич. Народився 17 липня 1904 р. у Ржищеві Київської  області. Закінчив Харківський медичний інститут у 1927 році. У 1936р. захистив кандидатську, в 1940 р. отримав звання доктора медичних наук. Цього ж року став професором. До 1941р. працював у Харківському науково-дослідному інституті очних хвороб ім. Л.Л.Гіршмана. У роки Другої світової війни був провідним офтальмохірургом у госпіталях, з 1944 по 1949 роки – завідувач кафедри очних хвороб Куйбишевського медичного інституту. З 1949 року по1979 рік працював завідуючим кафедри очних хвороб Дніпропетровського медичного інституту. Ініціативна та творча діяльність Арона Ізраїлевича сприяли впровадженню в лікувальних закладах унікальних методів діагностики та лікування захворювань. В офтальмологічній практиці застосовують запропоновану ним діагностичну темнову кампіметричну пробу, метод ангіоскотометрії, а також апланаційний реактотонометр. Досліджував проблеми рефракції ока, глаукоми. Обґрунтував теоретичні і практичні основи апланацій, тонографії ока. Автор методу фотоофтальмометрії. Розробив точний метод дослідження оптичної системи ока, вивчав розвиток рефракції ока в онтогенезі, розробив методи ранньої діагностики глаукоми та лікування короткозорості. Нагороджений орденом Трудового Червоного Прапора, медалями. Премія АМН СРСР ім. М.Й.Авербаха, 1957.

А.І.Дашевський – автор понад 200 робіт, із них 6 монографій. Заслужений діяч науки УРСР (1965). Багато років був членом редакційної ради «Офтальмологічного журналу». Під його керівництвом захищено 6 докторських та 23 кандидатські дисертації.

16 січня 1999 р. року перестало  битися  серце видатного офтальмолога, фізіолога, винахідника.

 

Олена ШЕВЧЕНКО

 
архів Анонси подій

09201, Київська обл., м.Кагарлик, вул. Героїв Небесної Сотні, 1 

телефон приймальні

04573-6-09-81

адреса електронної пошти   kagarlyk_rada@ukr.net

Кагарлицька міська рада оголошує конкурс на право оренди приміщення комунальної власності міста, що перебуває на балансі Кагарлицького КЖЕП: нежитлове приміщення площею 15 м2 (кабінет із коридором та окремим входом), що розташоване за адресою: м.Кагарлик, вул. Незалежності, 12-а:

Із 22 квітня 2019 року стартувала нова соціальна програма в сфері освіти - EducationUA, головною метою якої є матеріальна підтримка талановитих студентів:

21 липня 2019 року в Україні відбудуться  позачергові вибори народних депутатів України. З метою підготовки актуальних та достовірних списків виборців просимо вас уточнити свої персональні дані, звернувшись до відділу ведення Державного реєстру виборців Кагарлицької районної державної адміністрації, який розташований за адресою: м.Кагарлик, пл.Незалежності,1, кабінет 308 (3 поверх):

Наша команда сприяє розвитку та інвестує у творчих студентів, які цікавляться наукою, інноваціями та новими технологіями.

Головний приз – грант (стипендія) на сплату навчання в будь-якому ВНЗ. Участь у програмі абсолютно безкоштовна.

Посилання на умови участі у програмі: https://jelvix.com/blog/scholarship-program

Кінцевий термін подання – 31 липня 2019 року.

Запитання та роботи висилати на пошту: scholarship@jelvix.com

У разі необхідності отримання публічної інформації, що перебуває в розпорядженні Кагарлицької місцевої прокуратури, громадяни можуть надсилати свої запити на електронну адресу kagarlyk@kobl.gp.gov.ua, поштовим зв’язком, за телефоном (04573)5-13-43 або подати особисто на прийомі в Кагарлицькій місцевій прокуратурі.

Із питань утримання багатоквартирних будинків у випадку аварійних ситуацій у вихідні та святкові дні, а також у вечірні години звертайтеся  до відповідального працівника КЖЕП  за телефоном   096-441-05-66.

Адміністрація КЖЕП

Виконавчий комітет Кагарлицької міської ради повідомляє,  що в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно взято на облік безхазяйне нерухоме майно по вул. Тюленіна, 30, м.Кагарлик, Київської обл., в складі: будівля насосної станції, водонапірна башня - №1, свердловина - №2.: 

Державна реабілітаційна установа «Всеукраїнський центр комплексної  реабілітації для осіб з інвалідністю»: 

07352, урочище «Туровча лісова» - 2,

с. Лютіж, Вишгородський р-н, Київська обл.

Телефони: (04596) 4-00-10, 4-00-11

068-354-01-35, 095-531-93-86

e-mail: vcpri@ukr.net

http://www.vcpri.com.ua

   Збройними Силами України розшукуються військовослужбовці військової служби за контрактом: 

На землях в адміністративних межах м. Кагарлик, які знаходяться за межами населеного пункту, прокладений підземний магістральний газопровід високого тиску, який є державною власністю України та перебуває у господарському віданні ПАТ «УКРТРАНСГАЗ»:

 

У місті Кагарлику Бюро правової допомоги знаходиться по вулиці Кооперативна, 19.

Мешканцям приватного житлового сектору забороняється використовувати для утилізації сміття контейнери біля багатоквартирних житлових будинків: для цього діє відповідний Графік вивезення побутових відходів, що забезпечується КП «Міськрембудсервіс». 

архів Опитування
Шановний відвідувачу, Ви завітали на наш сайт, перебуваючи:
в м. КАГАРЛИКУ
3295 (81.16 %)
в Кагарлицькому районі
278 (6.85 %)
за межами Кагарличчини в Україні
287 (7.07 %)
за кордоном
200 (4.93 %)
Офіційні сайти