Відповідно до розпорядження міського голови триває весняний двомісячник благоустрою, проводиться наймасштабніше прибирання на всій території громади Кагарличчини.
На жаль, не всі долучаються до цієї доброї справи, а, навпаки, засмічують довкілля, завдаючи йому (і – зрештою – собі) непоправної шкоди, додаючи мороки службам, які дбають про благоустрій. Нещодавно проведено рейд по вулиці Миронівській і на виїзді з міста в напрямку Миронівки, а також на виїзді з Кагарлика в напрямку Шубівки. Там спостерігається жахлива картина, яку можна побачити на фотознімках. Ось, виявляється, яку ми створюємо візитівку нашому місту!
Зайве нагадувати, що кожен повинен підтримувати чистоту довкілля. Загальновідома істина: чисто не там де прибирають, а там де не смітять. Але цю істину сповідують далеко не всі. Звісно, що є комунальні служби, які займаються прибиранням, але вони ніколи не завершать титанічної роботи з ліквідації стихійних сміттєзвалищ, які ростуть довкола, наче гриби після дощу. Ніколи – доти, доки ми не змінимо власний світогляд: «У мене на дворі чисто, а за парканом мене не цікавить». Захаращене довкілля не тільки наносить шкоду нашому здоров’ю – воно перейде в поганий спадок нашим дітям і внукам.
На щастя, серед мешканців громади є багато екологічно свідомих людей, які турбуються про порядок довкола не тільки під час оголошених місячників. Приємно зазначити, що до справи благоустрою все активніше долучаються керівники господарств. Але «живописні картини» зі сміттям, які можна побачити повсюдно, свідчать, що цих зусиль недостатньо.
Тож укотре звертаюся до всіх мешканців громади, до наших господарників із закликом активізувати участь у двомісячнику благоустрою з метою прибирання сміття, вирубки дикої порослі біля своїх об’єктів, довкола власних земельних ділянок, полів, господарських дворів. Не було ж раніше в нашому краї таких хащів! Із цієї порослі виростають цілі дерева! Довкілля потребує людської уваги і догляду: вчасного прибирання, обкошування. Звертаюся до всіх і кожного: будьмо самі охайними і дбайливими до природи, зупиняймо порушників благоустрою, хто б вони не були: наші сусіди, перехожі чи проїжджі. Фотофіксація і «слава» в соцмережах, звернення до відповідних служб – усе це має спонукати до цивілізованої поведінки «дикунів» серед нас.
А щоб екологічно свідома поведінка стала нормою, кожен житель повинен постаратися на благо свого улюбленого міста, села і себе зокрема. І для цього потрібно зовсім небагато – не кидати сміття на вулицях, по узбіччях, в лісі, собі під ноги, а ще потрібно виходити на суботники, самому їх ініціювати. Лише так можна досягти певних результатів, що втішать око у вигляді чистого узбіччя, лісосмуг, автозупинок, алей, тротуарів тощо.
Валентина КОМИШНЯ, інспектор із благоустрою
P.S. Коли вже була написана ця стаття, довелося стати свідком смітників на переході з вулиці Загородньої до вулиці 97 Стрілецької дивізії (з тильної сторони садочка «Теремок»). Ми водимо тією стежкою малят у дитсадок.
Кого ми виховуємо?!.