20 лиспопада 2019 року, середа, 06:07
 
Головне меню
Пошук по сайту
 
 
XV Український муніципальний форум в Одесі
20 червня 2019 року 23:59

Кагарлицький міський голова Олександр Панюта протягом 18-20 червня брав участь у роботі  XV Українського муніципального форуму, який проводила в Одесі Асоціація міст України. XV Форум продовжив багаторічну традицію АМУ збирати голів громад, урядовців, експертів та представників міжнародних організацій для обговорення нагальних питань місцевого самоврядування. Учасниками XV Форуму стали міські голови та керівники органів місцевого самоврядування, представники центральних органів державної влади, парламентарі.

У рамках Форуму відбулися три тематичні дні:

18 червня - День Діалогу з владою (ПРОГРАМА)-в рамках проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС).

19 червня - День Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи (ПРОГРАМА)-в рамках проекту Ради Європи «Посилення демократії та довіри на місцевому рівні в Україні»

20 червня -  День економічного розвитку українських міст  (ПРОГРАМА)-в рамках проекту «Партнерство для розвитку міст (ПРОМІС)», який АМУ впроваджує спільно з Федерацією канадських муніципалітетів.

Нижче подані нотатки про події Форуму, що висвітлювались у пресі.

XV Український муніципальний форум в Одесі. День діалогу з владою

 18 / Червень, 2019

Перший день Форуму - День діалогу з владою проводився Асоціацією міст України в рамках проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС).

На Форумі зібралося майже 500 учасників: голови громад-членів АМУ, представники Парламенту, Уряду та профільних міністерств, експертного середовища, закордонні партнери Асоціації міст України.

Серед гостей Дня діалогу з владою – Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман,  Генеральний секретар Конгресу місцевих та регіональних влад Андреас Кіфер, Спеціальний уповноважений Уряду Німеччини з питань реформ в Україні Георг Мільбрадт, народний депутат України, представник Голови АМУ у Верховній Раді України Оксана Продан.

  

Відкрив захід Голова АМУ, Київський міський голова Віталій Кличко. Він побажав учасникам плідної співпраці та вдалого діалогу.

Одеський міський голова Геннадій Труханов звернувся до учасників з вітальним словом: «Вітаємо вас у сонячному місті Одеса. Це місто – чудовий вибір для проведення такого важливого заходу. Бажаю вам плідної роботи. Статус мера міста – це велика відповідальність, за нас голосували люди, які вкладали душу, бажання та надію на краще життя. Ми – перші, хто стикаються з проблемами громадян, долаємо виклики. Коли вирішуються проблеми, дуже важливо знати, що ми, як Асоціація міст України, є представниками великої профспілки, які можуть вирішувати проблеми місцевого самоврядування».

Представник Голови АМУ у Верховній Раді України Оксана Продан зачитала Вітальне слово від Голови Верховної Ради України Андрія Парубія: «АМУ – постійний, надійний партнер Парламенту у здійсненні реформ. Саме ви, місцеві лідери, наближаєте нашу країну до європейських стандартів», - відзначено у привітанні Голови Парламенту.

   

Голова АМУ Віталій Кличко виступив перед учасниками: «Сьогодні Асоціація міст України – найвпливовіша в Україні недержавна організація, що захищає інтереси місцевого самоврядування. АМУ об’єднує 779 міських, селищних та сільських рад. Серед них – 341 об’єднана територіальна громада. В муніципалітетах, що є членами АМУ, проживає майже 80 відсотків населення нашої країни. Незважаючи на політичні вподобання, всі ми об’єднанні ідеєю місцевого самоврядування як основи державності. Асоціація була і залишається аполітичною організацією, що захищає інтереси абсолютно всіх громад в Україні».

В. Кличко відзначив, що традиційно в рамках муніципального форуму проводиться «День діалогу» за сприяння постійного партнера АМУ - Агентства США з міжнародного розвитку. «Щиро вдячний нашим американським партнерам за багаторічну та системну підтримку місцевого самоврядування в Україні», - сказав мер Києва.

«Сьогоднішній захід - особливий. Його тема - «Реформа місцевого самоврядування застигла у стрибку над прірвою»! Така ситуація та можливі сценарії розвитку подій хвилюють нас усіх. Наближаються вибори 2020 року. Не виключено, що місцеві вибори будуть позачерговими. Тому головне питання - коли буде завершена реформа? На якій територіальній основі будуть сформовані нові громади? І найголовніше: чи буде місцеве самоврядування фінансово спроможним надавати якісні публічні послуги громадянам?! Адже саме це є метою реформи!», - сказав Голова АМУ.

В.Кличко підкреслив, що без підтримки Асоціації міст України реформи у сфері самоврядування не будуть відбуватися. Багато голів громад йдуть на парламентські вибори – це одночасно і виклик, і нові можливості: «Ми готові співпрацювати з новим парламентом. Наше головне завдання: представляти і захищати інтереси всіх наших громад –  і великих міст, і найменших сіл. Ми це робимо і будемо робити далі!».

«Разом з тим, є питання, які потребують термінового вирішення. Готуючись до «Дня Діалогу», Асоціація міст зібрала проблемні питання громад. Цього року члени АМУ надіслали їх 164. До цього списку ми додали проблеми, що не були вирішені центральною владою за результатами «Дня Діалогу» у вересні минулого року в Тернополі. АМУ заздалегідь направила їх до відповідних міністерств для опрацювання», - сказав Віталій Кличко.

До учасників Форуму звернувся Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман: «Сьогодні відчуваю себе мером усієї України. Я прийшов на посаду віце-прем’єр-міністра у 2014 році для реформи децентралізації влади. В той момент нам нав’язували ідею федералізації країни – її розколу і зникнення. Але ми – сотні і тисячі місцевих лідерів – почали реальні зміни у самій системі місцевого самоврядування, – сказав Володимир Гройсман. – До реформи, до 2013 року, бюджети громад були касами з видачі зарплат. Бюджети розвитку тоді дорівнювали нинішнім бюджетам розвитку Харкова і Дніпра. Ми змінили цю систему. Але чи всі ми усвідомлюємо, що ми ще не пройшли точки неповернення? Я бачу реальні загрози децентралізації. І ми не маємо права відмахуватися від проблем. Ми маємо завершити реформу і зробити її ефективною. Реформу треба захистити, нову систему управління треба захистити» (читати більше).

У рамках роботи Дня діалогу Прем’єр-міністр взяв участь у церемонії передачі земельних ділянок у комунальну власність від Держгеокадастру 8 ОТГ у Миколаївській, Херсонській, Чернігівській, Одеській областях. Громадам передали майже 16 тис. га. Загалом по Україні сьогодні буде передано 108 ОТГ земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності площею 142 тис.га.

  

Робота Дня Діалогу з владою продовжилася на двох панельних дискусіях:

 • Реформа місцевого самоврядування: очікування громад
 • Реформа місцевого самоврядування: секторальні реформи

Модерував обидві дискусії Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан.

Під час першої панельної дискусії учасники обговорили очікування громад від реформи місцевого самоврядування.

Участь у дискусії взяли:

 • Голова Київського регіонального відділення АМУ, Бучанський міський голова Анатолій Федорук: "Відмічаємо, що 2018 рік – це рік зупинки законодавчих змін в реформі місцевого самоврядування, а 2019 рік цю тенденцію підтверджує. Верховна Рада так і не спромоглася прийняти зміни до Конституції щодо децентралізації. Чи буде це пріоритетом для нового парламенту – не відомо. Важливим чинником успішності реформи є посадові особи місцевого самоврядування. Самоврядування повинно самостійно формувати свої управлінські структури та формувати належну зарплату. Вже багато років відповідні законопроекти не можуть отримати остаточного схвалення спочатку Президента, а зараз парламенту. Потребує прийняття закон про адміністративно-територіальний устрій з врахуванням принципу повсюдності місцевого самоврядування". Також А.Федорук відзначив, що за два останні роки єдиним успіхом був закон, розроблений Асоціацією міст, про приєднання територіальних громад до міст обласного значення. За рік дії цього закону 30 міст приєднали до себе понад 70 сусідніх територіальних громад.
 • Заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода: «На нашому сільному шляху є труднощі, але головне – є результати, які необхідно закріпити. Потрібно до чергових місцевих виборів сформувати мережу спроможних громад та робити усе можливе, щоб реформа стала незворотною».
 • Генеральний секретар Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи Андреас Кіфер передав учасникам вітання від Голови Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи, керівника Шведської асоціації місцевих та регіональних влад Андерса Кнапе: «Щорічний форум Асоціації міст України – чудова нагода для обміну думками та обговорення проблем і шляхів їх вирішення між органами місцевого самоврядування та центральною владою. Такий політичний діалог є надзвичайно корисним, але він водночас має супроводжуватися структурним діалогом – через Правління АМУ та опитування громад органи місцевого самоврядування мають формувати та доносити свою позицію до Уряду». А.Кіфер наголосив на необхідності ухвалення змін до Конституції щодо децентралізації, щоб забезпечити продовження реформи. Також Генеральний секретар відзначив, що Конгрес місцевих та регіональних влад буде проводити моніторингову місію, щоб оцінити як громади дотримуються принципів Європейської хартії місцевого самоврядування, та за результатами розробить рекомендації для покращення процесу імплементації цього надважливого документу. А.Кіфер заявив про подальшу підтримку з боку Конгресу реформи місцевого самоврядування в Україні.
 • Голова Рахункової палати України Валерій Пацкан зауважив, що Рахункова палата кожного місяця аналізує бюджетний процес цифрами і виявляє ті проблеми, які заважають громадам ефективно використовувати державні кошти. «На жаль, місцеві громади більшою мірою залежать від держаного бюджету. Органи місцевого самоврядування повинні мати можливість проводити тендери і отримувати кошти, самостійно і незалежно вирішувати, на що витрачати бюджет громади. Крім того, важливим є запровадження електронного бюджетування. Це дозволить більш ефективно витрачати бюджетні кошти і спрямовувати їх на вирішення найбільш проблемних питань, а також допоможе знизити корупцію», - зазначив В.Пацкан.
 • Народний депутат України, представник Голови АМУ у Верховній Раді України Оксана Продан відзначила, що необхідно піднімати важливі питання місцевого самоврядування – це питання про муніципальну варту, про приватизацію та передачу земель органам місцевого самоврядування, а також питання відносин громад з центральною владою, оскільки це також дуже важливі аспекти, окрім тих, про які сьогодні вже йшла мова. «Я знаю як важко громадам, але потрібно усвідомити, що дуже важливо налагоджувати двосторонню співпрацю з центральною владою. Саме правильна комунікація та налагоджене співробітництво є запорукою успіху, тому що тільки спільними зусиллями можна створити спроможне місцеве самоврядування», - сказала О.Продан.

У ході другої панельної дискусії ключова увага була зосереджена на особливостях впровадження секторальної реформи у громадах.

На початку засідання Віце-прем'єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко вийшов у скайп-конференцію. Він привітав учасників і побажав плідної співпраці на шляху продовження децентралізаційної реформи. «У цей непростий час всім головам громад необхідно об’єднатися і попрацювати з метою впровадження напрацьованих змін щодо кінцевого формування перспективних планів, складання маршрутів і т.д.»,  - зазначив Г.Зубко.

 Участь у дискусії взяли:

 • Голова Комітету АМУ з питань бюджетної політики, Тернопільський міський голова Сергій Надал: «Сьогодні громади відчувають зменшення державного фінансового ресурсу: згадаємо про пільги в податковому кодексі зі сплати земельного податку для залізниці і гірничодобувних підприємств; скасування з 2020 року акцизу на пальне; зменшення обсягу додаткової дотації на освіту та охорону здоров’я; заборона розміщувати вільні кошти на депозитах; звільнення від пайової участі низки об’єктів сільськогосподарської призначення, харчової промисловості. Цю «хворобу росту» зможуть вирішити тільки спільні правила гри, а також відповідальність керівників громад та урядовців, що дозволить нормально жити і громадам, і країні в цілому».
 • Перший заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей зазначив, що реформування освіти відбувається за підтримки Міністерства освіти України, але реалізують її саме органи місцевого самоврядування.  Він зауважив, що спільне завдання влади – забезпечити якісною освітою кожну дитину. Кошти, які держава передає на місця, мають йти на вирішення питань інклюзії, модернізації освіти, створення новітнього освітнього середовища.
 • Заступник Міністра охорони здоров’я України Павло Ковтонюк: «В рамках медичної реформи нині відбуваються суттєві зміни. І органи місцевого самоврядування мають створити умови, щоб всі громадяни могли отримати якісні медичні послуги. Зокрема, громади стають засновниками комунальних підприємств – лікарень, які вони мають розвивати. Необхідно завершити впровадження принципу «гроші ходять за людиною», а також провести комп’ютеризацію медичних закладів».
 • Заступник Міністра фінансів України Юрій Джигир розповів про необхідність зміни методів фінансування як в освіті, так і в сфері охорони здоров’я, спрямування фінансів на підвищення кваліфікації кадрів у цих сферах, а також про зростання капітальних видатків Державного бюджету на інфраструктуру.
 • Генеральний директор Директорату сім’ї та соціальної підтримки населення Міністерства соціальної політики України Віталій Музиченко зазначив, що Міністерство опрацювало звернення від органів місцевого самоврядування, і переважна більшість цих питань стосуються надання субсидій, роботи прозорих офісів, соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям. І вирішення цих питань можливе тільки в рамках ефективної співпраці держави та місцевої влади.
 • Заступник Голови Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Олександр Краснолуцький розповів про стан передачі земель сільськогосподарського призначення із державної власності у комунальну власність ОТГ. Зокрема, у 2018 році 648 ОТГ було передано майже 1,5 га земель. О.Краснолуцький нагадав, що Держгеокадастр відповідає виключно за землі державної власності сільськогосподарського призначення, які не належать державним підприємствам. «Земля є важливим ресурсом громад, який може приносити доходи в місцевий бюджет, тому важлива задача на сьогодні – навчитися цей ресурс ефективно використовувати»., - підсумував О.Краснолуцький

 

День Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи в рамках ХV Українського муніципального форуму

 19 / Червень, 2019

 

19 червня в Одесі в рамках ХV Українського муніципального форуму проходив День Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи. Захід проводиться в рамках проєкту «Посилення демократії та довіри на місцевому рівні в Україні», який спільно реалізують Асоціація міст України та Конгрес місцевих і регіональних влад Ради Європи.

На Форумі зібралося майже 500 учасників: голови громад-членів АМУ, представники Парламенту, Уряду та профільних міністерств, експертного середовища, закордонні партнери Асоціації міст України.

Серед почесних гостей – Генеральний секретар Конгресу місцевих та регіональних влад Андреас Кіфер, Голова офісу Ради Європи в Україні Мортен Енберг  та заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода.

Відкрив другий день Форуму Голова АМУ, Київський міський голова Віталій Кличко: «Ми вдячні, що Рада Європи підтримує органи місцевого самоврядування і допомагає АМУ в рамках проєкту «Посилення демократії та довіри на місцевому рівні в Україні». Разом ми створюємо основу для запровадження відкритого врядування, публічної етики та інтеграції ґендерного підходу у місцеве самоврядування».

Голова АМУ сказав, що відкритість врядування – це, насамперед, електронні сервіси та інструменти для участі громади у вирішенні питань свого міста чи селища. «Інновації роблять життя людей комфортнішим. Замість походів кабінетами і черг маємо кілька хвилин за комп'ютером або смартфоном. Надання публічних послуг стає відкритим і невразливим для корупції. Електронне урядування сприяє прозорості та відкритості діяльності органів влади, допомагає підвищити ефективність надання послуг, збільшує фінансову спроможність та інвестиційну привабливість громад.», - додав В.Кличко.

 

Голова АМУ розповів про досвід столиці у розвитку сучасних технологій та їх використання в управлінні містом: «Як мер столиці можу навести приклади наших досягнень. Вже понад 4 роки Київ впроваджує систему Smart City. Ми розвиваємо «розумні» технології та розбудовуємо міську цифрову інфраструктуру. Наша мета — аби українська столиця стала одним із найбільш технологічно розвинених міст світу. І ми вже готові ділитися своїм досвідом. І робимо це, допомагаючи іншим громадам. Київ став першим містом в Україні, яке запровадило «Відкритий бюджет» та систему «Безпечна столиця».

В.Кличко сказав, що у Києві впроваджено багато електронних сервісів для містян: «Великою популярністю серед киян користується, зокрема, і «Бюджет участі». Мешканці столиці пропонують до фінансування і втілюють проєкти в усіх районах міста. На 2019 рік для реалізації таких ініціатив виділено рекордну суму - 150 млн грн. А на наступний рік вже подано понад 2 тисячі проектів, за фінансування яких голосуватимуть кияни. Усі етапи проходження проєктів можна відстежувати онлайн».

Віталій Кличко наголосив, що питання ґендерної рівності є серед пріоритетів діяльності Асоціації міст України. "Про ефективність нашої роботи у цьому напрямку свідчить те, що Рада європейських муніципалітетів і регіонів визначила АМУ національним координатором із впровадження в Україні Європейської хартії рівності жінок і чоловіків. Завдяки активним діям Асоціації вже 50 міст України підписали Хартію і роблять кроки з її реалізації», - підсумував Голова АМУ.

Голова офісу Ради Європи в Україні Мортен Енберг привітав учасників, зазначивши, що План дій Ради Європи для України до 2021 року спрямований на допомогу Україні у впроваджені принципів демократії та, зокрема створення місцевого самоврядування європейського зразка, що передбачає впровадження децентралізаційної реформи: «Рада Європи виступає на підтримку з децентралізації з самого початку її реалізації. Але потрібно розуміти – для її завершення необхідно внести зміни до Конституції, адаптувавши її до стандартів, прописаних у Європейській Хартії місцевого самоврядування». М.Енберг підкреслив, що спільними зусиллями АМУ та Рада Європи будуть працювати на покращення якості демократії в Україні.

Він також сказав, що для громад дуже важливим є питання гендерної рівності, оскільки цей принцип – один з основоположних для демократії і без його впровадження на місцевому рівні неможливо втілити ідею сучасного європейського місцевого самоврядування.

Заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода сказав, що для Парламенту та Уряду потрібно у своїй діяльності орієнтуватися на Європейську хартію місцевого самоврядування і це – домашнє завдання для влади, а Асоціація міст України, в свою чергу, повинна залишатися силою, яку центральна влада не лише слухає, а враховує її позицію.

З вітальним словом до учасників звернувся Генеральний секретар Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи Андреас Кіфер. «Цей Форум посилює демократичну довіру, яка будується на вашому колегіальному досвіді, як керівників громад. Для посилення демократичних процесів необхідним є впровадження інформаційних технологій, відкритого врядування, захисту приватного життя та персональних даних. Рада Європи готова ділитися міжнародним досвідом, успіхами та проблемами, які зустрічають країни на цьому шляху. Асоціація міст України може стати центром інновацій, креативності, щоб мери могли мати більше можливостей для покращення життя громад. Необхідна стійка правова база, яка забезпечить інноваційні підходи у пошуках нових варіантів рішень. Треба переконати усіх про важливість реформ, що зробить Україну повноцінним членом Європейської родини», - зазначив А.Кіфер. 

Далі робота Дня Конгресу продовжилася у форматі «світового кафе» - учасники Форуму були розділені на три робочі групи, з якими паралельно працювали спікери та модератори відповідно до кожної теми круглих столів – з питань публічної етики, відкритого врядування, а також рівності прав та можливостей.

Президент експертного Форуму у Румунії. експерт круглого столу «Публічна етика та виклики  на місцевому рівні» Сорін Іоніта зауважив, що етика сьогодні проникає в усі сфери життя, і в політику також. Тому на місцевому рівні важливо розбудовувати довіру через професіоналізм службовців, цілісність та здатність співпрацювати етично, прозоро та відповідально.

Голова робочої групи ОЕСР з питань хабарництва в сфері міжнародних ділових операцій зі Словенії, експерт кругового столу «Відкрите врядування: рушійна сила сталих демократичних суспільств» Драго Кос розповів, що сьогодні дуже актуальними є питання прозорості, відповідальності та участі. Також важливим під час служіння людям є підвищення довіри громадян, оскільки це дає можливості реалізувати багато проектів у громадах.

Журналіст, експерт круглого столу «Гендерна рівність в контексті інклюзивного місцевого самоврядування» Андрій Куликов звернув увагу присутніх на важливості участі жінок і чоловіків у всіх сферах життя країни: «Тільки в діалозі, співпраці та розумінні проблем один одного ми зможемо досягнути рівності».

 Круглий стіл І – Публічна етика та виклики на місцевому рівні.

Спікери:

 • Ендрю Доусон, речник Конгресу з питань сприяння публічній етиці та запобіганню корупції на місцевому та регіональному рівнях, депутат, Західний Чешир та Честер, Велика Британія.
 • Сорін Іоніта, Президент експертного Форуму, Румунія.

Модератори:

 • Паоло Круньола, Президент Європейської організації з навчання представників органів місцевої та регіональної влад (ENTO), експерт, тренер з питань місцевого врядування, Швейцарія.
 • Тетяна Василевська, Професор Національної Академії державного управління, експерт та тренер з питань запобігання корупції.

Круглий стіл ІІ – «Відкрите врядування: рушійна сила сталих демократичних суспільств»

Спікери:

 • Драго Кос, Голова робочої групи ОЕСР з питань хабарництва в сфері міжнародних ділових операцій, Словенія.
 • Хуана Лопез Паган, Голова відділу міжнародних відносин та європейських проектів, Іспанська Федерація муніципалітетів та провінцій (FEMP).

Модератори:

 • Гіоргі Месхідзе, Президент Міжнародної Асоціації Civitas Georgica, експерт та тренер з питань місцевого врядування, Грузія.
 • Інна Скляр, Експерт з правових питань Центрального офісу впровадження децентралізаційної реформи, Асоціація міст України.

Круглий стіл ІІІ – «Гендерна рівність в контексті інклюзивного місцевого самоврядування»

Спікери:

 • Маріане Холлінгер, член Конгресу, мер м. Еш, Швейцарія.
 • Ібон Урібе, екс-мер м. Гальдакано, Іспанія.
 • Вів’єн Тайтельбаум, депутат, Іксель (Брюсельский регіон), Бельгія.
 • Карола Гюннарссон, мер м. Сала, Швеція.

Модератор:

 • Андрій Куликов, журналіст.

Учасники обговорювали основні проблеми суспільної етики на місцевому рівні, інструменти електронного врядування, що використовують громади,  хід реалізації планів дій щодо забезпечення гендерної рівності, обмінятися досвідом, а також обговорити шляхи вирішення цих проблем.

В рамках Дня Конгресу також відбувся Семінар «Шляхи зміцнення спроможності АМУ», який провели Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан та Керівник відділу Департаменту співпраці та зовнішніх відносин Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи Маріте Морас.

 Проєкт «Посилення демократії та довіри на місцевому рівні в Україні» є частиною Плану дій Ради Європи для України на 2018-2021 роки.

Нагадаємо, 25 вересня 2018 року Голова Асоціації міст України, Київський міський голова Віталій Кличко та Генеральний секретар Конгресу місцевих та регіональних влад (КМРВ) Ради Європи Андреас Кіфер підписали Меморандум про взаєморозуміння у реалізації проєкту «Посилення демократії та довіри на місцевому рівні в Україні» (читати більше тут і тут).

Метою Проєкту є покращення якості місцевої демократії в Україні шляхом посилення інституційних структур та національних асоціацій в їх діяльності, спрямованій на впровадження принципів етики в процесі прийняття рішень та врядування, орієнтованого більше на залучення громадян, відповідальність та прозорість органів місцевого врядування.

 

День економічного розвитку українських міст на ХV Українському муніципальному форумі

 20 / Червень, 2019

 

20 червня в рамках ХV Українського муніципального форуму проходив День економічного розвитку українських міст, що  проводиться в рамках проекту «Партнерство для розвитку міст (ПРОМІС)», який АМУ впроваджує спільно з Федерацією канадських муніципалітетів за фінансової підтримки Уряду Канади.

На Форумі зібралося близько 400 учасників: голови громад-членів АМУ, представники Парламенту, Уряду та профільних міністерств, експертного середовища, закордонні партнери Асоціації міст України.

Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан привітав учасників та побажав їм плідної роботи.

 

Голова Антимонопольного комітету України  Юрій Терентьєв  привітав учасників та відзначив, що в органів місцевого самоврядування часто виникають запитання щодо блокування чи скасування тендерів, у чому громади звинувачують Антимонопольний комітет. «Однак, найчастіше причиною скасування тендерів є недосконалість оформлення тендерних документів. На сайті Антимонопольного комітету України можна ознайомитися з основним переліком помилок, які допускаються під час оформлення тендерів. Це може бути корисно для громад».

Ю.Терентьєв порадив громадам налагоджувати співпрацю з територіальними відділеннями Антимонопольного комітету, які, в свою чергу, готові до партнерства та надання рекомендацій. «Антимонопольний комітет – це не просто орган, який може накладати штрафи, ми є дієвим важелем, який може сприяти подоланню проблем зі штучним обмеженням економічної свободи та вирішувати їх разом з громадами». (презентація)

Заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Юрій Бровченко: «До Асоціації міст України прислухаються та враховують її позицію, яку представники АМУ постійно висловлюють шляхом подання зауважень та пропозицій, а також під час засідань Урядових комітетів та засідань Уряду, оскільки саме органам місцевого самоврядування очевидно та зрозуміло як нікому, що потрібно робити в громадах, які зміни є необхідними. Сподіваюся, владі вдастся відповісти на ваші запитання, а також посилити підтримку».

Голова Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Сергій Комнатний«Хочу подякувати Асоціації міст України за співпрацю у питанні налагодженя підтримки молодіжного житлового будівництва в громадах. На сьогоднішній день 110 міських голів активно підтримують це питання, реалізують та сприяють фінансуванню програм молодіжного будівництва. За два роки, з того часу як ми підписали меморандум з Асоціацією міст України, бюджет на програми забезпечення молоді житлом збільшився на 60%, і це саме завдяки дієвим мерам. Запрошую тих, хто ще не долучився і ми допоможемо вам розробити індивідуальну програму під можливості вашої громади». 

Під час дискусії лунали важливі для громад питання, зокрема, щодо відміни НКРЕКП нічного тарифу на електроенергію для підприємств. О.Слобожан запропонував зібрати підписи усіх міських голів та направити до Антимомопольного комітету України звернення щодо сприяння у вирішенні цього питання, оскільки скасування нічного тарифу – це величезні втрати для місцевих бюджетів.

Керівник групи експертів Проекту ПРОМІС Ігор Лепьошкін розповів про діяльність проекту ПРОМІС та співпрацю з Асоціацією міст України. І.Лепьошкін розповів про розроблений Асоціацією міст України, проектом ПРОМІС та Національною академію державного управління при Президентові України курсу місцевого економічного розвитку, який буде реалізовано в 16 регіонах України. Крім того, він наголосив на питаннях екології та гендерної рівності, які також серед пріоритетів проекту ПРОМІС та АМУ.

Робота Форуму продовжилася пленарним засіданням на тему: «Посилення спроможності ОМС щодо місцевого економічного розвитку».

Модератор  -  головний експерт, керівник групи експертів Проекту ПРОМІС Ігор Лепьошкін.

З презентаціями виступили:

 • Консультант Проекту ПРОМІС Тед Треллер. Тема виступу - «Пріоритети місцевого економічного розвитку». (презентація)
 • Експерт Ради Європи Наталія Балдич. Тема виступу - «Навчальні потреби представників органів місцевого самоврядування України». (презентація)
 • Завідувач кафедри регіонального управління, місцевого самоврядування та управління містом НАДУ Володимир Вакуленко. Тема виступу - «Професійна програма з підготовки управлінських кадрів з питань місцевого економічного розвитку». (презентація)
 • Директор департаменту економіки і інвестицій Вінницької міської ради Віталій Погосян. Тема виступу - «Ефективність навчання посадовців органів місцевого самоврядування». (презентація)
 • Консультант проекту ПРОМІС з питань охорони довкілля Геннадій Марушевський. Тема виступу - «Проведення стратегічної екологічної оцінки в рамках місцевого економічного розвитку». (презентація)

Урамках Форуму відбулося урочисте оголошення проектів-переможців конкурсу короткострокових ініціатив, що сприятимуть участі жінок у місцевому економічному розвитку. Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан і головний експерт з міжвідомчої співпраці та економічного розвитку Проекту ПРОМІС Олександр Ігнатенко нагородили переможців (читати більше).

У ході Дня економічного розвитку міст відбулися два секційні засідання: секція «Інвестиційний потенціал міст» та секція АМУ з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків. 

Під час першого засідання учасники розглянули напрями підвищення ефективності залучення інвестицій та приклади інвестиційних успіхів в Україні.

З презентаціями витупили:

 • Консультант Проекту ПРОМІС Тед Треллер. Тема виступу – «Напрями підвищення ефективності залучення інвестицій»  (презентація).
 • Начальник Управління економіки Енергодарської міської ради Олена Овчатова. Тема виступу – «Маркетинг залучення інвестицій» (презентація).
 • Ладижинський міський голова Валерій Коломєйцев. Тема виступу – «Розвиток інвестиційного потенціалу на прикладі м. Ладижин Вінницької області» (презентація).
 • Координатор мережі РЕГІОНЕТ Олександр Дудка. Тема виступу – «Практичні поради громадам у власній інвестиційній політиці» (презентація).
 • Заступник Мелітопольського міського голови Ірина Рудакова. Тема виступу - «Промоутінг та брендинг міста» (презентація).
 • Директор департаменту кономічного розвитку Одеської міської ради Сергій Тетюхін. Тема виступу - «Муніципальні екологічні інвестиції на прикладі м.Одеса» (презентація).

На секції з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків були розглянуті питання гендерної дискримінації, впровадження комплексного гендерно-чутливого підходу в роботі муніципалітетів, створення гендерно чутливих громадських місць. Також учасники дізналися про канадський досвід забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків. Учасники ознайомилися з презентацією на тему «Як створювати гендерно чутливі громадські місця» (презентація).

Далі відбулося пленарне засідання № 2, яке було присвячене забезпеченню рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.

Модератор -  консультант з питань гендерної рівності Проекту ПРОМІС Олена Тихомирова.

Перед учасниками виступили:

 • Колишній мер м. Вейбурн, Канада, почесна членкиня ФКМ Дебра Баттон. Тема виступу «Канадський досвід залучення жінок в політику на місцевому рівні: стратегії та інструменти».
 • В.о. Ірпінського міського голови – секретар Ірпінської міської ради, очільниця ГО «Європейська Асамблея жінок-депутатів» Анастасія Попсуй. Тема виступу - «Канадський досвід (за результатами поїздки до Ванкувера)».    
 • Координатор Проекту ПРОМІС в АМУ Володимир Нижник. Тема виступу – «Координування приєднання міст до Європейської Хартії рівності жінок та чоловіків».

Консультантка з питань Хартії Рівності ПРОМІС Світлана Ходакова презентувала видання «План дій для міст України, приєднання до Хартії та реалізація її принципів».

 

Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан оголосив, що ХV Український муніципальний форум завершився, подякував учасникам і гостям та побажав усім наснаги у роботі та реалізації вдалих ідей у громадах.

 
архів Анонси подій

09201, Київська обл., м.Кагарлик, вул. Героїв Небесної Сотні, 1 

телефон приймальні

04573-6-09-81

адреса електронної пошти   kagarlyk_rada@ukr.net

Чергова LХІ сесія міської ради VII скликання розпочне свою роботу 21 листопада  2019 року о 14.00 у залі засідань адмінбудинку міської ради з порядком денним:

У зв’язку з наявністю вакантної посади керівника закладу дошкільної освіти «Ромашка» Кагарлицької міської ради Київської області, який розташований  за адресою: м. Кагарлик, вул. Паркова, 16-а,  виконавчий комітет Кагарлицької міської ради оголошує з 30.10.2019 конкурс на заміщення вакантної посади керівника:

Мешканцям приватного житлового сектору забороняється використовувати для утилізації сміття контейнери біля багатоквартирних житлових будинків: для цього діє відповідний Графік вивезення побутових відходів, що забезпечується КП «Міськрембудсервіс».  Адміністрація КЖЕП пропонує укладати індивідуальні угоди  також із нашим підприємством.

Управління Державної казначейської служби України  у Кагарлицькому районі Київської області  повідомляє, що 05.08.2019 набрала постанова Правління Національного банку України від 28.12.2018 №162 «Про затвердження  міжнародного номера банківського рахунку (IBAN)  в Україні»:

Із питань утримання багатоквартирних будинків у випадку аварійних ситуацій у вихідні та святкові дні, а також у вечірні години звертайтеся  до відповідального працівника КЖЕП  за телефоном   096-441-05-66.

Адміністрація КЖЕП

У разі необхідності отримання публічної інформації, що перебуває в розпорядженні Кагарлицької місцевої прокуратури, громадяни можуть надсилати свої запити на електронну адресу kagarlyk@kobl.gp.gov.ua, поштовим зв’язком, за телефоном (04573)5-13-43 або подати особисто на прийомі в Кагарлицькій місцевій прокуратурі.

Державна реабілітаційна установа «Всеукраїнський центр комплексної  реабілітації для осіб з інвалідністю»: 

07352, урочище «Туровча лісова» - 2,

с. Лютіж, Вишгородський р-н, Київська обл.

Телефони: (04596) 4-00-10, 4-00-11

068-354-01-35, 095-531-93-86

e-mail: vcpri@ukr.net

http://www.vcpri.com.ua

На землях в адміністративних межах м. Кагарлик, які розташовані за межами населеного пункту, прокладений підземний магістральний газопровід високого тиску, який є державною власністю України та перебуває у господарському віданні ПАТ «УКРТРАНСГАЗ»:

 

У місті Кагарлику Бюро правової допомоги знаходиться по вулиці Кооперативна, 19.

архів Опитування
Шановний відвідувачу, Ви завітали на наш сайт, перебуваючи:
в м. КАГАРЛИКУ
3348 (81.24 %)
в Кагарлицькому районі
279 (6.77 %)
за межами Кагарличчини в Україні
292 (7.09 %)
за кордоном
202 (4.9 %)
Офіційні сайти