22 жовтня 2019 року, вівторок, 04:22
 
Головне меню
Пошук по сайту
 
 
«Краяни-ювіляри Кагарлицького краю -2019»
11 липня 2019 року 09:55
  • Гончар Ольга Мефодіївна
  • Дашевський Арон Ізраїлевич

Традиційно Кагарлицька міська бібліотека для дорослих продовжує  інформувати вас про видатних та знаних людей Кагарличчини, які прославляли і нині прославляють  рідний край своїми досягненнями в державній, науковій, літературній, культурно-мистецтецькій діяльності.   

Нині до вашої уваги в читальному залі бібліотеки розгорнуто інформаційно-тематичну полицю «Краяни-ювіляри Кагарлицького краю. 2019».  Із  документних матеріалів ви  дізнаєтесь  про ювілярів, які народилися в липні. 

 

Гончар Ольга Мефодіївна. Народилася 1944 року в м. Кагарлик Кагарлицького району на Київщині.

У 1966 році закінчила фізико-математичний фа­культет Чернігівського педагогічного інституту, набувши спеціальності вчителя фізики та загальнотехнічних дисциплін.

Розпочала свій трудовий шлях у Петрівській школі Таращанського району на Київщині. З 1969 по 1971 рік працювала вчителем фізики й математики Кагарлицької середньої школи №1, з 1972 року – методистом Кагарлицького райвно, з 1979 року працювала заступ­ником директора з навчально-виховної роботи Кагарлицької середньої школи №1. Багато уваги приділяла молодим спеціалістам, які працювали в школі №1.      Із 1992 року — заступник голови Кагарлицької райдержадміністрації.

О.М.Гончар — координатор роботи галузей охорони здоров'я, освіти, культури, молоді, спорту та інших галузей соціальної сфери в районі. Ініціатор створення Кагарлицького районного ліцею, займалася питанням оздоровлення потерпілих від аварії на ЧАЕС і організацією харчування дітей у школах, особисто проводила навчання з підвищення кваліфікації педагогічних кадрів. Організатор роботи зі створення матеріально-технічної бази шкіл, комп'ютеризації, з відродження пришкільних навчально-дослідних ділянок, географічних майданчиків. Під її керівництвом створено дитячий будинок «Сонечко», школу-інтернат для дітей-сиріт у с. Стрітівка, збережено матеріально-тех­нічну базу медичних закладів населених пунктів району. На базі районних закладів було проведено багато обласних семінарів, свят всеукраїнського значення, вихо­вано немало молодих талантів і створено десятки самобутніх колективів художньої самодіяльності.

Заслужений працівник освіти України (2000). Нагороджена Почесною грамотою Київської обласної держадміністрації (1999).

 

Дашевський Арон Ізраїлевич. Народився 17 липня 1904 р. у Ржищеві Київської  області. Закінчив Харківський медичний інститут у 1927 році. У 1936р. захистив кандидатську, в 1940 р. отримав звання доктора медичних наук. Цього ж року став професором. До 1941р. працював у Харківському науково-дослідному інституті очних хвороб ім. Л.Л.Гіршмана. У роки Другої світової війни був провідним офтальмохірургом у госпіталях, з 1944 по 1949 роки – завідувач кафедри очних хвороб Куйбишевського медичного інституту. З 1949 року по1979 рік працював завідуючим кафедри очних хвороб Дніпропетровського медичного інституту. Ініціативна та творча діяльність Арона Ізраїлевича сприяли впровадженню в лікувальних закладах унікальних методів діагностики та лікування захворювань. В офтальмологічній практиці застосовують запропоновану ним діагностичну темнову кампіметричну пробу, метод ангіоскотометрії, а також апланаційний реактотонометр. Досліджував проблеми рефракції ока, глаукоми. Обґрунтував теоретичні і практичні основи апланацій, тонографії ока. Автор методу фотоофтальмометрії. Розробив точний метод дослідження оптичної системи ока, вивчав розвиток рефракції ока в онтогенезі, розробив методи ранньої діагностики глаукоми та лікування короткозорості. Нагороджений орденом Трудового Червоного Прапора, медалями. Премія АМН СРСР ім. М.Й.Авербаха, 1957.

А.І.Дашевський – автор понад 200 робіт, із них 6 монографій. Заслужений діяч науки УРСР (1965). Багато років був членом редакційної ради «Офтальмологічного журналу». Під його керівництвом захищено 6 докторських та 23 кандидатські дисертації.

16 січня 1999 р. року перестало  битися  серце видатного офтальмолога, фізіолога, винахідника.

 

Олена ШЕВЧЕНКО

 
архів Анонси подій

09201, Київська обл., м.Кагарлик, вул. Героїв Небесної Сотні, 1 

телефон приймальні

04573-6-09-81

адреса електронної пошти   kagarlyk_rada@ukr.net

Народний аматорський драматичний колектив «Колохорт» запрошує на прем’єру! 

8 листопада в рамках концерту з нагоди 50-річчя Будинку культури  (початок о 10.00) увазі шанувальників театру пропонується уривок із вистави Пеппіно де Філіппо «Дон Раффаель-тромбоніст»:

Кагарлицький РП ПрАТ «Київобленерго» повідомляє про  аварійно-профілактичні відключення електрики: 

24 жовтня 2019 року з 08:00 до17:00 буде перервано енергопостачання по вул. Трояндова, Світанкова

Громадяни, які добровільно здали вогнепальну, холодну зброю, бойові припаси або вибухові речовини, що зберігалися незаконно, звільняються від кримінальної відповідальності. Заради особистої безпеки, безпеки ваших рідних та оточуючих закликаємо добровільно здати до органів внутрішніх справ вказані предмети та речовини або поінформувати про місця їхнього незаконного розташування та зберігання в чергову частину поліції телефоном: 102, 6-11-13 чи безпосередньо працівникам поліції:

"ПРЯМИЙ ЗВ'ЯЗОК" жителів Кагарлика з міським головою Олександром Олексійовичем ПАНЮТОЮ відбудеться  23 жовтня 2019 року.

Телефонуйте з 14.00 до 15.00 за номером 6-09-81.

Управління Державної казначейської служби України  у Кагарлицькому районі Київської області  повідомляє, що 05.08.2019 набрала постанова Правління Національного банку України від 28.12.2018 №162 «Про затвердження  міжнародного номера банківського рахунку (IBAN)  в Україні»:

Із питань утримання багатоквартирних будинків у випадку аварійних ситуацій у вихідні та святкові дні, а також у вечірні години звертайтеся  до відповідального працівника КЖЕП  за телефоном   096-441-05-66.

Адміністрація КЖЕП

У разі необхідності отримання публічної інформації, що перебуває в розпорядженні Кагарлицької місцевої прокуратури, громадяни можуть надсилати свої запити на електронну адресу kagarlyk@kobl.gp.gov.ua, поштовим зв’язком, за телефоном (04573)5-13-43 або подати особисто на прийомі в Кагарлицькій місцевій прокуратурі.

Державна реабілітаційна установа «Всеукраїнський центр комплексної  реабілітації для осіб з інвалідністю»: 

07352, урочище «Туровча лісова» - 2,

с. Лютіж, Вишгородський р-н, Київська обл.

Телефони: (04596) 4-00-10, 4-00-11

068-354-01-35, 095-531-93-86

e-mail: vcpri@ukr.net

http://www.vcpri.com.ua

На землях в адміністративних межах м. Кагарлик, які розташовані за межами населеного пункту, прокладений підземний магістральний газопровід високого тиску, який є державною власністю України та перебуває у господарському віданні ПАТ «УКРТРАНСГАЗ»:

 

У місті Кагарлику Бюро правової допомоги знаходиться по вулиці Кооперативна, 19.

Мешканцям приватного житлового сектору забороняється використовувати для утилізації сміття контейнери біля багатоквартирних житлових будинків: для цього діє відповідний Графік вивезення побутових відходів, що забезпечується КП «Міськрембудсервіс».  Адміністрація КЖЕП пропонує укладати індивідуальні угоди з нашим підприємством.

архів Опитування
Опитування громадської думки
Я проти проведення масових святкових заходів у місті, адже йде війна.
10 (4.26 %)
Ворог не дочекається, щоб ми тільки сумували. Але до кінця війни під час масових заходів не потрібно салютів, феєрверків, зайвої помпезності.
191 (81.28 %)
У мене інша думка з цього приводу
34 (14.47 %)
Офіційні сайти