26 серпня 2019 року, понеділок, 13:26
 
Головне меню
Пошук по сайту
 
 
Лютневі краяни-ювіляри
4 лютого 2019 року 21:28
  • Фогель Роберт Пилипович
  • Присяжнюк Володимир Леонтійович.
  • Рогоза  Борис Петрович

Лютневі краяни –ювіляри

Кагарлицька міська бібліотека для дорослих  продовжує інформувати користувачів про видатних  та знаних особистостей Кагарличчини та запрошує до читального залу бібліотеки, щоб  знайти для себе більше  інформації.

 

Фогель Роберт Пилипович

Народився  17  лютого 1859 у Ржищеві, Київська губернія – 27 лютого 1920 (за іншими даними - 14 лютого  — український астроном, професор Київського університету (з 1899), директор Київської астрономічної обсерваторії (з 1901року). Основні праці стосуються небесної астрономії, зокрема визначення орбіт планет і комет.

Народився  в родині німецького емігранта, бухгалтера на цукровому заводі. Мав сестру, яка після одруження змінила прізвище на Бараш. Проти волі батька Роберт поступив навчатися до Києво-Подільської прогімназії, а потім до Третьої київської гімназії, яку закінчив із золотою медаллю 1880 року. Без підтримки родини був вимушений підробляти репетиторством.

У 1881 році поступив до фізико-математичного факультету Київського університету Святого Володимира. Роберт вчився безоплатно, отримував стипендію, а також з третього курсу був нагороджений спеціальною «професорською» стипендією за успіхи в навчанні.

У 1888 р. працював в Пулківській обсерваторії. У 1891 році захистив магістерську дисертацію «Визначення елементів орбіт за трьома спостереженнями». У 1892 році направлений у відрядження за кордон, де ознайомився з роботою найбільших європейських астрономічних обсерваторій, займався З 1914 року був деканом фізіико-математичного відділення Київських Вищих жіночих курсів. В Римської Колегії під керівництвом професора П'єтро Таччіні  займався спектроскопією. Після повернення із-за кордону (1893) викладав у Київському університеті як приват-доцент, в 1894 році  призначений астрономом-спостерігачем Київської астрономічної обсерваторії. У 1895 році захистив дисертацію доктора астрономії і геодезії «Визначення орбіт мало нахилених до екліптики», за цей твір удостоєний премії Імператорського астрономічного  товариства. У 1897 році призначений екстраординарним професором кафедри астрономії і геодезії Київського університету, у 1899 році — ординарним професором кафедри астрономії і геодезії і з 1901 року по 1920 був директором Київської астрономічної обсерваторії. З 1914 року був деканом фізіико-математичного відділення Київських Вищих жіночих курсів. Основні праці відносяться до теоретичної астрономії. У роботах, присвячених визначенню орбіт планет і комет (1891–1895), розвинув і доповнив класичні методи, запропоновані Карлом Гаусом і Генріхом Ольберсом. Опублікував ряд підручників з описової, сферичної і теоретичної астрономії. Помер 14 лютого 1920р.            

Присяжнюк Володимир Леонтійович

Народився 07.02. 1939 року.  Приїхав до Кагарлика  у 1962 році. Відразу почав працювати на посаді        фотокореспондента  в районній газеті («Будівник  комунізму»).

В районній газеті  працював до 2006 року. Роботи Володимира Леонтійовича друкувались в зарубіжних журналах, зокрема німецькому - «Інформація і ілюстрація», словацькому «Фото-кіно-ревю», в багатьох вітчизняних журналах.. В.Присяжнюк – член Спілки журналістів України. Заслужений журналіст України.    

Нагороди: Настільна золота  медаль «За особливі заслуги» , Почесний диплом  Київської організації СЖУ «За вагомий внесок  у розбудову України».

Помер В.Л.Присяжнюк  22.лютого   2015 р.    

   

Рогоза  Борис Петрович

Народився 16 лютого 1934 року в селі Стави Кагарлицького району Київської області в сім'ї учителя. Ставівську середню школу закінчив  із золотою медаллю. Навчався на  факультеті журналістики Київського державного університету ім. Т. Г. Шевченка.

Працював у багатьох періодичних виданнях, зокрема «Правда Прилуччини»«Київська правда»«Комсомолець Полтавщини»«Молодь України». Деякий час був на комсомольській роботі (в апараті ЦК  ЛКСМУ), а потім — відповідальним секретарем журналу «Дніпро», директором видавництва «Радянський письменник», головним редактором «Літературної України», яка за місяць до  аварії на Чорнобильській АЕС, розповіла про неполадки на четвертому  реакторі. Вийшовши на пенсію, працював у редакції тижневика«Хрещатик», де вів популярну рубрику «Уроки державної мови».

Борис Петрович – автор  повістей «Рожевий сніг», «Слово про полк Таращанський». У його доробку є збірки нарисів і публіцистики «Люби село своє»,  «У поході без привалів» та ін.

Заслужений працівник  культури України. Нагороджений Відзнакою Президента України. Помер 29 вересня 2005 р. Похований у рідному селі.  

 
архів Анонси подій

09201, Київська обл., м.Кагарлик, вул. Героїв Небесної Сотні, 1 

телефон приймальні

04573-6-09-81

адреса електронної пошти   kagarlyk_rada@ukr.net

"ПРЯМИЙ ЗВ'ЯЗОК" жителів Кагарлика з міським головою Олександром Олексійовичем ПАНЮТОЮ відбудеться  18 вересня 2019 року.

Телефонуйте з 14.00 до 15.00 за номером 6-09-81.

Із питань утримання багатоквартирних будинків у випадку аварійних ситуацій у вихідні та святкові дні, а також у вечірні години звертайтеся  до відповідального працівника КЖЕП  за телефоном   096-441-05-66.

Адміністрація КЖЕП

Виконавчий комітет Кагарлицької міської ради повідомляє,  що в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно взято на облік безхазяйне нерухоме майно по вул. Тюленіна, 30, м.Кагарлик, Київської обл., в складі: будівля насосної станції, водонапірна башня - №1, свердловина - №2.: 

У разі необхідності отримання публічної інформації, що перебуває в розпорядженні Кагарлицької місцевої прокуратури, громадяни можуть надсилати свої запити на електронну адресу kagarlyk@kobl.gp.gov.ua, поштовим зв’язком, за телефоном (04573)5-13-43 або подати особисто на прийомі в Кагарлицькій місцевій прокуратурі.

Державна реабілітаційна установа «Всеукраїнський центр комплексної  реабілітації для осіб з інвалідністю»: 

07352, урочище «Туровча лісова» - 2,

с. Лютіж, Вишгородський р-н, Київська обл.

Телефони: (04596) 4-00-10, 4-00-11

068-354-01-35, 095-531-93-86

e-mail: vcpri@ukr.net

http://www.vcpri.com.ua

На землях в адміністративних межах м. Кагарлик, які розташовані за межами населеного пункту, прокладений підземний магістральний газопровід високого тиску, який є державною власністю України та перебуває у господарському віданні ПАТ «УКРТРАНСГАЗ»:

 

У місті Кагарлику Бюро правової допомоги знаходиться по вулиці Кооперативна, 19.

Мешканцям приватного житлового сектору забороняється використовувати для утилізації сміття контейнери біля багатоквартирних житлових будинків: для цього діє відповідний Графік вивезення побутових відходів, що забезпечується КП «Міськрембудсервіс». 

архів Опитування
Шановний відвідувачу, Ви завітали на наш сайт, перебуваючи:
в м. КАГАРЛИКУ
3315 (81.17 %)
в Кагарлицькому районі
279 (6.83 %)
за межами Кагарличчини в Україні
289 (7.08 %)
за кордоном
201 (4.92 %)
Офіційні сайти